Slovak

Stubai - rodinná lyžovačka a zábava patria k sebe

13. december 2016 | Jaroslava Pribylincová

Správy z regiónu: Stubaital, Rakúsko

Strediská v tomto článku: Ľadovec Stubai, Elferlifte Neustift, Serlesbahnen - Mieders, Schlick 2000 - Fulpmes - Telfes

Rodinný program BIG Family Stubai v údolí Stubaital

Rodinný program BIG Family Stubai v údolí Stubaital

Copyright: Stubaier Gletscher/A. Schönherr

Dôkazom toho, že tirolské údolie Stubaital je ústretové voči rodinám, je niekoľko ocenení za lyžiarske stredisko s najlepšími ponukami pre rodiny v Alpách. Z veľkej miery k tomu prispeli strapatí maskoti programu BIG Family Stubai, ktorí v zime srdečne vítajú všetkých malých návštevníkov.

Ďalšími kritériami sú lyžiarske strediská a lanovky spĺňajúce požiadavky pre rodiny, ktoré umožňujú jazdiť zdarma deťom mladším ako desať rokov v sprievode jedného platiaceho rodiča a ponúkajú overené lyžiarske školy, ktoré vďaka koncepcii BIG Family Stubai na svahy prilákajú celé generácie.

Čo presne znamená program BIG Family Stubai, ktorý nadchýna toľko detí? Odkiaľ sa berú tí veselí spoločníci, ktorí počas dovolenky všetkých zabávajú a kde sa s nimi možno stretnúť? Odpovede na tieto otázky sú jasné v momente, keď človek so svojou rodinou strávi zimnú dovolenku v údolí Stubaital.

Najlepšia starostlivosť a veľa zábavy na zjazdovkách

Pohyb na čerstvom vzduchu, noví priatelia a spoločná zábava – deti milujú lyžovanie. Vedia to aj maskoti programu BIG Family Stubai a ich usilovní pomocníci, vysoko kvalifikovaní inštruktori lyžovania zameraní na deti v stredisku Stubaital. Spoločne sa starajú o bezproblémovú lyžiarsku dovolenku s deťmi.

Na stubaiskom ľadovci, v najväčšom lyžiarskom stredisku na ľadovci v Rakúsku, vítajú maskoti B.BIG a Mini B., ktorí bývajú v ľadovej jaskyni neďaleko horskej stanice Eisgrat, svojich zverencov v stredisku pre rodiny s deťmi BIG Family Kinder- und Jugend Ski-Camp. Deti od štyroch rokov sa tu učia lyžovať a mladšie deti spoznávajú formou hier zimný svet v krajine Miniland. O deti je v kráľovstve snehu vynikajúco postarané aj počas obedňajšej prestávky, pretože okrem pestrého detského sveta BIG Family Kinderland patrí k ponuke ľadovca aj škôlka BIG Family Kindergarten a veľkorysá reštaurácia BIG Family Kinderrestaurant. O žiariace očká sa postará jazda na ratraku Pistenbully, ako aj veselá ľadová rely v ľadovej jaskyni, fascinujúca prehliadka priamo do večného ľadu.

Modré ľadové plochy, tajomné inklúzie a fascinujúce vrstvy ľadu – takto kuriózne a súčasne očarujúco to vyzerá 30 metrov pod lyžiarskym svahom v majestátnom obydlí dvoch hebkých sprievodcov. Mladí aj starí zažijú poriadnu zábavu pri jazde na náročnej snowboardovej trati BIG Family Boardercross, na svahu BIG Family Fun Slope dlhom jeden kilometer alebo na extra širokom pohodlnom svahu.

Rodinný program BIG Family Stubai v údolí Stubaital  - © Stubaier Gletscher/A. Schönherr

Rodinný program BIG Family Stubai v údolí Stubaital

Copyright: Stubaier Gletscher/A. Schönherr

Lyžiarske stredisko BIG Family Skizentrum Schlick 2000 je domovom maskota BIG Ron. Hneď ako napadne prvý sneh, nasadí si svoju žltú čiapku, obuje ružové lyže a vydá sa na cestu zo svojho letného sídla v horskom masíve Kalkkögel do krajiny Kinderland. Okrem iného sú tam pre malých hostí pripravené čarovné koberce, kolotoč, slalomová dráha, farebné vlajky a parkúr pomedzi bránky. Hry a zábava je vďaka trpezlivým lyžiarskym inštruktorom zaručená.

Priestory na spánok a prebaľovanie, na obed a ešte oveľa viac – v herni i miestnosti na zahriatie BIG Ron‘s Spiel- und Aufwärmstube sú vítané bábätká od troch mesiacov aj bez prihlásenia. Keďže izba kde sa deti zohrejú a herňa sa nachádzajú priamo v lyžiarskom stredisku, môže prísť mama s ockom svojich miláčikov kedykoľvek navštíviť.

Podujatia pre deti

Členovia programu BIG Family Stubai vždy oslavujú aj skvelé slávnosti v Štubaiskom údolí. 29. decembra 2016 privítajú spoločne s ďalšími mladými návštevníkmi počas predsilvestrovských osláv BIG Family Vorsilvesterfest nový rok – vrátane veľkolepého ohňostroja! V novom roku potom budú všade obľúbení plyšoví maskoti tiež na cestách a postarajú sa o tých najmenších.

