Slovak

TOP 10 francúzskych stredísk ideálnych pre začiatočníkov

28. september 2015 | Romain BOURGEAIS | Kamila Novotná

Správy z regiónu: Pyreneje, Južné Alpy, Severné Alpy, Francúzsko

Strediská v tomto článku: Avoriaz, Alpe d'Huez, Méribel, Les Gets, Piau Engaly, Chamrousse, Risoul, Les Houches, Gourette, Luz Ardiden

Žiadne riziko pádu, žiadne obavy, mierny a rovnomerný svah... Posuvný koberec je pre lyžiarske začiatočníkov ideálnym dopravným zariadením.

Žiadne riziko pádu, žiadne obavy, mierny a rovnomerný svah... Posuvný koberec je pre lyžiarske začiatočníkov ideálnym dopravným zariadením.

Niektoré lyžiarske strediská vďaka svojej polohe a umiestneniu prirodzene ponúkajú začiatočníkom veľa príležitostí, ktoré im umožnia začať lyžovať v optimálnych podmienkach. Iné rezorty túto výhodu nemajú, napriek tomu sa však snažia začiatočníkom vyjsť v ústrety tým, že budujú vyhradené bezpečné začiatočnícke zóny. Prinášame vám prehľad 10 francúzskych lyžiarskych stredísk, kde sú podmienky pre začiatočníkov jednoducho najlepšie!

 

Top 10 francúzskych stredísk pre začiatočníkov
 

► LES GETS
Areál ponúka zónu “Mappys“, voľný priestor venovaný začiatočníkom. Tento cvičný priestor sa nachádza v pokojnom a bezpečnom prostredí, oddelený od bežných lyžiarskych terénov, dostupný je vďaka kabínkovej lanovke Chavannes. Skladá sa z dvoch dopravných pásov (mobilných kobercov) a lanového vleku pre lyžovanie na štyroch tratiach v miernom svahu. Priestor je plne prístupný pre peších, pre rodinu aj priateľov, ktorí chcú začiatočníkov v ich snažení podporiť.


► RISOUL
Lyžiarske stredisko dbá najmä na prístupnosť svojich svahov. Na vrchol Peyrefolle v 2457 m vás dopraví pohodlná 6-sedačková lanovka. Späť k nástupnej stanici sa lyžuje po miernych, zelených tratiach, ktoré zvládne naozaj každý. Priestor pre úplných začiatočníkov je bezpečne ohraničený a pohyb v ňom je pre neskúsených nováčikov príjemný a pohodlný. Vstupné je 2 eurá a k dispozícii sú tu tri vleky pre začiatočníkov a snežné ihrisko ESF.


► L’ALPE D’HUEZ
Prirodzená topografia tohto lyžiarskeho strediska je pre začiatočníkov ideálna! Vyznačuje sa skutočne miernym prevýšením na nižšie položených svahoch, kde sa dajú postupne zlepšovať lyžiarske zručnosti. Zelené zjazdovky sú na rozvoj lyžiarskych schopností vynikajúce, avšak v Alpe d'Huez majú pre nováčikov ešte dve špeciálne vyhradené zóny, prístupné bezplatne. Na týchto bezpečných plochách sa začiatočníci najlepšie pripravia na zjazd najmiernejších zelených svahov. K dispozícii sú im štyri vleky: École, Grenouille, Rif Nel s Telecentre. 


► GOURETTE
Okrem toho, že je Gourette ideálny pre rodiny s deťmi, je tiež najväčšou lyžiarskou oblasťou v Pyrenejach, kde sa dá naučiť lyžovať. Nachádza sa tu nie menej ako 15 hektárov lyžiarskych terénov určených pre začiatočníkov - mierne svahy, cvičné lúčky, oddychové objekty, tri posuvné pásy a jednoduché a pohodlné sedačkové lanovky... Táto jedinečná oblasť s názvom “Happy Place“ je zabezpečená a oddelená od zvyšku lyžiarskeho areálu. Do Happy Place sa dostanete po trojminútovej jazde lanovkou, dostupná je aj pre peších. A ak sa vám bude zdať, že lyžovanie je ťažšie, ako ste si mysleli, môžete sa tu venovať napríklad len sánkovaniu.


