Slovak

Snehové správy: Nový sneh v Rakúsku, počas víkendu otvárajú ďalšie strediská

Turracher Höhe, 20. október 2016: Záber z webkamery

Turracher Höhe, 20. október 2016: Záber z webkamery

Copyright: Webcam Turracher Höhe

Nový sneh v Rakúsku, prvá jazda novej lanovky 3S Eisgratbahn na Stubai, začiatok sezóny v Kitzbüheli a v St. Moritz - to všetko sa deje v týchto dňoch v Alpách! Prinášame vám aktuálne snehové správy.


Na všetkých rakúskych ľadovcoch sa lyžuje

V Rakúsku je aktuálne otvorených osem lyžiarskych stredísk. Navyše z viacerých ľadovcových rezortov za posledných 24 hodín nahlásili prírastok čerstvého prírodného snehu. Najviac ho namerali v Kaprune na Kitzsteinhorne - pekných 30 cm. Dvadsať centimetrov zaznamenali na Möltalli a Dachsteine, o päť menej uvádzajú z Hintertuxu, kde už je otvorená celá ľadovcová časť s jedenástimi zjazdovkami na 37 kilometroch zjazdného terénu.

V Söldene sú podmienky pred víkendovým štartom pretekov Svetového pohára vynikajúce. Ešte v stredu 19. októbra pripadlo 5 cm čerstvého snehu a prudký svah na ľadovci Rettenbach by tak mal byť v dobrej kondícii. Dúfajme, že sa to isté dá povedať aj o všetkých pretekároch.


Kitzbühel začína tento víkend, na Stubai začne premávať nová supermoderná lanovka 3S Eisgratbahn

Ako jedna z prvých neľadovcových lyžiarskych oblastí sa v sobotu 22. októbra otvára lyžiarske stredisko Kitzbühel-Kirchberg a ponúkne lyžiarom lyžiarske terény v lokalite Resterkogel/Resterhöhe. V predaji sú špeciálne skipasy s výhodnými cenami, tzv. Resterhöhe-Special. Celodenný skipas pre dospelého je za 34 €, juniorský denný skipas stojí 16 € a detský 10 €.

Ak plánujete prvý lyžiarsky výlet tejto sezóny, určite sa vám oplatí zájsť až na Stubaiský ľadovec. Tam totiž v sobotu 22. októbra absolvuje svoju úplne prvú jazdu nová kabínová lanovka 3S Eisgratbahn. Nasadnúť do nej môžete od soboty aj vy - mimochodom, jej vybudovanie stálo vyše 60 miliónov eur, je dlhá päť kilometrov a v kabínach si posedíte na originálnych kožených sedačkách a ešte sa môžete bezplatne pripojiť k wifi. Snehu je na Stubai dosť - v najvyšších miestach až do 60 cm. Pre lyžujúcu verejnosť je otvorených sedem zjazdoviek.

Aj mimo ľadovce a otvorené strediská hlásia v Rakúsku vo štvrtok výdatné zrážky, najmä vo východnom Tyrolsku, v Štajersku a v Korutánsku. V nadmorských výškach nad 1000 metrov to v noci boli zrážky snehové, a tak na rakúskych webkamerách môžeme pozorovať oproti včerajšku omnoho viac bielych a pocukrovaných záberov. Meteorológovia v týchto oblastiach očakávajú na horách do piatku až pol metra nového snehu!

Galéria

Turracher Höhe, 20. říjen 2016 - © Webcam Turracher Höhe
Dolná stanica lanovky 3S-Eisgratbahn - © Stubaier Gletscher / Renderwerk.at
Hintertux 11.8.2016 - © facebook Hintertuxer Gletscher
Flachau, 20.10.2016 - © Flachau Facebook

Zobraziť všetko

Na štart sezóny sa už chystá Engelberg-Titlis a Diavolezza

V Švajčiarsku už sú dlhší čas otvorené dve lyžiarske strediská: Saas-Fee (snehu je tam max. 160 cm) nedávno rozšíril ponuku upravených tratí na 30 kilometrov a Zermatt (max. 55 cm snehu) uvádza upravených 29 kilometrov zjazdoviek. Obe strediská hlásili v utorok 18.10. trochu nového snehu (3-5 cm). Tento víkend spúšťajú prevádzku ďalšie dve lyžiarske strediská. Na ľadovci v Engelberg-Titlis oficiálne začne lyžiarska sezóna so snehovým podkladom do 30 cm. V sobotu 22. októbra sa pridá a otvorí Diavolezza v Engadin.

V Taliansku a vo Francúzsku sú zatiaľ otvorené len tri lyžiarske strediská. Francúzske Tignes uvádza iba 30 cm snehu na najvyššie položených zjazdovkách a k tomu 15 cm nového snehu z utorka. Talianske Val Senales udáva 50 cm snehu a päť upravených zjazdových tratí. Lyžovať je možné samozrejme aj na Passo Stelvio (v nemecky hovoriacich krajinách známom ako Stilfser Joch).


❄ Otvorené lyžiarske strediská v Rakúsku: http://www.onthesnow.sk/rakusko/otvorene-strediska.html

❄ Webkamery Rakúsko: http://www.onthesnow.sk/rakusko/kamery.html

❄ Webkamery Taliansko: http://www.onthesnow.sk/taliansko/kamery.html

❄ Webkamery Francúzsko: http://www.onthesnow.sk/francuzsko/kamery.html 

Reklama

Reklama

Reklama