Redakcia OnTheSnow a Skiinfo udeľuje od začiatku zimy 2014/15 nové ocenenie "Snowiest resort of the week", teda "Najviac zasnežené stredisko týždňa". Vždy na začiatku pracovného týždňa vám predstavíme lyžiarske stredisko, ktoré za posledných 7 dní zaznamenalo najviac čerstvého snehu.

 

Rebríček 11. týždňa 2015

Aj keď nás jedenásty kalendárny týždeň posúva do polovice prvého jarného mesiaca, snehové prírastky najmä v talianskom regióne Piemont na viacerých miestach takmer atakujú meter čerstvého prašanu. V dnešnom rebríčku tak na prvých priečkach nenájdete iné ako piemontské lyžiarske strediská, ktorým sa nového snehu v značných dávkach dostalo počas uplynulého víkendu. Tu je poradie stredísk s najväčším zaznamenaným množstvom nového snehu za obdobie od 10.03.2015 do 16.03.2015:

 

1. 86 cm ....... LIMONE PIEMONTE, Piemont, Taliansko

 

2. 80 cm....... ARTESINA - MONDOLÈ SKI, Piemont, Taliansko

 

3. 80 cm....... LURISIA - MONTE PIGNA, Piemont Taliansko
 

Pravdu povediac, rovnakých 80 centimetrov nového snehu počas minulého týždňa zaznamenali aj v ďalších dvoch piemontských strediskách: Argentera a Prali. Ďalšie európske lyžiarske strediská okrem talianských sa museli spokojiť maximálne so 40 cm prašanu - to je prípad francúzskeho Les Mont D'Olmes, ktoré je v rebríčku prvým rezortom spomedzi ne-talianských.

Slovenské strediská tieto hodnoty tiež takmer dosiahli - teda aspoň Roháče - Spálená, kde namerali 36 cm nového snehu. Na druhom mieste skončila tatranská Strednica s 27 centimetrami a na 3. priečke je opäť Jasná a jej 23 cm prašanu.

 

Tu si môžete pozrieť kompletný prehľad sneženia za ostatných 7 dní:
http://www.onthesnow.sk/sneh-ostatnych-7-dni.html