Zillertal Arena odštartuje nadchádzajúcu zimnú sezónu so skvelou a dlho očakávanou novinkou: Najdlhšia zjazdovka v Rakúsku ponúkne lyžiarom prevýšenie 1930 metrov, ktoré budú môcť prekonať aj naraz, počas jednej jazdy. Trať so zjazdom do údolného Zell am Ziller sa tak stane novou rakúskou jednotkou medzi zjazdovkami s najväčším výškovým rozdielom a svojmu názvu "Höhen-Fresser-Tour", čo možno voľne preložiť ako Žrút alebo Požierač výšky tak určite neurobí hanbu.

Trať vznikla vďaka vybudovaniu novej časti o dĺžke 2,2 km so štartom od strednej stanice Wiesenalm, so sklonom asi 50%. Ide teda o čierno-čierny úsek. Špeciálna lahôdka pre všetkých ambicióznych lyžiarov tak v budúcnosti bude 8,4 kilometra dlhý kontinuálny zjazd z Übergangsjoch v 2.500 m.n.m. jedným ťahom až do údolia k Zell am Ziller, kde sa nachádza najnižší bod celej trate, Rohrberg v 580 m.n.m. Dĺžka a náročnosť kompletnej trate určite vie poriadne rozpáliť aj dobre trénované stehná, celkové prevýšenie 1930 výškových metrov zatočí hlavu nejednému slabšiemu jedincovi. Ale ten zážitok!

Údaje o novej zjazdovke:

► Čierna zjazdovka o šírke medzi 30 a 40 metrami, sklon až 50%

► Dĺžka: od strednej stanice 2,2 km

► Prevýšenie: od strednej stanice 730 výškových metrov

Zaujímavosti:

► pri zjazde z Übergangsjoch (2.500 m.n.m.) je celá trať dlhá 8,4 km a celkové prevýšenie dosahuje 1.930 metrov

► do výšky 2.100 metrov premávajú lanovky Karspitzbahn I+II, odtiaľ je zjazd do údolia dlhý 6,6 km

► začiatok výstavby: apríl 2015

► otvorenie: december 2015

► trasa: cez pole pod strednou stanicou lanoviek Karspitzbahn smerom na Grindelalm a ďalej po lúkach, ktoré sa rozprestierajú pod trasou lanovky Rosenalmbahn. Dve cesty sa stáčajú okolo skokanského mostíka, potom nasleduje lesný úsek.