Slovak

Méribel: Pokojná dovolenka vysoko v Savojských Alpách

30. jún 2015 | Stéphane GIRAUD-GUIGUES/Kamila Novotná

Správy z regiónu: Les 3 Vallées, Severné Alpy, Francúzsko, Savojsko

Strediská v tomto článku: Méribel

Príroda v okolí Méribel je impozantná aj v lete: Pohľad na jazero Tuéda

Príroda v okolí Méribel je impozantná aj v lete: Pohľad na jazero Tuéda

Copyright: © JM Gouedard / Meribel Tourisme

Výlet do hôr, čerstvý vzduch, pokoj a dostatok priestoru na relaxáciu, čo už lepšie vás môže dostať do formy! Či už sa chcete venovať rekreačnej turistike, byciklovaniu alebo kúpeľným procedúram či jóge pod holým nebom, spomedzi širokej ponuky aktivít si v Méribel zaručene vyberiete!

 

Méribel, stredisko uprostred sviežej zelene


Méribel sa môže pochváliť výnimečnou polohou v srdci nedotknutej prírody a nádherného reliéfu Savojských Álp. Túto destináciu nájdete v blízkosti najväčšieho národneho parku vo Francúzsku, Národného parku Vanoise. 

Méribel ponúka množstvo aktivít pre mladých aj starších návštevníkov, pri ktorých ľahko zabudnete na každodenný stres a vychutnáte si príjemný pobyt v krajine plnej histórie, v krajine, ktorú je radosť objavovať!

Národný park Vanoise sa rozprestiera na ploche 1250 km², medzi Tarentaise a Maurienne, a vyznačuje sa mimoriadne rozmanitou flórou a bohatou faunou. Tento malý kúsok raja poteší malých aj veľkých, všetkým dovolenkárom je tu k dispozícii takmer 500 km turistických trás, na ktorých možno prezrieť okolitú krajinu a spoznávať množstvo druhov savojskej fauny i flóry.

V Méribel máte takisto príležitosť na objavovanie krásy ďalšej chránenej krajinnej oblasti: Prírodnej rezervácie Tuéda, mimoriadne pestrej prírodnej enklávy, ako stvorenej na letné dobrodružstvo v znamení prírody.

Pár nápadov, ako si najlepšie užiť savojskú prírodu a zeleň:

La Rando photo objectif Vanoise
Objavujte najkrajšie miesta tejto oblasti v rámci fotografického seminára. Počas tohto výletu sa naučíte všetky triky, ako robiť tie najlepšie fotky z dovolenky, naučíte sa "čítať" krajinu, rozoznávať jemné nuansy, farby a terénne posuvy aj postupné tvarovanie kvartérneho ľadovca...
Viac informácií : Rando’Evasion / +33(0)6 09 40 20 28  / www.raquettevasion.com

Túra pri východe slnka
Len si to predstavte: Východ slnka na horách, vy môžete sledovať prebúdzanie krajiny a zapadajúci mesiac... Kto z nás niekedy nesníval o takom romantickom zážitku?! Táto nová túra vás zavedie na vrcholky Vallée de Méribel, kde spoznáte jeden z najkrajších výhľadov na Alpy, krásny výhľad na Mont Blanc aj celé údolie Vanoise. Skvelá príležitosť dať si pauzu a tíško prizerať čaru prírody... aké jednoduché... 
Viac informácií : Rando’Evasion / +33(0)6 09 40 20 28  / www.raquettevasion.com

Spoznávanie rozličných druhov rastlín
Na horách sa nachádzajú všetky druhy voľne rastúcich rastlín. Niektoré z nich majú liečivé vlastnosti, iné sú jedovaté a mnohé sú jedlé. Vďaka sprievodcom z údolia Méribel môžete zistiť, ktoré rastliny zbierať a ako ich pripravovať. Dozviete sa viac o histórii jedlých a liečivých rastlín v súvislosti s globálnym postojom k flóre. Nechýba ani ochutnávka jedlých druhov. Dĺžka trvania: ½ dňa, cena od 18 €
Viac informácií : Bureau des Guides Méribel / +33 (0)4 79 00 30 38 / www.guides-meribel.com

 

 

Galéria

Príroda v okolí Méribel je impozantná aj v lete: Pohľad na jazero Tuéda - © © JM Gouedard / Meribel Tourisme
Chata v Méribel - © © JM Gouedard / Meribel Tourisme
Rodinná cyklistika v Méribel - © © C Pallot - Agence Zoom / Meribel Tourisme
La Chaudanne - © © JM Gouedard / Meribel Tourisme

Zobraziť všetko

Množstvo aktivít na leto plné emócií


Nech už sú vaše predstavy o dovolenke akékoľvek, pobyt v Méribel vám umožní vychutnať si celú škálu aktivít pre všetky vekové kategórie a vo všetkých úrovniach nadmorskej výšky, od golfu a pešej turistiky cez divokú vodu, lezenie po stromoch (stromo-lezectvo), spa a wellness či aquapark, po horskú cykloturistiku a jazdu na horskom bicykli či relaxáciu na čerstvom horskom vzduchu, pri ktorej dokonale obnovíte chýbajúcu životnú energiu! Ak vás láka prežiť letnú dovolenku v Méribel, máme pre vás pár tipov.

