Slovak

Východné Slovensko užíva jarné prázdniny: Kam ísť lyžovať?

Skipark Erika Kojšovská hoľa

Skipark Erika Kojšovská hoľa

Copyright: Skipark Erika

Počasie školákom a študentom tento týždeň príliš nepraje, no napriek teplotám panujú vo väčšine lyžiarskych stredísk v Košickom a Prešovskom kraji stále veľmi dobré snehové podmienky.

 

Okolie Košíc

V najbližšom okolí Košíc si zalyžujete napríklad v strediskách KavečanyJahodná či Kojšovská hoľa. Kým Jahodná je vhodná hlavne pre rekreačných lyžiarov a rodiny s deťmi, na Kojšovskej holi sa nachádzajú aj terény pre športových lyžiarov. V prevádzke sú v týchto dňoch zjazdovky Pretekárska I, Pretekárska II a Chatárska, na ktorých leží okolo 50 m snehu. Cena jednodňového skipasu sa už niekoľko rokov drží na úrovni 17 eur.

Za jednodňový lyžiarsky lístok v Jahodnej zaplatíte ešte o euro menej, teda 16 eur. Na zjazdovkách v Jahodnej leží od 45 do 60 cm snehu a v prevádzke sú vleky 2, 3 a 7, obsluhujúce červenú Hlavnú zjazdovku a modrú Začiatočnícku. Počas prázdnin a tiež cez víkendy tu je dostupné aj večerné lyžovanie vždy medzi 17:00-21.00 hod.

Tiež v Kavečanoch je stredisko otvorené len čiastočne, lyžuje sa na vrstve 40-55 cm snehu na štyroch modrých zjazdovkách (Približovacia, Kresáková II., Detská a Školská) a jednej červenej (Hrešná I). Skipas tu stojí tiež 16 eur (detský 11 eur) a treba zmieniť aj dva upravené bežecké okruhy v dĺžke dva a päť kilometrov.

Lyžiarske stredisko Kavečany  - © Facebook

Lyžiarske stredisko Kavečany

Copyright: Facebook
 

Okolie Prešova

Priamo pri Prešove sa lyžuje v areáli Drienica, kde sú v prevádzke všetky 4 vleky a všetky modré zjazdovky, snehové podmienky sú tu veľmi dobré a vrstva snehu dosahuje až 40 cm. V Drienici je možné aj večerné lyžovanie, dostupné denne v čase 17:00-21:00 hod.

Menšie stredisko Renčišov Búče sa nachádza pri Jarovniciach a ponúka veľmi dobré snehové podmienky a lyžovačku na zjazdovkách Jamesacká, Lačnovská, Lipovecká a Lyžiarska škola. Na svahoch leží až do 55 cm snehu. Do strediska premáva z parkoviska skibus v podobe zeleného volkswagenu, ktorý si lyžiari môžu v prípade neprítomnosti vozidla telefonicky privolať na čísle uvedenom na parkovacom mieste skibusu. Cena za jednodňovú lyžovačku je 12 eur za dospelého a 8 eur na dieťa do 140 cm telesnej výšky.

Neďaleko Bardejova leží areál Makovica - Nižná Polianka. Hlavnú zjazdovku dlhú 900 metrov s prevýšením 190 metrov obsluhuje lyžiarsky vlek, na svahu leží 30-60 cm snehu. Na Makovici je otvorený aj Džizo Snowpark s 5 platformami s dvoma skokmi, speed reilom, rovnou bedňou, street railom, hokejkou či širokou bedňou. Celodenný skipas stojí 15 eur, štvorhodinový 12 eur.

Dobré podmienky uvádza aj stredisko Regetovka, kde je v prevádzke Dolný svah. Na Dolnom svahu leží do 10 cm zmrznutého snehu a k zjazdovke prislúchajúci vlek RG5 je v prevádzke len po svažnicu.

Galéria

Skipark Erika Kojšovská hoľa - © Skipark Erika
Lyžiarske stredisko Štrbské Pleso
Relax Center Plejsy - © Relax Center Plejsy FB
Ski Gugel Mlynky - © Facebook Ski Gugel Mlynky

Zobraziť všetko

 

Okolie Spišskej Novej Vsi

Náročné červeno-čierne zjazdovky sa nachádzajú v niekoľkých strediskách pri Spišskej Novej Vsi. Ski Centre LevočaPoráčska dolina, Hnilčík a Ski Gugel Mlynky ponúkajú kvalitné strmé zjazdovky. Rodinná lyžovačka za najnižšiu cenu 13 € na deň je v areáli Mlynky – Biele Vody.

Lyžuje sa aj na v Krompachoch - Relax Center Plejsy ponúka veľmi dobré snehové podmienky a až 65 cm technického snehu na upravených zjazdovkách. Deti a začiatočníci si zalyžujú na troch modrých (Baby I., Baby II. a 650 metrov dlhá Turistická) a náročnejší lyžiari si vychutnajú takmer pol druhého kilometra dlhú náročnú čierno-červenú trať Pretekárska 1 či rovnako náročnú štyristometrovú zjazdovku Pretekárska 2. V prevádzke je sedačková lanovka a tri vleky.

 

Okolie Popradu

Vo Vysokých Tatrách je otvorených 9 z 12 zjazdoviek na Štrbskom Plese a všetky zjazdovky v Tatranskej Lomnici vrátane Lomnického sedla a Generála. V Starom Smokovci sa lyžuje len na Jakubkovej lúke. Lyžovačka v plnom prúde je aj v Ždiari a v Tatranskej Javorine. Otvorené sú areály Strachan, Deny, Strednica, Bachledova dolina a TaJa.

Južne od Popradu sa nachádzajú areály Kubašok/Spišské Bystré a Vernár

Jarné prázdniny na Štrbskom Plese

Jarné prázdniny na Štrbskom Plese

Copyright: www.vt.sk
 


Kompletné snehové správy nájdete tu: http://www.onthesnow.sk/slovensko/snehove-spravy.html

Snehovú predpoveď nájdete tu: http://www.onthesnow.sk/slovensko/predpoved-snehovych-zrazok.html

 

 

 

Reklama

Reklama

Reklama