Slovak

Snehové správy: Ďalšie silné sneženie od piatku do nedele

14. november 2019 | OnTheSnow

Správy z regiónu: Švajčiarsko, Taliansko, Rakúsko

Ďalšie prívaly čerstvého snehu v Livignu (15.11.2019)

Ďalšie prívaly čerstvého snehu v Livignu (15.11.2019)

Copyright: facebook | Livigno

Tohtoročný november by sa naozaj pokojne mohol premenovať na snowvember, lebo by hrdo dostál svojmu menu! V posledných dňoch prináša totiž do Álp naozaj veľmi veľa čerstvého snehu. Od pondelka do stredy napadol v niektorých oblastiach až meter snehu – najmä v Rakúsku a vo vysokohorských polohách severného Talianska. A hoci predpovede sľubovali sneh aj v nižších polohách, prívaly dažďa zdvihali v mnohých mestách hladiny vodných tokov a spôsobovali škody na majetku aj na životoch.

 

Vďaka prívalom snehu skoršie otváranie lyžiarskej sezóny

Rakúsko a sneh

Silné sneženie z utorka a stredy prinieslo do tvárí radosť z bielej nádhery, ako aj starosti s odpratávaním snehu. Potešili sa najmä v Rakúsku - na tirolských ľadovcoch napadol už aj meter snehu (napríklad na Hintertuxe či na ľadovci Stubai) vládne tu naozajstná zima, na iných miestach v Rakúsku je však už takisto bielo, a tak sa začalo s úpravou zjazdoviek, aby už tento víkend mohlo viacero skiareálov spustiť vleky. Ohlásených bolo viacero predčasných štartov lyžiarskej sezóny! Od 14.11. si zalyžujete na Turracher Hohe, od 15.11. budú premávať prvé vleky na Reiteralm a v Planai. Po výdatnom snežení v údolí Ötztalu už hlásia takmer dva metre snehu v Obergurgl-Hochgurgl, kde takisto začína lyžovačka už 14.11., a to pestrým otváracím programom. Mimochodom, v Kitzbüheli budú cez víkend otvorené nielen zjazdovky na Resterhöhe, ale aj lanovka Hahnenkammbahn a vlek Waldelift a takisto zjazdovka na Kitzbüheler Horn!

Užitočné odkazy: 

Kde v Rakúsku sa už lyžuje

Koľko snehu napadlo za 7 dní

Ako to vyzerá na rakúskych zjazdovkách = živé webkamery

Snehové správy z Rakúska

HIntertux 13.11.2019  - © facebook | Hintertuxer Gletscher

HIntertux 13.11.2019

Copyright: facebook | Hintertuxer Gletscher


Nemecko a sneh

Dobré správy prichádzajú aj z Nemecka, kde v piatok 15.11. začína lyžiarska sezóna na Zugspitze! V prevádzke budú dve sedačkové lanovky Sonnenkar a Wetterwandeck, ako aj zjazdovky Sonnenkar, Aspen Run, Kleine Sonnenkar, Wetterwandeck a Zufahrt Wetterwandeck. Pre sánkarov je pripravená dráha Familienrodelhang na Sonnalpin. 

Užitočné odkazy: 

Kde v Nemecku sa už lyžuje

Koľko snehu napadlo za 7 dní

Ako to vyzerá na nemeckých zjazdovkách = živé webkamery

Snehové správy z Nemecka


Švajčiarsko a sneh

Vo Švajčiarsku za ostatných sedem dní napadlo až 90 cm čerstvého snehu, najmä v Ticine a Graubündene. V nasledujúcich dňoch by malo snehu ešte pribúdať. Momentálne sa lyžuje iba v niekoľkých lyžiarskych strediskách. V Andermatte a Verbieri je víkendová prevádzka, v Davose na Parsenne sa bude lyžovať tiež počas víkendu 15.-17.11. Na Diavolezze, v Zermatte a v Saas Fee je prevádzka nepretržitá. V Engelbergu sú po krátkej revízii od soboty 16. novembra otvorené zjazdovky na ľadovci a na Stand-Trübsee. Aj keď Laax v starostlivosti o zjazdovky napreduje, rozhodli sa neotvoriť tamojšie ľadovcové svahy kvôli neistej predpovedi počasia na víkend. Otvorenie strediska sa očakáva v priebehu nasledujúceho týždňa! 

