Vďaka druhej fixnej 4-sedačkovej lanovke sa zdvojnásobí hodinová prepravná kapacita v stredisku, pribudne aj vlek Tatrapoma a zasnežovacia technika.

V Oravskej Lesnej je živo aj pred začiatkom lyžiarskej sezóny, naplno sa tam pracuje na realizácii II. etapy rozvoja lyžiarskeho strediska ORAVA SNOW. O projekte hovorí Róbert Škripko zo spoločnosti KORA Slovakia, s.r.o., ktorá toto stredisko prevádzkuje: "Cieľom je dobudovať stredisko tak, aby bolo konkurencieschopné vo vzťahu k popredným strediskám v širšom regióne Slovenska, Poľska a Českej republiky. Investujeme spolu cca 2,5 mil € do vybudovania druhej 4-sedačkovej lanovky, do rozvoja a modernizácie systému technického zasnežovania, do nového lyžiarskeho vleku a do vybudovania nového turniketového systému." Stredisko ORAVA SNOW bude mať podľa R. Škripka ako jedno z mála stredísk zasnežované všetky upravované zjazdovky.
 
Lyžiarske stredisko ORAVA SNOW v Oravskej Lesnej ponúka lyžiarom dovedna 6 zjazdových tratí, z toho dve v lokalite Kohútik, kde sa aktuálne buduje druhá štvorsedačková lanovka Tatralift s dĺžkou vyše 800 metrov. Štvorsedačka nahradí doterajší vlek Tatrapoma H-130. Do "vozového parku" strediska jedna Tatrapoma ešte pribudne, pôjde o vlek Tatrapoma F s kapacitou 600 osôb/hod., dlhý asi 500 metrov.
 
Presnejšie parametre ani časový harmonogram spustenia do prevádzky zatiaľ nemá stredisko k dispozícii. "Malo by ísť o začiatok decembra, no všetko sa bude odvíjať od všetkých našich rozbehnutých projektov, vrátane kompletnej rekonštrukcie a dobudovania technického zasnežovania s plneautomatickou čerpacou stanicou," povedal Martin Kollár, riaditeľ strediska.
 
Technické parametre lanovky:
 

Lanová dráha SLF 4p s nástupným pásom

 

Výrobca

TATRALIFT

Výrobný typ

SLF 4p

Šikmá dĺžka trasy

804,7 m

Prevýšenie trasy

153,2 m 

Priemerný sklon trasy

19,4%

Prevádzková dopravná rýchlosť

2,6 m/sek

Hodinová prepravná kapacita

2400 os/hod.