Slovak

Osem najluxusnejších après ski barov na svete

3. január 2017 | Monica Adorno / Alžbeta Novotná

Strediská v tomto článku: Aspen Snowmass, Engadin St. Moritz, Val d'Isère, Davos Klosters, Glacier 3000

La Folie Douce, Val d'Isere

La Folie Douce, Val d'Isere

Copyright: la Folie Douce

Celonočné večierky so šampanským a žiadne zatváracie časy – bohatí a slávni nikdy nerobia veci polovičato a v týchto nóbl miestach, kde to žije, nie sú žiadne pravidlá.

Čítajte ďalej, aby ste sa dozvedeli, kde sa svetová elita skutočne uvoľňuje, aby sa správne vybúrila na zjazdovke.


Nočný klub Greengo, Gstaad, Švajčiarsko

Gstaad je ihriskom zámožnej elity a super superhviezd - Liz Taylor, Richard Burton, Michael Jackson a Roger Moore, aby som uviedla aspoň zopár mien, títo všetci tu raz dovolenkovali.

Vysoko nad mestom sa týči kamenný hrad, „Palác“, a k nemu je pripojené Greengo. Palác i klub, ktorý nedávno oslávil svoje 40. výročie, sú podstatou väčšiny zážitkov v Gstaade.

Výzdoba je nehanebne disco aj zmyselná a ako zo sedemdesiatych rokov. Keďže sa klub nachádza v suteréne, má obrovskú tanečnú plochu, ktorá sa tiahne cez hotelový bazén. Miestny DJ Jim Leblanc pre význačných zákazníkov hrá najpopulárnejšie a najmodernejšie hity.

Greengo Club, Gstaad  - © Greengo Club

Greengo Club, Gstaad

Copyright: Greengo Club

The Pöstli Club, Davos, Švajčiarsko

Pöstli láka najmä dobre situované davy - priťahuje zmes miestnych aj turistov, rovnako aj športové hviezdy a ďalšie celebrity. Hráči miestneho hokejového klubu Davos sú – ako aj rozliční hudobníci – tiež častými návštevníkmi.

Manažer klubu Seigi Sterkoudis zamestnáva miestnych DJov, ktorí hrajú množstvo nových či starých rockových aj popových piesní, napríklad od skupiny ABBA či Led Zeppelin. Atmosféra nie je prehnane Aprés ski a v lyžiarskom úbore pravdepodobne nezapadnete. Veru, väčšina ľudí sa tu vystrojí, ale nie do výstroja.

Klub má peknú vysokohorskú výzdobu s vypchatými hlavami zvierat na stenách a dreveným nábytkom, čomu odporujú kockové sklenené stoly a moderné osvetlenie. Vstup zvykne byť zadarmo, ale pred tým, než vyrazíte, sa ešte radšej na klub obráťte. Aby ste do klubu vstúpili, musíte mať 23 rokov a viac.

Postli Club, Davos  - © Postli Club

Postli Club, Davos

Copyright: Postli Club

Dick’s Tea Bar, Val d’isere, Francúzsko

Dick’s Tea Bar je vo Val d’Isere presláveným barom. Otvoril ho na Silvestra v roku 1975 Dick Yates-Smith. Od tej doby si bar prešiel viacerými renováciami. Teraz sú jeho majiteľmi Seb Hall a Alex Fateh, ktorí ho zmodernizovali. Celý bar sa vlastne skladá z troch úsekov: Entry bar, Cocktail Bar a vynikajúci susedný Members' Bar. Výzdoba je vysokohorská a šik a ak si to želáte, môžete mať vlastný stôl, čašníčku aj ochranku. Hrali tu všetci od The Nextmen cez DJ Yoda a Krafty Kuts po Tima Westwooda. Klub denne privíta viac ako 1000 zákazníkov od 15:00 do skorého rána. Klientela je široká, častými návštevníkmi sú najmä miestni. Plusom je, že Dick’s má tiež vlastný skibus, ktorý naberá a vysadzuje lyžiarov medzi zjazdovkou a barom.

Dick's Tea Bar má každý deň otvorené do piatej ráno  - © Dick's Tea bar

Dick's Tea Bar má každý deň otvorené do piatej ráno

Copyright: Dick's Tea bar

La Folie Douce, Val d’Isere, Francúzsko

Ďalším z aprés-ski miest vo Val d’Isere, kde to žije, je La Foulie Douce – čisto obedový žúr s kopou hudby a s tancom v lyžiarkach na stole. Reštaurácia a bar vo Val d’Isere je pôvodným Folie Douce, v súčasnosti však má náš bar, horským klubom označený ako „tanečná plocha na horách“, viaceré frančízy v Meribel, vo Val Thorens, v Alpe D’Huez a v St. Gervais.

Jeho meno v preklade znamená sladké šialenstvo, čo dokonale vystihuje miestnu hudbu aj atmosféru. Živá saxofónová hudba, treskúci bas, hltači ohňa a kabaretní umelci sú súčasťou a základom tunajšej výstrednej energie. Nájdete ho na vrchu gondoly La Daille. Štvrtok a piatok sú najlepšími dňami, kedy sa tam môžete vybrať.

