Redakcia OnTheSnow a Skiinfo udeľuje od začiatku zimy 2014/15 nové ocenenie "Snowiest resort of the week", teda "Najviac zasnežené stredisko týždňa". Vždy na začiatku pracovného týždňa vám predstavíme lyžiarske stredisko, ktoré za posledných 7 dní zaznamenalo najviac čerstvého snehu.

 

Rebríček 7. týždňa 2015

Rovnako ako v predošlom období, aj v minulom týždni najviac čerstvého snehu napadlo v talianskych strediskách. V našich snehových správach svietia tri rezorty, ktoré zaznamenali rovných 100 cm prašanu. Tu je poradie stredísk s najväčším zaznamenaným množstvom nového snehu za obdobie od 10.02.2015 do 16.02.2015::

 

1. 100 cm ................ ABETONE, Toskánsko

 

1. 100 cm................ MACUGNAGA, Piemont

 

1. 100 cm................ PIANI DI BOBBIO, Lombardsko
 

Náš každotýždenný rebríček teda tvoria tri prvé miesta, tri talianske strediská, každé z iného regiónu. V ostatných európskych krajinách prevládalo v minulom týždni inverzné alebo úplne slnečné počasie, snehové zrážky boli len obmedzené. Vo Francúzsku napadlo hneď v niekoľkých lyžiarskych strediskách pol metra snehu, vo švajčiarskom Airolo 85 cm.

Na Slovensku snežilo len v pondelok a utorok, za tieto dva dni si najviac čerstvého snehu pripísali strediská v Zuberci rovnako po 34 cm Roháče a takisto Milotín - Janovky. Rovných 30 cm prašanu potom zaznamenali v oravskej Ski Ráztoke v Hornej Marikovej.

 

Tu si môžete pozrieť kompletný prehľad sneženia za ostatných 7 dní:
http://www.onthesnow.sk/sneh-ostatnych-7-dni.html