Slovak
Grand Tourmalet - Bareges Tournaboup

Grand Tourmalet - Bareges Tournaboup

Copyright: Facebook N'PY

Redakcia OnTheSnow aj v zimnej sezóne 2015/16 vyhlasuje každý týždeň najviac zasnežené stredisko týždňa, teda "Snowiest Resort of the Week". Je zaujímavé sledovať, ktoré strediská sa objavujú na predných príčkach, táto informácia totižto zaujíma nielen milovníkov prašanu. Kto je teda víťaz a dostáva titul Najviac zasneženého strediska 11. týždňa roku 2016?

Rebríček pre 11. kalendárny týždeň roku 2016

Najviac snehu, okolo jednoho metra, napadlo v jedenástom kalendárnom týždni vo Francúzsku, presnejšie v Pyrenejach na francúzsko-španielskych hraniciach. V ostatných európskych krajinách snežilo menej, strediská si polepšili prinajlepšom o viac ako pol metra čerstvého prírodného snehu. Pozrite si aktuálny rebríček za obdobie 8.3.2016-14.3.2016.

 

1. Cauterets (FRA) 103 cm 

 

2. Piau Engaly (FRA) 102 cm

 

3. Barèges (FRA) 100 cm

 

Galéria

Grand Tourmalet - Bareges Tournaboup - © Facebook N'PY
Najviac zasnežené lyžiarske stredisko 11. týždňa - © Skiinfo
Cauterets (FRA) - © NPY Cauterets
Barèges

Zobraziť všetko

V Taliansku snežilo najviac v stredisku Alpe Lusia v lyžiarskej oblasti Dolomiti Superski, kde namerali úhrnom 70 cm prašanu, v Rakúsku bol najzasneženejší za posledný týždeň Shuttleberg Flachauwinkl s 60 centimetrami. Slovenské hory sa potešili v tejto časti zimy štandardným prírastkom okolo 20 cm vo Vysokých Tatrách, konkrétne v Tatranskej Lomnici, okolo 12 cm na Štrbskom Plese a viac ako 10 centimetrov napadlo aj v Západných Tatrách, na Roháčoch.

Nálepku najzasneženejšieho kanadského strediska si aj naďalej udržiava Whistler Blackcomb so 125 centimetrami prašanu za minulý týždeň, americký Mammoth vystriedal na čele tabuľky Tahoe Donner v Kalifornii s 122 cm prašanu. 

 

➽ Kompletný aktuálny prehľad sneženia za ostatných 7 dní nájdete tu:
http://www.onthesnow.sk/sneh-ostatnych-7-dni.html

Držiteľ titulu Najviac zasnežené lyžiarske stredisko 11. týždňa  - © Skiinfo

Držiteľ titulu Najviac zasnežené lyžiarske stredisko 11. týždňa

Copyright: Skiinfo

 

Reklama

Reklama

Reklama