Slovak

V Ischgli sa už v lyžiarkach po ôsmej hodine večer neprejdete

18. november 2016 | Skiinfo/OnTheSnow

Správy z regiónu: Rakúsko, Tirolsko

Strediská v tomto článku: Ischgl

Párty v Ischgli

Párty v Ischgli

Copyright: TVB Paznaun – Ischgl


Nie je to apríl: Pokuta vo výške 2000 eur hrozí za porušenie zákazu nočného vychádzania (či skôr prechádzania) v lyžiarskych topánkach po Ischgli.

➽ Obecná vyhláška vstupuje v platnosť od zimnej sezóny 2016/17 a platí od 20. novembra do 5. mája v čase od 20:00 do 6:00 hod. V tomto čase je zakázané nosiť lyžiarsky výstroj.

 

Ischgl - Informáciu o zákaze večernej a nočnej chôdze v lyžiarskych topánkach po území obce dostane každý návštevník, ktorý prichádza do Ischglu.

Ischgl - Informáciu o zákaze večernej a nočnej chôdze v lyžiarskych topánkach po území obce dostane každý návštevník, ktorý prichádza do Ischglu.

 

Ako informujú orgány obce Ischgl v špeciálnom liste adresovanom turistom, ktorí do Ischglu prichádzajú, nové predpisy boli schválené predovšetky kvôli snahám o zníženie rizika zranení milovníkov večerného apres-ski, ako aj preto, aby sa znížil hluk, ktorý spôsobuje klapanie tvrdých lyžiarskych topánok na dláždení či na asfalte.

Miestna vyhláška pamätá aj na výnimky - v niektorých odôvodnených prípadoch vraj nebude jej porušenie sankcionované. Každý prípad však budú posudzovať miestni policajti individuálne. Každý hosť bude napríklad môcť prejsť z lokálu do taxíka či do skibusu, avšak vzdialenosť od dvier lokálu k vozidlu nesmie byť väčšia ako 10 metrov!

 

Dýdžejovia rozohrievajú tancujúci dav v Kuhstalli, Ischgl  - © The Kuhstall

Dýdžejovia rozohrievajú tancujúci dav v Kuhstalli, Ischgl

Copyright: The Kuhstall

 

Ohlasy pre aj proti

Ako sa dalo očakávať, nové pravidlá sa nestretli s pozitívnym ohlasom lyžiarskej komunity. Pod facebookovým príspevkom Ischglu, ktorý o zákaze sa vŕši množstvo negatívnych komentárov. Objavili sa však aj hlasy, ktoré toto opatrenie pochvalujú, podľa nich totižto aspoň trochu klesne hluk spôsobený lyžiarmi, ktorí sa vracajú z večernej žúrky.

Na opatrení reagovali aj niektoré ďalšie lyžiarske strediská, napríklad na facebookovom profile Kleinwalsertalu zákaz pobavene komentujú slovami "Kleinwalsertal - 24/7 Skischuhe willkommen!". Preklad azda netreba.

Ischgl je jedna z najživších alpských lyžiarskych destinácií. Jeho veľké a rušné podujatia sú vychýrené, zväčša sa začínajú popoludní a trvajú hlboko do noci. Pre mnohých milovníkov apres-ski je práve tento neutichajúci ruch strediska jeho najväčšia výhoda, samozrejme okrem nesporných lyžiarskych kvalít a faktu, že tento rozprávkový lyžiarsky rezort umožňuje návštevníkom lyžovačku na zjazdovkách tak rakúskych, ako aj švajčiarskych.

 

➽ Čo si o zavedenom opatrení myslíte vy? Napíšte nám svoj názor do komentára pod článkom :-)

 

Galéria

Párty v Ischgli - © TVB Paznaun – Ischgl
Apres-ski v Ischgl - © Monica Adorno
Dýdžejovia rozohrievajú tancujúci dav v Kuhstalli, Ischgl - © The Kuhstall
Ischgl - Informáciu o zákaze večernej a nočnej chôdze v lyžiarskych topánkach po území obce dostane každý návštevník, ktorý prichádza do Ischglu.

Zobraziť všetko

Reklama

Mohlo by ťa zaujať

Ischgl: Vynikajúce après-ski, perfektné zjazdovky, úžasný freeride ©Eric Beallet

Ischgl: Vynikajúce après-ski, perfektné zjazdovky, úžasný freeride

Okrem množstva barov vás čaká aj 238 km zjazdoviek vo vychýrenej lyžiarskej oblasti Silvretta Arena, perfektný snowpark i wellness cen...

Reklama

Reklama