Tieto webové stránky používajú cookies. Kliknutím na tlačidlo OK povoľujete ich použitie. Viac informácií tu:Ochrana osobných údajov
Ok

Snehové správy: Po snežení v Alpách prichádzajú holomrazy

23. február 2018 | OnTheSnow

Správy z regiónu: Česká republika, Taliansko, Slovensko, Francúzsko, Rakúsko

Snehové správy: Po snežení v Alpách prichádzajú holomrazy- ©Courchevel/Facebook

Courchevel

Copyright: Courchevel/Facebook

V alpských lyžiarskych strediskách napadlo tento týždeň o čosi viac snehu, ako sľubovali predpovede, v Korutánsku to bolo až pol metra! Podobne silno snežilo aj v Taliansku, najmä v Piemonte; nový sneh zaznamenali aj francúzske strediská. V najbližších dňoch už možno snehové zrážky očakávať len do soboty, potom prídu od severozápadu arktické mrazivé teploty, ktoré môžu dosiahnuť až dvojciferných čísiel.

Aké sú aktuálne snehové podmienky v lyžiarskych strediskách a ako sa bude vyvíjať počasie v najbližších dňoch, sa dozviete v našich snehových správach z 23.2.2018.

Tu nájdete všetky aktuálne informácie o čerstvom snehu za posledných 24 hodín.

Tu nájdete aktuálne snehové správy z alpských krajín.

Fotogaléria

Zobraziť všetko

Courchevel - © Courchevel/Facebook
Štrbské Pleso 23.2.2018 - © www.vt.sk
Ski Bachledka 19.2. - © facebook Ski Bachledka
Stubai, 19.2. - © facebook Stubaier Gletscher

 

Slovensko


Počas tohto týždňa snežilo na strednom Slovensku a na Orave, viac ako 10 cm prašane však zväčša nenapadlo. Napriek tomu väčšina stredísk môže ponúknuť veľmi dobré snehové podmienky. Jarné prázdniny sa od pondelka začínajú na východe, voľno budú mať deti z Prešovského a Košického kraja. 

Východoslovenské lyžiarske strediská majú snehu dosť, na zjazdovkách zväčša leží do 60 cm snehu. Lyžuje sa v Litmanovej, v Ružbachoch aj na Makovici či na Plejsoch, Košičanom dobre padne lyžovačka v Jahodnej. Veľmi dobré podmienky má aj Resort Levočská dolina a lyžuje sa takisto v Mlynkoch (v prevádzke sú Biele Vody aj Gugel). Vo Vernári na Studničkách leží dokonca až do 70 cm snehu. 

Najviac snehu však leží samozrejme v Tatrách: v Lomnickom sedle (Tatranská Lomnica) je do 155 cm snehu, ždiarske zjazdovky majú do 90 cm snehu (či už Strachan, Strednica, Deny alebo Ski Bachledka), Štrbské Pleso má do 80 cm a 11 otvorených zjazdoviek.

150 cm snehu v lokalite Chleb ponúka Vrátna v Malej Fatre, meter snehu leží na Roháčoch, podobne je tomu aj na Skalke v Kremnických vrchoch. 

 

 


 

Česká republika


Úspešná zimná sezóna v Česku pokračuje, na horách mrzne a tento týždeň ani nesnežilo, len pár centimetrov bolo na začiatku týždňa hlásených zo Šumavy. Prázdninujúce deti a ich rodičia plnia aj české svahy, všetky lyžiarske strediská sú otvorené a ponúkajú zväčša kompletne otvorené zjazdovky. 

Najviac snehu leží v Jeseníkoch, Ovčárna na Pradedu udáva až do 220 cm snehu. viac ako meter snehu uvádzajú aj zvyšné rezorty v Jeseníkoch. Veľmi dobré snehové podmienky sú však aj v Krkonošiach, v Krušných a Orlických horách či v Beskydoch.

 Rakúsko


Modrá obloha, slnečné lúče, avšak aj pomerne silné sneženie určovali počasie v Rakúsku tento týždeň. V noci na štvrtok silno snežilo, z Innerkrems a Zillertal Areny bolo hlásených 20 cm čerstvého snehu, na Katschbergu a v Nassfelde (Korutánsko) 10 cm. Podobne snežilo aj v noci na dnes, ďalších 20 cm nového snehu nahlásili z Innerkrems a zo Salzstieglu. Do 15 cm napadlo na Katschbergu, na ľadovci Mölltal či v Linzi.

Sneží predovšetkým na južnej strane hlavného alpského hrebeňa. Počas piatku by sa mračná mali stiahnuť späť na juh a cez víkend by vo východných Alpách malo byť sucho a slnečno.

Najviac snehu leží na ľadovci Kaunertal s 595cm, nasleduje ľadovec Dachstein s 540 cm a St. Anton am Arlberg - 440 cm.

 

 

 

Taliansko


Piemont si tento týždeň zase užíva čerstvý sneh! Za posledné tri dni napadlo 80 cm prašanu v Sangiacomo di Roburent, 65 cm nahlásila Artesina v Mondole Ski, na 30 cm nového snehu si prišli aj toskánske rezorty ako Abetone či Cutigliano. A silné sneženie prevažne v Piemonte sľubujú aj snehové predpovede. Podľa nich je možné očakávať najmä v sobotu veľmi masívne zrážky, pri ktorých by mohlo napadnúť až 80 cm nového snehu.

