Redakcia OnTheSnow a Skiinfo udeľuje od začiatku zimy 2014/15 nové ocenenie "Snowiest resort of the week", teda "Najviac zasnežené stredisko týždňa". Vždy na začiatku pracovného týždňa vám predstavíme lyžiarske stredisko, ktoré za posledných 7 dní zaznamenalo najviac čerstvého snehu.

 

Rebríček 10. týždňa 2015

Desiaty kalendárny týždeň má medzi európskymi lyžiarskymi strediskami jasného víťaza. Nikde toľko nesnežilo ako na nemeckej Zugspitze. Rezorty, ktoré sa umiestnili na druhom a treťom mieste, nedosiahli v množstve napadaného snehu ani jeden meter. Na druhú stranu po dlhom čase je rebríček troch najviac zasnežených stredísk veľmi pestrý. Tu je poradie stredísk s najväčším zaznamenaným množstvom nového snehu za obdobie od 03.03.2015 do 09.03.2015:

 

1. 138 cm ....... ZUGSPITZE, Nemecko

 

2. 90 cm....... INNSBRUCKER NORDKETTENBAHNEN, Rakúsko

 

3. 78 cm....... VOSS FJELLANDSBY - MYRKDALEN, Nórsko
 

Iba tri centimetre chýbali k umiestneniu švajčiarskemu lyžiarskemu stredisku Melchsee- Frutt, kde namerali v 10. týždni 75 centimetrov čerstvého snehu. Zpomedzi francúzskych stredísk je na špici Porté Puymorens s 60 cm.

Na Slovensku snežilo najviac na Štrbskom Plese, kde napadlo do 32 cm prašanu, na druhom mieste je Tatranská Lomnica s 30 cm a tretia je Jasná, tam namerali za posledný týždeň 27 cm čerstvého snehu. 

 

Tu si môžete pozrieť kompletný prehľad sneženia za ostatných 7 dní:
http://www.onthesnow.sk/sneh-ostatnych-7-dni.html