► LUZ ARDIDEN
V tomto pyrenejskom stredisku sa nachádza obrovský priestor pre začiatočníkov s názvom “Pluz“. Lyžiarov dopravuje na svahy viacero posuvných kobercov dlhých až 110 metrov. Cvičná plocha, na ktorej môžu svoje prvé krôčiky na lyžiach skúšať veľkí i malí, je veľká ako päť futbalových ihrísk.

Galéria

Posuvný koberec alebo odborne dopravníkový pás je pre začiatočníkov vítanou variantou vleku.
Posuvný koberec je pre začiatočníkov vítanou alternatívou k vleku!
Lanový vlek ponúka "pomocnú ruku" všetkým začiatočníkom už dlhé roky.
Oddelené zóny pre začiatočníkov

Zobraziť všetko


► CHAMROUSSE
Lyžiarsky areál Chamrousse je ideálny pre začiatočníkov, ktorí sa chcú zdokonaľovať a baviť sa. Malá plocha pre úplných nováčikov sa nachádza v sektore Recoin v časti Chamrousse 1650, v častiach Chamrousse 1700 a 1750 potom môžu začínajúci lyžiari bezpečne objavovať kúzlo lyžovania na širokých zelených a modrých zjazdovkách.


► PIAU ENGALY
Ďalší z pyrenejských lyžiarskych rezortov, ktorý ponúka začiatočníkom veľký komfort. V Piau Engaly sa riadia heslom: priestor, bezpečnosť a pokoj! Obrovská plocha pre nováčikov v tých najlepších podmienkach, bokom od ostatných lyžiarov, každý sa môže učiť vlastným tempom, k dispozícii je 5 vlekov: Dva cvičné vleky "Ecole" obsluhujúce zelené trate, dva cvičné vleky “Marmottes“ takisto pre zelené zjazdovky a jedna sedačková lanovka "Mouscades" vybavená nástupným pásom na uľahčenie prístupu, obsluhujúca zelenú a modrú trať.  


► LES HOUCHES
Nadmorská výška areálu medzi 1 000 a 1 900 metrov spolu s terénmi pozostávajúcimi väčšinou z najľahších zjazdoviek, to je pre začiatočníkov priam ideálne prostredie. K tomu treba pripočítať špeciálny sektor pri vrcholovej stanici lanovky Prarion. Sem nováčikov bezpečne dopraví 4-sedačková lanovka a pripravená je bohatá snehová nádielka. V časti Bellevue sa nachádza vlek Mont-Blanc, vhodný pre začiatočníkov. Okrem toho sa v centre obce nachádza ešte lyžiarska zóna Tourchet, ktorá ponúka bezpečný vyučovací priestor s dvoma vlekmi.


► MÉRIBEL

Aby v Meribel zamedzili obavám o bezpečnosť začínajúcich lyžiarov, vytvorili oblasť “Zen Zone“, venovanú rodinám a všetkým lyžiarom s nízkym sebavedomím. Je dokonale izolovaná od hlavného prúdu lyžiarov, a tak tu každý začiatočník môže rozvíjať svoje schopnosti vlastným tempom a bez obáv, že ho ohrozí dravší lyžiari. Tri časti zenovej zóny (La Sittelle, dostupná lanovkou Plattieres, le Rossignol dostupná lanovkou Chatelet a Doron pred Mottaretom) ponúkajú optimálne podmienky pre pohodové a pokojné lyžovanie. Zen zóna Mottaret ponúka ešte väčší pôžitok vďaka skvelému posuvnému pásu, alebo ak chcete, vďaka čarovnému kobercu.


► AVORIAZ
Terény v Avoriaz ponúkajú celých 32 km zelených a modrých zjazdoviek, ideálnych pre začiatočníkov. Špeciálne pre lyžiarskych nováčikov z radov dospelých je pripravený bezpečný výcvikový priestor “Youcanski“ na Plateau et Proclou. Ide vlastne o niekoľko kilometrov dlhú zjazdovku mimo hlavný prúd lyžiarov, kde si začiatočníci môžu vychutnať pokojnú lyžovačku v nádhernom prostredí.

Reklama

Reklama

Reklama