Užitočné odkazy: 

Kde vo Švajčiarsku sa už lyžuje

Koľko snehu napadlo za 7 dní

Ako to vyzerá na švajčiarskych zjazdovkách = živé webkamery

Snehové správy zo Švajčiarska

 


Taliansko a sneh

V Taliansku silné sneženie takisto napomohlo k rýchlejšiemu štartu lyžiarskej sezóny. Napríklad v Livignu otvorili zimnú sezónu s trojtýždňovým predstihom! Na tamojších zjazdovkách leží do 55 cm snehu a ďalšie sneženie sa očakáva cez víkend. Okrem Livigna sa už lyžuje aj vo Val Senales, V Solde, v Passo Tonale, na ľadovci Presena a v Cervinii-Breuil. 

Mimochodom, za posledný týždeň napadlo v siedmich talianskych lyžiarskych strediskách viac ako 100 cm snehu! Ďalší meter snehu by mohol pribudnúť počas najbližších 3 dní.

Užitočné odkazy: 

Kde v Taliansku sa už lyžuje

Koľko snehu napadlo za 7 dní

Ako to vyzerá na talianskych zjazdovkách = živé webkamery

Snehové správy z Talianska

 

Alta Badia 10.11.2019  - © Alta Badia Facebook

Alta Badia 10.11.2019

Copyright: Alta Badia Facebook

Galéria

Zasnežený vchod do jednej z budov v Livignu - © facebook | Livigno
Zauchensee 13.11.2019 - © facebook | Zauchensee
Alta Badia 10.11.2019 - © Alta Badia Facebook
HIntertux 13.11.2019 - © facebook | Hintertuxer Gletscher

Zobraziť všetko

 

Výhľad počasia: Ďalšie silné sneženie najmä v južných Alpách

Vpád zimy do Álp, kde už sneží aj v nižších polohách, bude podobné počasie so zrážkami pokračovať aj v nasledujúcich dňoch. Kým vo východných Alpách by vo štvrtok malo byť celkom pokojné počasie, hoci so silným vetrom, do západných Álp už prichádza ďalšia zrážková oblasť, z ktorej bude až do piatkového rána intenzívne snežiť. Hranica sneženia sa pohybuje okolo 1000 metrov n.n.m., vo vysokohorských polohách by však mohlo spadnúť aj viac ako 50 cm čerstvého snehu.

 

V piatok sa oblasť sneženia rozširuje ďalej na východ, no na južnej strane Álp sa bude stále držať búrlivý južný vietor. Pridá sa opäť silné sneženie s hranicou už okolo 700 m n.m. Severne od hlavného hrebeňa by malo byť veterno, avšak sucho. Bergamaskerské Alpy, Stubai, Ötztalské údolie, Vysoké Taury, Zillertal aj Karnské Alpy v piatok dostanú opäť veľa čerstvého snehu, miestami až 50-70 cm!

 

Predpovede na víkend sú stále neisté, počasie je veľmi nestále. Aktuálne to vyzerá tak, že v Alpách bude príjemnejšie počasie v sobotu. V nedeľu sa opäť zamračí, bude veľmi veterno a do nového týždňa vkročíme s ďalším snežením.

Pozri, kedy začína lyžiarska sezóna

  

Kde bude snežiť a kde pršať?

3-dňová snehová predpoveď Windy.com, model ECMWF

 

Všetky aktuálne snehové správy nájdete tu: | Rakúsko | Švajčiarsko | Francúzsko | Taliansko

 

 

 

 

Aktuálne obrázky zo sociálnych sietí

 

 

 

 

 

 

 

 

Galéria

Zasnežený vchod do jednej z budov v Livignu - © facebook | Livigno
Zauchensee 13.11.2019 - © facebook | Zauchensee
Alta Badia 10.11.2019 - © Alta Badia Facebook
HIntertux 13.11.2019 - © facebook | Hintertuxer Gletscher

Zobraziť všetko

Reklama

Mohlo by ťa zaujať

10.000 skipasov do najmodernejších stredísk je v predaji len za 9 EUR ©Marek Hajkovský

10.000 skipasov do najmodernejších stredísk je v predaji len za 9 EUR

Lyžiari majú dôvod na radosť – 10 tisíc skipasov do najmodernejších stredísk v troch krajinách je v predaji len za 9 eur!

Reklama

Reklama