Držitelia prestížneho amerického skipasu Vail Epic pass môžu lyžovať nielen v 15 najznámejších amerických strediskách, navyše majú možnosť využiť aj voľné vstupy do vybraných európskych lyžiarskych rezortov. To všetko za cenu 859 dolárov (cca 720 EUR).

Pokiaľ ide o európske strediská, do ktorých Vail Epic pass otvára brány, sú to Verbier a 4 Vallees v Švajčiarsku, Les 3 Vallees vo Francúzsku, Ski Arlberg v Rakúsku a Skirama Dolomiti Adamello Brenta v Taliansku. V každom z nich je však Epic pass platný iba na obmedzený čas (napr. 3 po sebe idúce dni v Rakúsku, 5 dní v švajčiarskom 4 Vallées atď.).

Pre amerických lyžiarov môže byť táto "ochutnávková" metóda určite veľmi zaujímavá. Na to, aby na vlastnú kožu poznali pravú alpskú atmosféru, je to akurát dosť. A v Amerike môžu lyžovať do omrzenia a neobmedzene napr. vo Vail, vo Whistler Blackcomb, v Beaver Creeku, v Breckenridge, Keystone, Park City, v Heavenly, v Perisheri, Northstaru, Kirkwoodu, Afton Alps, Stowe, Wilmot, Mt. Brightone a na Arapahoe Basin.

Detaily na www.vail.com