La Folie Douce, Val d'Isere  - © La Folie Douce

La Folie Douce, Val d'Isere

Copyright: La Folie Douce

Ajax Tavern v The Little Nell, Aspen, Colorado

Naspodku Aspen Mountain pri gondole Silver Queen leží hostinec Ajax Tavern, jeden z najmimoriadnejších après ski barov v Amerike. Reštaurácia je ako stvorená pre pokojné a dobré pohostenie (má snáď niekto z vás rád šampanské a morské jedlo?) v rušnej atmosfére. Svojou ľudovou výzdobou pripomína elegantnú kolibu či salaš, na pohodlné sedenie a drevené obloženie tu natrafíte všade.

Najlepší čas, kedy sem prísť je poobede, obzvlášť, keď tu je živá muzika a davy sa rozohnia. Koktejly sú skvelé, môžeme odporučiť ostrejšiu margaritu, a parmezánovo-hľuzovkové hranolky a cheeseburgery sú také dobré, až si budete oblizovať prsty. Aprés-ski terasa je nádherná a výhľad na Aspen je skutočne majestátny.

Rezervácie sa zadávajú iba na večere, preto sa rady na obed a aprés môžu občas trocha predĺžiť. Príchod si teda radšej naplánujte na skorší čas, aby ste sa vyhli sklamaniu. Ceny za nápoje sú slušné a nájdete tu skvelý výber vín a ponuku miestneho piva.

Ajax Tavern v The Little Nell, Aspen  - © The Little Nell

Ajax Tavern v The Little Nell, Aspen

Copyright: The Little Nell

King’s Club, St Moritz, Švajčiarsko

Pompézny a očarujúci, nachádzajúci sa v suteréne luxusného päťhviezdičkového hotela Badrutt’s Palace, najstarší a najslávnejší nočný klub v St Moritz – to je King’s Club. S kapacitou 200 hosťov je dokonalým miestom pre celonočný žúr s elitnou cháskou. Spevák Sting u King’s nemálokrát oslavoval.

Nočný klub bol nedávno vynovený a teraz odhalil svoje kamenné stĺpy, betónovú podlahu a nový drevený tanečný parket. Nad ním visia trblietavé neónovo-osvietené diskogule, ktoré sa točia do rytmu hip-hopových piesní. DJovia sú svetoznámi a pravidelne sa menia.

Príďte po polnoci a oblečte sa, aby ste imponovali – niektoré eventy si žiadajú čiernu kravatu. Čo sa týka zatváracích časov, u King’s Club ich nenájdete – choďte do toho naplno, alebo choďte domov.

Kings Club v Hoteli Badrutt, St. Moritz  - © Kings Club at Hotel Badrutt

Kings Club v Hoteli Badrutt, St. Moritz

Copyright: Kings Club at Hotel Badrutt

39 Degrees, Aspen, Colorado

39 Degrees v Sky Hoteli, iba kúsok od gondoly Silver Queen má skvelú párty atmosféru, fantastické drinky a dokonalý výhľad na svahy. Výzdoba je fešná, osvetlenie zmyselné a miesta na sedenie navzájom prepojené, takže získate pocit, že ste v sviežom mestečku. V klubovni sa nachádza kolosálny kamenný krb, ktorým sa mixológ Denis Cote, tvorca nápojového menu, vraj necháva inšpirovať pri zostavovaní nápojového lístka - obzvlášť chutné je Botox Martini a Colorado Swizzle. Či ich videl v plameňoch tohto vychýreného kozubu, to sa nám zistiť nepodarilo. Drinky sú celkom silné a majú náležitú cenu. Navyše všetky vína v ponuke sú vyrobené spoločensky zodpovedným spôsobom.

Je to veľmi spoločenský bar, takže ak chcete poznať nových ľudí a spriateliť sa, toto miesto je pre vás ako stvorené. Aprés začína o 15:00, kedy ľudia zamieria do vonkajšieho vyhrievaného bazéna. Playboy ho označil ako jeden z top desiatich barov pri bazénoch, kde môžete ukázať svoje fešné telá. K doterajším náštevníkom patria napríklad herečky Kate Hudson či Goldie Hawn. Naozaj to je jeden z najzmyselnejších barov v Aspene!

39 Degrees Lounge, Aspen  - © 39 Degrees Lounge

39 Degrees Lounge, Aspen

Copyright: 39 Degrees Lounge

Casa Antica, Klosters, Švajčiarsko

Casa Antica, údajne obľúbený nočný klub princov Harryho a Williama, je malá diskotéka v prestavanej stodole. Podáva senzačné koktejly, ktoré cez víkendy priťahujú pohodovú klientelu. Atmosféra je pokojná a zábavná, oblečenie neformálne. Pôvab a eleganciu tu nehľadajte - Casa Antica je útulná a tradičná. Na dôvažok je tu pár jeleních hláv. Hudba sa rôzni a platne roztáčajú skvelí DJovia.

Personál je mimoriadne prispôsobivý a môžete si požiadať, aby vám celú sezónu za barom strážili fľašu vodky. Cez týždeň je klub skôr klasickým barom - až cez víkendy skutočne ožíva. Hostia musia mať minimálne 21 rokov.

A kto je častým návštevníkom? Napríklad členovia britskej kráľovskej rodiny, Tara Palmer-Tomkinson, Rupert Everett.

Casa Antica, Klosters  - © Casa Antica

Casa Antica, Klosters

Copyright: Casa Antica

 

Galéria

La Folie Douce, Val d'Isere - © la Folie Douce
Greengo Club, Gstaad - © Greengo Club
39 Degrees Lounge, Aspen - © 39 Degrees Lounge
Kings Club v Hoteli Badrutt, St. Moritz - © Kings Club at Hotel Badrutt

Zobraziť všetko

 

 

Reklama

Reklama

Reklama