Hľuzovky namiesto jablečnej štrúdle a bolonských špagiet. V snahe čo najviac sa v tvrdej konkurencii odlíšiť vsádza čoraz viac lyžiarskych stredísk na impozantné a kvalitné reštaurácie. A tak po celých Alpách nájdete staré stodoly, prerobené na gurmánske chrámy, vínne pivnice vysekané v žulových skalách a vedľa všetkých folklórnych a tradičných stavieb aj moderné architektonické ikony. To, čo bolo ešte pred niekoľkými rokmi možné dostať iba v nóbl podnikoch, je teraz takmer štandardom v každom väčšom lyžiarskom stredisku: Dobré jedlo v spojení s trendovým dizajnom alebo s tradíciou v modernom poňatí.

"Trend ponúkať v alpských horských chatách vyberanejšie jedlá a modernejšiu atmosféru je stále silnejší," hovorí Wilma Himmelfreundpointnerová, zástupkyňa riaditeľa pre cestovný ruch v St. Anton  am Arlberg. Práve Arlberg ako aj napr. St. Moritz či Courchevel patrí k tým rezortom, ktoré si vždy imidž exkluzivity dosť pestovali. Noví hráči v horskom priemysle na to nezabúdajú - a pomimo hlavnú cieľovú skupinu návštevníkov s ročným príjmom okolo 100.000 eur často idú ešte o krok ďalej - ponúkajú dobré jedlo a pohodlné prenocovanie v impozantnom prostredí v rámci balíčku, ktorý si môže dožičiť aj priemerne zarábajúci človek.

Predstavujeme vám desať exkluzívnych horských chát v Alpách, ktoré ponúkajú viac ako štandardné samoobslužné reštiky. Len si ich popozerajte, sú perfektné a luxusné!