Slovak

Snehové správy: Nový sneh na ľadovcoch, ďalšie otvorené strediská vo Švajčiarsku

29. október 2015 | Skiinfo/OnTheSnow

Správy z regiónu: Švajčiarsko, Francúzsko, Rakúsko

Strediská v tomto článku: Kitzbühel, Tignes, Engelberg, Laax, Glacier 3000, Pitztal

Tignes - ráno 29.10.2015

Tignes - ráno 29.10.2015

Copyright: Tignes Facebook

Po prevládajúcom peknom počasí sa v niektorých častiach Álp v posledných 24 hodinách znova pripomenula zima. Všetko o snehových podmienkach a čerstvom snehu sa dozviete v našich ďalších snehových správach.

Nový sneh v Rakúsku, Švajčiarsku aj vo Francúzsku

Niektoré alpské ľadovcové strediská zaznamenali v posledných hodinách čerstvé snehové prírastky. V západných Alpách hlásil Zermatt 20 cm a Saas-Fee 15 cm čerstvého snehu. V Zermattu leží na zjazdovkách snehový podklad do 160 cm, v Saas-Fee dosahuje výška snehu na 30 kilometroch upravených zjazdových tratí až do 99 centimetrov. Najsilnejšie sneženie bolo ale nahlásené z Francúzska: V Tignes napadlo v noci na štvrtok počas silnej snehovej búrky 30 cm snehu. Snežilo aj v ďalších francúzskych oblastiach. Napriek tomu je zatiaľ otvorené iba jediné francúzske lyžiarske stredisko - Les 2 Alpes, kde tiež napadlo 30 centimetrov čerstvého snehu. V Les 2 Alpes sa dá lyžovať na 18 kilometroch upravených zjazdoviek.

Poprášilo aj viaceré rakúske ľadovce: 8 cm nahlásili z Kaunertalu, 7 cm prašanu z Pitztalu a 5 cm z Hintertuxu. Strediskom s najvyššiou vrstvou snehu v celej Európe zostáva aj naďalej talianske Stelvio s 200 cm.

Galéria

Tignes - ráno 29.10.2015 - © Tignes Facebook
Laas, Švajčiarsko - © Skiinfo.de
Ľadovec Pitztal - © Pitztaler Gletscherbahn GmbH&CoKG
St. Véran, Francúzsko - 28.10.2015

Zobraziť všetko

Ďalšie strediská štartujú sezónu tento víkend

Do bežnej zimnej prevádzky prechádzajú od 31. októbra vleky a lanovky v Kitzbüheli (v prevádzke bude 8-miestna Panoramabahn Kitzbüheler Alpen II a štvorsedačka Resterkogel). Na tunajších zjazdovkách leží do 50 cm snehu. Vo Švajčiarsku budú v sobotu a v nedeľu otvorené zjazdovky na ľadovci Titlis, hoci iba ich horná časť. Obsluhovať ich bude sedačková lanovka Ice Flyer. Počas víkendu si zalyžujete i v Laaxu, premávať budú vleky na ľadovci a na návštevníkov bude čakať aj upravený malý Jib Park. Na štart zimnej sezóny s dátumom 31. októbra sa pripravujú aj na ľadovci Glacier 3000 v Gstaade, hoci snehu tu nie je priveľa, len do 20 cm. 

Prehľad sneženia za posledných 72 hodín nájdete tu: http://www.onthesnow.sk/sneh-72-hodin.html

Výhľad počasia v Alpách na ďalšie dni

Kým dnes (vo štvrtok) ešte v Alpách prevládajú prehánky, od nadmorskej výšky 2200 metrov snehové, na dni nasledujúce predpovedajú meteorológovia veľa slniečka. Od piatku do nedele by v celých Alpách mala prevládať slnečná obloha, príjemné jesenné teploty a ideálne podmienky na turistiku, cykloturistiku, horolezectvo, alebo - vo vysokohorských a ľadovcových oblastiach - na lyžovanie!

Prehľad všetkých otvorených európskych lyžiarskych stredísk si pozrite tu: http://www.onthesnow.sk/otvorene-strediska-europa.html

Reklama

Reklama

Reklama