Slovak
Snowiest Resort of the Week - 4. kalendárny týždeň

Snowiest Resort of the Week - 4. kalendárny týždeň

Copyright: Skiinfo

Redakcia OnTheSnow aj v zimnej sezóne 2015/16 vyhlasuje každý týždeň najviac zasnežené stredisko týždňa, teda "Snowiest Resort of the Week". Je zaujímavé sledovať, ktoré strediská sa objavujú na predných príčkach, táto informácia totižto zaujíma nielen milovníkov prašanu. Kto je teda víťaz a dostáva titul Najviac zasneženého strediska 4. týždňa roku 2016?

Rebríček pre 4. kalendárny týždeň roku 2016

V štvrtom kalendárnom týždni našej tabuľke jasne panovalo švajčiarske stredisko, kde napadlo viac ako trištvrť metra snehu. Na prvenstvo teda stačilo oveľa menej ako pred týždňom. Pri tohtoročnej zime, skúpej na sneh sa dá povedať, že medzi prvenstvom a druhou/treťou priečkou je dosť hlboká snehová priepasť. Ktoré strediská v množstve čerstvého snehu v období 18.1. do 25.1.2016 zabodovali, si pozrite tu:

 

1. Chateau d'Oex (CH) 80 cm 

 

2. Zugspitze (DE) 68 cm

 

3. Gavarnie (FR) 60 cm

 

Galéria

Snowiest Resort of the Week - 4. kalendárny týždeň - © Skiinfo
Zugspitze 12.1.2015
Gavarnie, Pyreneje, Francúzsko - © Pierre Meyer
Gavarnie, Pyreneje, Francúzsko - © Pierre Meyer

Zobraziť všetko

Slovenské hory sa takisto tešili z čerstvého snehu, v lokálnom rebríčku vedie Čertovica, kde na Čertovej Svadbe napadlo 34 cm snehu a po 30 cm tiež na Štrbskom a v Tatranskej Lomnici. O čosi viac snežilo v Rakúsku - Lackenhof nahlásil dovedna 45 cm prašanu za sledované obdobie, Gletscherwelt Weiβsee 37 cm a Silvretta Montafon ohlásila 32 cm čerstvého snehu. V Taliansku snežilo len slabo, najviac, teda 18 cm namerali v sedle Zum Zeri Passo due Santi

Spojené štáty americké ochromila v poslednom týždni snehová búrka, a z nej ťažili aj lyžiarské strediská. V kalifornskom Mount Shasta Board&Ski Parku namerali 128 cm čerstvého snehu, v pensylvánskom Blue Knob 122 cm.

 

➽ Kompletný aktuálny prehľad sneženia za ostatných 7 dní nájdete tu:
http://www.onthesnow.sk/sneh-ostatnych-7-dni.html

Snowiest Resort of the Week - víťaz je zo Švajčiarska  - © Skiinfo

Snowiest Resort of the Week - víťaz je zo Švajčiarska

Copyright: Skiinfo

 

Reklama

Reklama

Reklama