Slovak

Ischgl: Vynikajúce après-ski, perfektné zjazdovky, úžasný freeride

16. december 2015 | Markéta Růžičková

Správy z regiónu: Rakúsko, Tirolsko

Strediská v tomto článku: Ischgl

Nočný pohľad na Ischgl

Nočný pohľad na Ischgl

Copyright: Eric Beallet

Ischgl, pôvodne poľnohospodárska dedinka v Paznaunskom údolí v blízkosti švajčiarskych hraníc je dnes jedným z najviac trendy lyžiarskych stredísk rakúskych Álp. V zime sem mieria davy turistov za zábavou, a to zďaleka nie len za tou na zjazdovkách. Stredisko je totiž slávne svojím après-ski životom. Už po tretej hodine popoludňajšej sa začnú zapĺňať miestne bary. Až priamo do mestečka môžete zísť po zjazdovke alebo lanovkou. Na party stretnete tanečníkov v lyžiarkach a kombinézach.

Vďaka svojej povesti je Ischgl lákadlom pre svetové hviezdy šoubiznisu, ktoré tu radi vystupujú a na druhý deň po koncerte ešte radšej nasadia lyže alebo snowboard a vyrazia na svah. Koncerty svetových parametrov sa tu konajú pravidelne, aby návštevníkom spríjemnili koniec sezóny, ktorý je vďaka stabilným snehovým podmienkam každoročne určený na prvého mája.

A ktoré hviezdy svetovej popmusic už Ischgl hostil? Boba Dylana, Eltona Johna, Mariah Carey, Roda Stewarta, Jona Bon Joviho, Pink, Anastaciu, Beyoncé, Rihannu, Kylie Minogue, Katy Perry alebo Aliciu Keys... V apríli 2002 odtiaľ dokonca vtedajší americký prezident Bill Clinton predniesol prejav, čím zviditeľnil malú dedinku s jedným z najväčších alpských lyžiarskych stredísk doslova celému svetu.

Top of the Mountain - kultový koncert, ktorý do Ischglu každoročne priláka tisícky návštevníkov a svetové hudobné hviezdy  - © TVB Paznaun-Ischgl

Top of the Mountain - kultový koncert, ktorý do Ischglu každoročne priláka tisícky návštevníkov a svetové hudobné hviezdy

Copyright: TVB Paznaun-Ischgl

 

Luxus a adrenalín na zjazdovke

Spojením Ischglu so švajčiarskym strediskom Samnaun vznikol areál Silvretta Arena s 238 kilometrami zjazdoviek, z ktorých je najdlhšia čierno-červená jedenásťkilometrová zjazdovka Eleven a najväčšou výzvou je potom svah Pardatschgrad s neuveriteľným prevýšením 1200 metrov pri dĺžke 1,6 kilometra. V miestnom snowparku s názvom Snow Show si na svoje prídu začiatočníci aj pokročilí, poteší zjazdovka pre nácvik jazdy v bubnoch, prašan si užijete na freeridových trasách v kotli Höllenkar.

Výstupná stanica novej kabínovej lanovky Pardatschgrat v Ischgli  - © Ischgl

Výstupná stanica novej kabínovej lanovky Pardatschgrat v Ischgli

Copyright: Ischgl

Nezabudnuteľným zážitkom je potom jazda po okruhu Die Schmuggler Runde, ktorý zahŕňa 35 kilometrov zjazdoviek a 10 kilometrov stúpania v rakúskej a švajčiarskej časti strediska. Zabudnúť by sme nemali ani na desaťkilometrovú sánkarskú dráhu a 48 kilometrov bežeckých tratí.

Väčšina lanoviek z dolnej stanice v Ischgl končí na centrálnej plošine Idalp, kde nájdete všetko, na čo si v luxusnom lyžiarskom stredisku môžete spomenúť - vedľa "obyčajných" bufetov a reštaurácií treba aj francúzsku reštauráciu so slnečnou terasou a čarovným výhľadom, kde nepohrdli pohostením ani Bill Clinton či Naomi Cambell.

   

Spoznajte život horalov

V roku 2013 slávil Ischgl päťdesiatku najstaršej miestnej kabínkovej lanovky Silvrettaseilbahn, na ktorej históriu sa môžete pozrieť v miestnom múzeu. Ischgl nie je úplne najvhodnejším strediskom pre romantické duše, ktoré túžia po pokoji a tichu prírody, keďže vďaka svojmu klubovému nočnému životu je prezývaný ako "alpská Ibiza". Prídu si tu na svoje tiež milovníci tradícií. Je tu stála expozícia s ukážkami vidieckeho spôsobu života, ktorý môžete obdivovať aj v múzeu Mathiasa Schmida, čo bol nemecký maliar, ktorý realisticky zachytával život horalov a krásy miestnej prírody na prelome 19. a 20. storočia.

Ischgl  - © Eric Beallet

Ischgl

Copyright: Eric Beallet

Nie je pre vás lákavá après-ski zábava ani chodenie po múzeách, ani nočný život v kluboch? Tak vyskúšajte relaxáciu v Silvretta Center s veľmi bohatou ponukou. Je tu krytý bazén s masážnymi tryskami, divokou riekou aj vodopádom, sauna, para, Kneippov kúpeľ, studený bazén a ďalšie vodné a wellness atrakcie.

 

Pozrite si tiež:

Mapu zjazdoviek

Webkamery

Snehové podmienky

Cenník skipasov

Možnosti ubytovania

 

Galéria

Nočný pohľad na Ischgl - © Eric Beallet
Freeride v Ischgl - © Eric Beallet
Prvá dvojposchoďová gondola na svete v Ischgl - © Andrea Badrutt/Chur
Apres-ski v Ischgl - © Monica Adorno

Zobraziť všetko

Reklama

Mohlo by ťa zaujať

TOP 10: Najväčšie lyžiarske strediská v Rakúsku 2019/20 ©shootandstyle.com

TOP 10: Najväčšie lyžiarske strediská v Rakúsku 2019/20

Rakúske strediská sú každoročne vyhľadávaným cieľom zimnej dovolenky pre veľa slovenských lyžiarov. V našom aktuálnom rebríčku sa dozv...

Lyžovačka v Alpách - najlepšie tipy

Reklama

Reklama