Okolo 28. februára 2017 bude BIG Ron pozývať na svoj detský festival Kinderfest na prestupnej stanici v stredisku Schlick 2000 a neskôr popoludní v ten istý deň sa bude oslavovať počas festivalu BIG Family Kinderfest na klzisku vedľa pavilónu hudby v stredisku Neustift.

Rodinná dovolenka s extra službami

K lyžiarskym kurzom patrí aj mnoho ďalších doplnkových služieb, ktoré si pre svojich zverencov vymyslel maskot B.BIG so svojimi spoločníkmi. Deti mladšie ako 10 rokov tak jazdia v sprievode jedného platiaceho rodiča vo všetkých štyroch lyžiarskych strediskách zadarmo. Na želanie možno budúce lyžiarske hviezdy vyzdvihnúť priamo z hotela a odviezť na lyžiarsky kurz. Je to možné vďaka príslušným prepravným službám. Ďalšou výhodou sú vlastné prístupy na vleky lyžiarskych stredísk pre deti zúčastňujúce sa lyžiarskeho kurzu, vďaka ktorým odpadá dlhé čakanie.

Program BIG Family nezabezpečuje len skvelé ponuky v lyžiarskych strediskách, ale aj v údolí. Špeciálne pobyty BIG Family Premium Homes sú zostavené tak, aby vyhovovali potrebám detí. Okrem toho, reštaurácie BIG Family Restaurants servírujú detské menu a splnia akékoľvek želania svojich malých hostí. A ako by to nestačilo, v rámci programu BIG Family sa v zimnom období uskutoční niekoľko festivalov. Nezabudnuteľnej zimnej dovolenke s deťmi tak nestojí nič v ceste.

Rodinný program BIG Family Stubai v údolí Stubaital  - © Stubaier Gletscher/A. Schönherr

Rodinný program BIG Family Stubai v údolí Stubaital

Copyright: Stubaier Gletscher/A. Schönherr

Údolie STUBAITAL – vrchol zimných radovánok

Údolie Stubaital v Tirolsku sa nachádza v blízkosti hlavného krajinského mesta Innsbruck a z Nemecka, Rakúska, Švajčiarska a Talianska sa k nemu dá optimálne dostať po diaľnici A13. 35 km dlhé údolie Stubaital obklopené 80 ľadovcami a 109 trojtisícovkami sa prezentuje svojimi piatimi hlavnými strediskami – Neustift, Fulpmes, Telfes, Mieders a Schönberg. Celoročná ponuka nadchne predovšetkým aktívnych dovolenkárov: Stredisko Stubaier Gletscher, najväčšie ľadovcové lyžiarske stredisko v Rakúsku, poskytuje záruku snehu od októbra do júna. Od polovice októbra 2016 prepravuje lyžiarov moderná trojlanová lanovka 3S Eisgratbahn vďaka novej údolnej stanici, vynovenej prestupnej a vrcholovej stanici bezpečne a pohodlne až do výšky 2 900 metrov nad morom, jej prepravná kapacita dosahuje takmer 3 000 osôb za hodinu.

Stubai ponúka všetko, čo potrebujú veľkí aj malí pre dokonalý pôžitok z lyžovania. Údolie Stubaital bolo z tohto dôvodu už niekoľkokrát ocenené ako „lyžiarske stredisko s najlepšou ponukou pre rodiny“. Radosť z lyžovania na najlepšie upravených zjazdovkách zažijú dovolenkári nielen v stredisku Stubaier Gletscher, ale aj v troch ďalších lyžiarskych strediskách: v lyžiarskom centre Schlick 2000 v obci Fulpmes, v rodinnom lyžiarskom stredisku Serlesbahnen pri obci Mieders, ako aj v stredisku Elferbergbahn v Neustifte.

V zimnej sezóne 2016/2017 je navyše na programe aj špeciálne multimediálne predstavenie: „GAIA – Stubai Mutter Erde“. Šou plná pôsobivých scénických obrazov s prvkami lyžovania, tanca a hudby. Skvelá šou zinscenovaná medzinárodne renomovaným hviezdnym choreografom Enrique Gasa Valgom obsahuje obdivuhodné svetelné animácie, počas ktorých sa zasnežený svah v stredisku Neustift premení na exkluzívne prírodné pódium. Premiéra sa uskutoční v piatok, 17.02.2017, v stredisku Milders pri Neustifte, druhé predstavenie bude nasledovať 24.02.2017. Na rok 2018 sú už naplánované ďalšie predstavenia.

Komfortné ubytovanie spĺňajúce akékoľvek požiadavky hostí poskytuje jeden 5-hviezdičkový hotel, tri 4- hviezdičkové superior hotely, 33 4-hviezdičkových ubytovacích možností, dva 3-hviezdičkové superior hotely, 39 3-hviezdičkových hotelov s vysokým štandardom a okolo 4 700 postelí v prázdninových bytoch a penziónoch či tradičných hospodárskych usadlostiach a napokon tri kempingy.

 

Galéria

Rodinný program BIG Family Stubai - © Stubaier Gletscher/A. Schönherr
Rodinný program BIG Family Stubai - © Stubaier Gletscher/A. Schönherr
Rodinný program BIG Family Stubai - © Stubaier Gletscher/A. Schönherr
Rodinný program BIG Family Stubai - © Stubaier Gletscher/A. Schönherr

Zobraziť všetko

Reklama

Najlepšie rodinné lyžiarske strediská

Reklama

Reklama