Pre mnohých lyžiarov je Après-ski neoddeliteľnou súčasťou každoročnej lyžiarskej dovolenky. Či už sa odohráva v podobe popíjania pšeničného piva na horskej chate, alebo srkania šampanského na ležadle či postávania pri pivnom bufete s plastovým pohárom, alebo v divokom tanci až do ranného brieždenia - každý uprednostňuje iný druh zábavy. Mládež a žúrov-chtivých jedincov to priťahuje do vyhlásených spotov polyžiarskej zábavy v lyžiarskych strediskách, kde chcú piť, tancovať a... jednoducho žiť naplno.

Oslovili sme niektoré z najlepších après-ski barov v Alpách, a pýtali sme sa, čo sa túto zimu najviac pije. A tu sú odpovede...


Philipp v Söldene

Už vyše 30 rokov je Philipp "najkultovejší Après-Ski-Bar" v Söldene. Tunajšie motto znie "Coole Drinks zu heißer Musik", to azda netreba prekladať. Uvoľnená atmosféra v rustikálnom prostredí, priamo na zjazdovke. Tím baru Philipp za jednoznačne najobľúbenejšie nápoje označil pálenku Williams Birne a miešaný Flying Hirsch (Jägermeister s Red Bullom, pozn. red.). A k tomu teplú štrúdľu s kopcom šľahačky. Veľký záujem je samozrejme aj o Bombardino a miešanú verziu rakúskeho žúrovacieho likéru Gschpusi v mnohých príchutiach - Turbo Gschpusi.

 

Bauers Schi-Alm v Saalbachu

"Tu je Apres Ski doma!" Tak znie motto lyžiarskej chaty Bauers Schi-Alm v Saalbachu, jednej z najobľúbenejších dovolenkových destinácií pre milovníkov žúrov. Lyžiarska chata sa nachádza priamo vedľa lanovky Saalbacher Turm 6er a v jej útrobách sa nalievajú rôzne druhy nápojov. "Najväčší hit sú stále šnapsy - najmä Williams Birne z miestnej paliarne," hovorí Petra Sochorová zo Schi-Alm. "A už asi tri roky je enormný záujem o miešaný Flying Hirsch. Každý rok dostávame veľa poonuk na rôzne ďalšie nápoje, ktoré sú ževraj hitom sezóny, no tie dva spomínané sú zatiaľ spoľahlivo a trvalo na špici záujmu."


Mooserwirt v St. Anton am Arlberg

Azda každý, kto bol aspoň raz v St. Anton am Arlberg, pozná slávny Mooserwirt. Táto "zrejme najhoršia lyžiarska chata v Arlbergu" sa každé popoľudnie rozvibruje vďaka dýdžejskej legende DJ Gerhardovi. "U nás nie je prehnaný záujem o žiadne novinky," hovorí barman Eugen z Mooserwirtu. "Hitom je a aj zostáva Flying Hirsch. K našej klasike patrí Heiße Witwe (Horúca vdova, pozn. red.), horúci domáci slivkový likér so šľahačkou a škoricou."

 

Chilihütta v Lenzerheide

Aj Švajčiari si Après-ski zamilovali, o tom niet pochýb. Keď si v Švajčiarsku chce človek zadovážiť kocovinu, treba siahnuť hlboko do peňaženky. Aj keď - ruku na srdce - keď už ste raz na dovolenke, kto už by hľadel na nejaké to euro či frank navyše... "Chata Chilihütta Lenzerheide túto zimu stavila na čerešne, jablká a škoricu! Zmapovali sme, čo má kto rád a čo komu chutí, a spoločne s našou partnerskou prevádzkou Heidner CentralPub a firmou Kindschi sme predstavili celkom nový škoricový likér nazvaný CinThree, ktorý podávame na rôzne spôsoby - ako pálenku, spolu s teplým jablkovým muštom pod názvom Hüttamost, CinThree odporúčame aj do kávy či do horúcej čokolády. Alebo v horúcom Ovomaltinu. Alebo s kolou, jablkovým džúsom a v mnohých ďalších kombináciach..." Thomas Vogel z baru Chilihütta by vám rád bližšie predstavil všetky varianty počas vašej návštevy v Lenzerheide. Kto vie, možno by potom otočil ešte jednu rundu?

 

Čo najradšej na svojej lyžiarskej dovolenke popíjate vy? Podeľte sa o svoje tipy v komentároch pod článkom :-)