Slovak

Snowiest Resort of the Week (7/2016): Prvý krát v sezóne vedie Taliansko

Snowiest Resort of the Week 07

Snowiest Resort of the Week 07

Copyright: Skiinfo.de

Redakcia OnTheSnow aj v zimnej sezóne 2015/16 vyhlasuje každý týždeň najviac zasnežené stredisko týždňa, teda "Snowiest Resort of the Week". Je zaujímavé sledovať, ktoré strediská sa objavujú na predných príčkach, táto informácia totižto zaujíma nielen milovníkov prašanu. Kto je teda víťaz a dostáva titul Najviac zasneženého strediska 7. týždňa roku 2016?

Rebríček pre 7. kalendárny týždeň roku 2016

V siedmom kalendárnom týždni boli jasným favoritom talianske strediská. Jeden a pol metra čerstvého snehu počas siedmich dní katapultovalo na špičku nášho rebríčka dve talianske lyžiarske oblasti. A kto sa doťahuje na treťom mieste? Pozrite si, ako vyzerá náš rebríček za obdobie 8.-15.2.2016:

 

1. Saint Rhemy-Crevacol (ITA) 150 cm 

 

2. La Thuile (ITA) 145 cm

 

3. Avoriaz (FRA) 140 cm

 

Galéria

Snowiest Resort of the Week 07 - © Skiinfo.de
Avoriaz 10.1.2016 - © Avoriaz
Jeden z posledných lyžiarskych víkendov sezóny 2014/15 - © Facebook
La Thuile

Zobraziť všetko

Troška menej ako v Taliansku a Francúzsku snežilo vo Švajčiarsku, no aj tam sa našli miesta, kde napadlo za sedem dní vyše meter snehu, napr. v Champex - Lac zaznamenali 106 cm nového prašanu. V Rakúsku víťazí Petzen s 65 cm čerstvého snehu. Viac ako v Rakúsku v poslednom týždni snežilo u nás na Slovensku! V Tatranskej Lomnici namerali za dané obdobie 75 cm prašanu a na Štrbskom Plese 73 cm. Skalka v Kremnických vrchoch týmto tatranským rezortom zdatne sekundovala s 67 centimetrami nového snehu. 

V USA je vytrvalým držiteľom snehových rekordov Alyeska Resort, kde v poslednom týždni napadlo 127 cm. Mimochodom, v tomto stredisku napadlo za túto zimu dovedna viac ako 12 metrov snehu!

 

➽ Kompletný aktuálny prehľad sneženia za ostatných 7 dní nájdete tu:
http://www.onthesnow.sk/sneh-ostatnych-7-dni.html

Snowiest Resort of the Week - víťaz 7. kalendárneho týždňa  - © Skiinfo.de

Snowiest Resort of the Week - víťaz 7. kalendárneho týždňa

Copyright: Skiinfo.de

 

Reklama

Reklama

Reklama