Lyžiarske okuliare rovnako ako lyžiarske prilby patria jednoznačne k trendom lyžiarskeho priemyslu. Helmy boli žiadané už skôr, potom boom v obchodoch trochu poľavil, avšak otázka bezpečnosti je stále naporúdzi. Pomer prilieb na domácom trhu stále stúpa, momentálne sa odhaduje na necelých 80%, čo znamená: Lyžiari kupujú okrem lyžiarok aj tieto dve dôležité časti lyžiarskeho výstroja. 

Vedľa aspektu bezpečnosti a viditeľnosti je kladený veľký dôraz na technologické know-how a výrobcovia si dávajú aj čoraz viac záležať na štýle a vzhľadu. To sa dalo na medzinárodnom veľtrhu ISPO 2016 v Mníchove, kde zástupcovia všetkých športových značiek predstavovali novinky na budúcu sezónu dosť ľahko odsledovať. Keď už máme skrývať svoju tvár, tak nech sme aspoň cool. Alebo nech vyzeráme elegantne. Aj výberom prilby a okuliarov totiž môžete prejaviť svoj štýl. A tu je pár ďalších trendov, ktoré sme na ISPO pochytili:

1. Tieto dve skupiny produktov sa čoraz viac zlučujú. Najlepším príkladom sú prilby s ochranným štítom, ktoré sú už teraz v ponuke štandardom. Samozrejme, že výrobca chce predať nie len prilbu alebo len okuliare, chce predať obidvoje. Preto sú oba produkty farebne aj dizajnovo zladené, alebo sú rovno zmontované dokopy. 

2. Zamerané na komfort: Pri okuliaroch aj prilbách je veľmi dôležité, aby dobre sedeli. Mali by byť pohodlné, funkčné a mali by presne pasovať - viaceré z mnohých zaujímavých inovácií sa zaoberajú možnosťami prispôsobenia niektorých prvkov.

3. Bezpečie na prvom mieste! Niektorí výrobcovia predviedli nové možnosti bezpečnostných prvkov na prilbách alebo jednoducho vyrobili nové, maximálne bezpečné prilby. 

4. Variabilita je dôležitá! Pre okuliare aj pre prilby platí: Čím väčšia použiteľnosť, o to lepší produkt. Väčšina lyžiarskych okuliarov umožňuje výmenu zorníkov, v ponuke prilieb sme objavili niekoľko certifikovaných produktov, ktoré sa dajú používať pri športovaní celoročne.