Redakcia OnTheSnow a Skiinfo udeľuje od začiatku zimy 2014/15 nové ocenenie "Snowiest resort of the week", teda "Najviac zasnežené stredisko týždňa". Vždy na začiatku pracovného týždňa vám predstavíme lyžiarske stredisko, ktoré za posledných 7 dní zaznamenalo najviac čerstvého snehu.

 

Rebríček 9. týždňa 2015

V deviatom kalendárnom týždni znova snežilo najviac v južnom Francúzsku. Pyrenejské lyžiarske strediská sú vo výške novo napadnutého snehu bezkonkurenčnými víťazmi a usadili sa na všetkých troch prvých miestach nášho rebríčka. Dve z nich namerali počas týždňa dokonca viac ako dva metre čerstvého snehu! Tu je poradie stredísk s najväčším zaznamenaným množstvom nového snehu za obdobie od 24.02.2015 do 02.03.2015:

 

1. 240 cm ....... PIAU ENGALY, Francúzsko

 

2. 210 cm....... CAUTERETS, Francúzsko

 

3. 190 cm....... AX 3 DOMAINES, Francúzsko
 

Francúzsko ostatné európske krajiny v množstve čerstvého snehu jednoznačne porazilo, avšak ani v Nórsku to s prašanom nebolo zlé. Vo vyhlásenom snežnom brlohu Voss Fjellandsby - Myrkdalen napadlo 151 cm snehu. V Rakúsku snežilo najviac v okolí Innsbrucku (75 cm) a talianskym najviac zasneženým strediskom bolo tentoraz Monte Avena s 50 cm prašanu, čo je na talianske pomery celkom málo.

Na Slovensku snežilo najviac v Jasnej, tam namerali za posledný týždeň 21 cm čerstvého snehu, čo potešilo prázdninujúce deti ako aj pretekárov Európskeho poháru v zjazdovom lyžovaní, ktorý sa tu koná 2.-3. marca.

 

Tu si môžete pozrieť kompletný prehľad sneženia za ostatných 7 dní:
http://www.onthesnow.sk/sneh-ostatnych-7-dni.html