Slovak

V Livignu je od 13. 4. do 3.5. 2020 skipas zadarmo!

20. február 2020 | Kamila Roobová / OnTheSnow

Správy z regiónu: Taliansko

Strediská v tomto článku: Livigno

Livigno

Livigno

Copyright: facebook - Valtourist Bormio Livigno
Jedno z najobľúbenejších talianskych lyžiarskych stredísk, Livigno, ponúka aj na jar 2020 lyžovanie zadarmo.


Už tradičnú a veľmi populárnu akciu "Skipass Free" spúšťajú v Livignu dva razy za sezónu. Ak ste si teda ešte nevybrali destináciu pre svoju jarnú lyžovačku, určite sa oplatí využiť neskorý jarný termín a vyraziť do Livigna so skipasom zadarmo od polovičky apríla.

Každý, kto sa od 13.4. do 3.5.2020 ubytuje v jednom z hotelov (na min. 4 noci) či apartmánov (min. 7 nocí) v Livignu, získa skipas úplne zadarmo! Vo všetkých okolitých krajinách je v tom čase už po jarných prázdninách a lyžiarske svahy v Livignu sú zas o čosi volnejšie.

Vďaka špecifickej polohe Livigna sa tu môžu tešiť z veľmi dobrých snehových podmienok dlho do neskorej jari. Aktuálne je v prevádzke komplt celý areál a snehu na zjazdovkách je do 150 cm. Šance na skvelú lyžiarsku dovolenku sú teda veľmi vysoké!

 

 

Čo by ste mali vedieť o Livignu


Livigno leží v údolí dlhom 14 kilometrov - tento "Malý Tibet", ako sa Livignu prezýva, sa nachádza medzi švajčiarskym Engadinom a talianskou Alta Valtellinou. Lyžiarska oblasť ponúka 115 km zjazdoviek, 30 vlekov a lanoviek (z toho 6 kabínových) a 2 snowparky. Bežkárov poteší 30+10 kilometrov bežeckých tratí v dokonalých terénoch pôvabnej talianskej prírody.

Lyžiari v Livignu majú na výber medzi dvoma typmi skipasov. "Livigno", ako názov napovedá je skipas použiteľný na vlekoch a lanovkách iba v tomto stredisku. Druhá možnosť je skipas "Alta Valtellina", ktorý navyše umožňuje lyžovanie v strediskách Bormio, S. Caterina, Validentro a S. Colombano. Ponuka bezplatného skipasu sa vzťahuje na skipas "Livigno", vďaka ktorému si môžete vychutnávať takmer nekonečné lyžovanie na 115 kilometroch upravených zjazdoviek v tomto podmanivom rezorte.

✎ Náš tip: Objavujte lyžiarske terény v Livignu z pohodlia domova, prostredníctvom veľkej interaktívnej mapy s detailnými popismi každej trate.

 


Kliknutím na obrázok zobrazíte veľkú interaktívnu mapu Livigna od FatMap

 

V Livignu si na svoje príde naozaj každý typ lyžiara. Tí najskúsenejší môžu merať svoje sily na 12 čiernych zjazdovkách, zdatní vytrvalci by nemali vynechať výzvu v podobe najdlhšej a najvyššie situovanej čiernej trate zvanej "Scoiattolo" so štartom v 2700 metroch.

Stredne pokročilí lyžiari majú v Livignu na výber z 37 červených zjazdoviek, ktoré sa vďaka svojej šírke tešia aj veľkej obľube milovníkov carvingu. Na svoje si tu však prídu aj začiatočníci, pre nich je tu pripravených 29 miernych svahov, na ktorých môžu skúšať prvé oblúčiky či zlepšovať techniku, skôr ako sa posunú na vyšší level.

✎ Náš tip: Neviete sa dočkať, kým sa spustíte po upravených zjazdovkách? Práve teraz si to môžete vyskúšať aj "nanečisto", stačí len pomocou kurzora myši (alebo na mobile takpovediac prstom po mape) posúvať 360° panorámu a nasáť tú úžasnú zasneženú atmosféru zimného Livigna :)

 

Oblasť okolo Livigna sa vyznačuje špecifickými klimatickými podmienkami - v zimnom období tu často a veľa sneží. Zjazdovky tak od konca novembra až do začiatku mája ponúkajú veľmi dobré snehové podmienky, viac ako 80% lyžiarskych terénov je navyše vybavených aj zasnežovacou technikou.

Značené trate sa rozkladajú po oboch stranách údolia. Najviac ich však nájdete na vrcholkoch Vetta Blesaccia a Carosello 3000. Protiľahlý štít Monte della Neve je Mekkou milovníkov prašanu. Veľa freeridových trás, po ktorých sa môžete vybrať viacerými smermi. Nezabudnite však na to, že všetky zjazdy v tejto lokalite by ste mali z bezpečnostných dôvodov absolvovať so skúsenými sprievodcami. Nie náhodou je o Livignu známe, že má najlepšie freeridové lokality v celom Taliansku.

Aj samotné mestečko Livigno s typickými drevenými domkami "Baita" je jednoducho očarujúce. Leží v nadmorskej výške 1816 metrov, avšak časť nazývaná Trepalle je najvyšším miestom s trvalým osídlením v Európe! Trepalle sa totižto nachádza vo výške 1900-2250 m.n.m.

Ako vyzerá Trepalle v zime možno viete, prešli ste sa však cez túto osadu mimo lyžiarsku sezónu? Skúste to vďaka interaktívnym mapám google a ich neskoro-letným záberom: 

 

✎ Náš tip na nelyžiarske aktivity: Nákupy, nákupy, nákupy! Livigno sa totižto nachádza v bezcolnej zóne, väčšinu tovaru tak zoženiete za veľmi výhodné ceny.

 

Viac o akcii Livigno Skipass Free nájdete tu: www.skipasslivigno.com/en/special-offers/

Pozrite si viac o rezorte Livigno

Profil strediska
Možnosti ubytovania
Webkamery
Mapa zjazdoviek


Galéria

Livigno - © facebook - Valtourist Bormio Livigno
undefined - © facebook Livigno
Livigno
Livigno

Zobraziť všetko

Reklama

Lyžovačka v Alpách - najlepšie tipy

Reklama

Reklama