Tipy na léto v Méribel

HORSKÁ CYKLISTIKA: OBJAVUJTE MÉRIBEL ZO SEDIEL HORSKÝCH BICYKLOV S BALÍČKOM « FAMILLE PLUS » 
Sprievodcovia, s ktorými je možno absolvovať cyklotúry v rámci balíčku označeného Famille Plus sú zárukou kvality a profesionálneho prístupu prispôsobeného potrebám rodín na vašej celorodinnej cyklistickej ceste za objavovaním hôr na okraji Národného parku Vanoise. Po krátkom technickom tréninku budete spoznávať terény Trois Vallées (3 Údolia) za asistencie profesionálneho sprievodcu Clémenta, ktorý bezpečne prevedie celú vašu rodinu po vybraných terénoch. Trasa bude stanovená s ohľadom na úroveň cyklistických schopností každého člena rodiny. Vychutnajte si impozantné výhľady, korunované Mont Blancom v pozadí. 

Cena : Individuálna túra 30€/osoba - Rodinná túra 99,60€ / 4 osoby alebo 120€ / 5 osôb
 

MÉRIPASS, PRÁZDNINOVÁ VSTUPENKA DO SVETA ZLIAV A VÝHOD
Méripass vám umožní využiť množstva výhodných cien v tunajších obchodoch a zliav na rozličné aktivity v rámci celého strediska. Medzi výhody patrí aj neobmedzený prístup na lanovky v 3 Vallées, do bazénu či na zimný štadión v Olympijskom parku v Méribel (požičanie korčulí sa platí osobitne). S Méripassom získate prístup aj na cvičné golfové odpalisko v Méribel (1 vedro loptičiek na osobu a deň) a veľa ďalších zliav na viaceré aktivity.

Cena : Méripass** na jeden týždeň - 2 dospelí + 2 deti (-18 rokov) - 174€

 

 

Energia na vrcholku hôr


Už dlho ste nepočuli spev vtákov a zabudli ste, čo znamenajú slová oddych a pokoj? Chcete uniknúť od ťažkostí každodenného života? Zabudnite na preplnené pláže Stredozemného mora a vyberte si dovolenku na horskej chate. Naberte smer Méribel a dobite energiu uprostred panenskej prírody...

Nájdite si počas dovolenky chvíľu na odpočinok a rozjímanie...

AK VYHĽADÁVATE ADRENALÍN
Chcete spoznať savojské hory tak, ako ste ich nikdy nemali šancu vidieť? Potom vás Méribel pozýva na objavovanie strediská od zhora: Via Ferrata najvyššie vo Francúzsku, lanové prekážky a 150 metrov dlhá Zip Line alebo vyhliadkový let so štartom z jedného z najstarších horských letísk na svete, aj vďaka týmto aktivitám budete toto leto v Méribel ako v siedmom nebi.

VYSOKOHORSKÁ JÓGA!  AYURVEDA & JÓGA S NOCĽAHOM V HORSKEJ CHATE 
V zdravom tele zdravý duch... Marcela, diplomovaná koučka Školy jógy Evian, ponúka jedinečný zážitok z okysličenia organizmu a z absolútnej relaxácie vo vysokej nadmorskej výške. Počas 2 hodín vás uvedie do základov cvičenia jógy na čerstvom vzduchu! Po nocľahu v horskej chate Refuge du Christ vás pri rannom cvičení uvedie do základov Ayurvedy a samozrejme poskytne aj odborné poradenstvo a diskúziu na tému cvičenia jógy.
Cena : 95 € na osobu.
 
PO STRESU UVOĽNENIE: SPA & WELLNESS BALÍČEK MERI'BOX « BIEN ETRE & SPA »
Využite tie najlepšie technológie a uznávané odborné skúsenosti a dožičte si počas pobytu v Méribel všestrannú kúpeľnú starostlivosť.
3 procedúry po 50 minútach v SPA by PAYOT v Olympijskom parku Méribel a voľný vstup do wellness centra (jacuzzi, sauna, turecká kúpeľ hammam, bylinkové zábaly, relaxačný priestor orientovaný južne, s panoramatickým výhľadom na vrchy Mont-Vallon).
Cena : 220 €

 

 

Méribel, veľké stredisko s dlhoročnými skúsenosťami


Dovolenka v Méribel prináša všetky výhody služieb veľkého horského strediska - jednoduchý prístup k mnohým aktivitám, výhodné cenové balíčky, široký výber skvelých reštaurácií ako aj tím kvalifikovaných odborníkov a infraštruktúra na vysokej úrovni. Keď k tomu prirátame fakt, že sa Méribel teší z výnimočnej polohy v srdci 3 Vallées a je takpovediac bránou do najväčšieho národného parku vo Francúzsku, je tento horský rezort jednoducho ideálne miesto na vašu dovolenku, či už si chcete vychutnať pokojné chvíle relaxácie pri bazéne, alebo chcete na prašných cestách objavovať nádhernú savojskú krajinu. V Méribel pre vás urobia všetko.

Pozrite si možnosti ubytovania v Méribel

 

Reklama

Mohlo by ťa zaujať

Sladké Francúzsko a letná lyžovačka: Prázdniny na ľadovci Les 2 Alpes ©andyparant.com

Sladké Francúzsko a letná lyžovačka: Prázdniny na ľadovci Les 2 Alpes

Prázdniny začínajú a my prichádzame s nevšedným tipom na letnú dovolenku. Skúste vymeniť pláže na Azúrovom pobreží za majestátne svahy...

Reklama

Reklama