Najhrubšia vrstva snehu leží v Piemonte už teraz, do 420 cm snehu je na zjazdovkách piemontského strediska San Domenico di Varzi. Veľa snehu majú aj skiareály v regióne Údolia Aosty (napr. La Thuile alebo Cervinia-Breuil). Veľmi dobre je na tom so snehom aj Madonna di Campiglio, kde sú v prevádzke všetky vleky a upravených je všetkých 39 zjazdoviek. Plnú prevádzku a veľa snehu ponúka i Madesimo, Bormio či Livigno a samozrejme všetky lyžiarske strediská v oblasti Dolomiti Superski.

 


 

Švajčiarsko

Vo Fribourgu a v oblasti Bernskej Vysočiny napadlo počas týždňa do 16 cm nového snehu, so slabým snežením počíta aj snehová predpoveď, no viac ako pár centimetrov to zrejme nebude. Švajčiarske strediska sa však isto na nedostatok snehu sťažovať nemôžu, veď na Engelbergu leží 649 cm snehu! To je najviac zo všetkých sledovaných európskych stredísk! Rovných päť metrov snehu je aj v Skiarene Andermatt-Sedrun, Laax má na zjazdovkách podklad do 482 cm snehu. 

 


 

Francúzsko


Počas tohto týždňa napadlo do pol metra nového snehu v Pyrenejach, okolo 50 cm hlásili strediská Artouste, Cauterets či Camurac. Ďalšie sneženie príde ešte počas soboty, kedy by napríklad vo Val d'Isere, Val Cenis alebo v Isole 2000 mohlo nasnežiť do 20 cm prašanu.

Najviac snehu, do 445 cm, leží v La Rosiere. Flaine alebo Morilon uvádzajú do 415 cm snehu na zjazdovkách. Cez tri metre snehu zaručujú aj v La Plagne, v Les Arcs, v Avoriaz a v mnohých ďalších obľúbených strediskách. 

 


 

Aktuálne snehové správy z otvorených stredísk - užitočné odkazy


➽  Snehové podmienky - Slovensko
➽  Snehové podmienky - Česká republika
➽  Snehové podmienky - Rakúsko
➽  Snehové podmienky - Taliansko
➽  Snehové podmienky - Švajčiarsko
➽  Snehové podmienky - Francúzsko

 

Predpoveď počasia pre Alpy (stav k 23.2.2018)


Ak sa ešte do konca februára chystáte do Álp, nezabudnite si pribaliť veľmi teplé oblečenie! Ľadovo mrazivé teploty postihnú väčšinu alpského priestoru! Ešte do soboty možno na mnohých miestach očakávať sneženie. Od víkendu sa však pomaly začne od severovýchodu nasúvať arktický vzduch od Baltu. Európske aj americké meteo modely predpokladajú výrazný pokles teplôt hlavne v strednej Európe, možno teda očakávať, že od nedele do stredy sa ešte o niekoľko stupňov ochladí, a to aj v nížinách, kde teploty tiež poklesnú na dvojciferné čísla.

 

 

Ako sa budú vyvíjať teploty v ďalších dňoch, vidíte aj na grafickom znázornení od Windy.com.


Priebeh zrážkovej činnosti nad Európou v ďalších 10 dňoch sledujte na tejto predpovednej mape:

 

 

Snehové správy: Užitočné odkazy

 

Pozrite si snehovú predpoveď na najbližšie 3 dni:

➽  Predpoveď sneženia na najbližšie 3 dni pre Rakúsko

➽  Predpoved sneženia na najbližšie 3 dni pre Taliansko

➽  Predpoved sneženia na najbližšie 3 dni pre Švajčiarsko

➽  Predpoved sneženia na najbližšie 3 dni pre Francúzsko

➽  Predpoved sneženia na najbližšie 3 dni pre Slovensko

 

 

Aktuálne snehové správy z otvorených lyžiarskych stredísk nájdete tu:

Aktuálne snehové správy z otvorených európskych lyžiarskych stredísk

➽ Prehľad snežení v posledných 72 hodinách

 

  

Aktuálne obrázky zo sociálnych sietí:

 

Jasná Nízke Tatry, 22.2.

Slnečný začiatok týždňa na Sudelfelde, 19.02.
 
 
 
Serfaus Fiss Ladis, 21.02.
 
 

Skicurcus Saalbach Hinterglemm Leogang, 19.02.

 
 
 
Kaunertal, 21.02.
 
 

Parádne počasie v Lech Zürs, 19.02.

 
 
Hintertux, 21.02.
 
 
Sölden, 19.02.
 
 
 
Balderschwang, 21.02.
 
 
Kitzsteinhorn, 19.02.
 
 
 
Postwiese Neuastenberg, 18.02.
 
 
Ischgl, 19.02.
 
 
Davos, 19.02.
 
 
Courchevel, 19.02.
 
 
Kitzbühel, 19.02.
 

Reklama

Newsletter

OnTheSnow v tvojom mobile
Viac informácií

Reklama

Správy zo zjazdovky

Technicky upravený

pred 1 dňami - Valmorel

Technicky upravený2cm
Technicky upravený5cm
Spevnený prašan0cm
Prašan10cm

Reklama