V sobotu sa v Tirolsku utrhlo 18 lavín. Väčšina z nich spadla v oblasti Wattener Lizum asi 30km od Innsbrucku. Lavína dlhá niekoľko sto metrov a rovnako široká zasypala skupinu 17 českých lyžiarov a pochovala ich pod päťmetrovú vrstvu snehu. Päť zo zavalených skialpinistov neprežilo, dvaja boli zranení.

Lavína sa odtrhla vo chvíli, keď boli českí freerideri na ceste z chaty Lizumer Hütte na vrchole Geier (2.857 m). Na vyslobodzovaní sa podieľali záchranári z Tuxu, Wattens aj Mayrhofenu, do akcie boli nasadení záchranársky psi, dva vrtulníky horskej služby, armádna helikoptéra aj vrtuľník rakúskeho ministerstva vnútra.

Českí lyžiari však neboli jediní, kto tento víkend skončil pod strhnutou lavínou. Vo Weerbergu sa odtrhol snežný previs a zmietol lyžiara, ktorý bol potom sa zraneniami prevezený do nemocnice vo Schwaze. Ľahké zranenia utrpel aj člen veľkej skupiny lyžiarov, ktorý bol zavalený lavínou v oblasti strediska Rifflsee v údolí Pitztal. O jeho záchranu sa zaslúžil záchranársky pes, ktorý ho zo snehu vyhrabal. Bez väčšej ujmy prežil ďalšiu lavínu snowboarder v rezorte Kühtai v blízkosti lanovky Drei-Seen-Bahn.

Bez zranení vyviazli aj skialpinisti, ktorých zasypala lavína v Söldene v oblasti Weißenkamm. V Obergurgli sa zase spod snehu dostal zasypaný lyžiar sám, svojpomocne. Tímy záchranárov a horskej služby zasahovali aj na mnohých ďalších miestach, keďže nebolo isté, či pod odtrhnutými lavínami nezostali zasypaní ľudia.