Skúsení lyžiari aj rodiny s deťmi objavia v Hinterstoderi optimálne podmienky pre oddych a potešenie z lyžovania. Rozmanitosť lyžiarskeho regiónu Hinterstoder-Wurzeralm v Hornom Rakúsku vás presvedčí dobrou dostupnosťou, rozmanitými zjazdovkami a výbornou infraštruktúrou – prvá 10-sedačková kabínová lanovka v Hornom Rakúsku – ale aj úžasnou horskou panorámou a množstvom atrakcií a ponúk. Obidve lyžiarske strediská sú pohodlne dostupné verejnými dopravnými prostriedkami alebo po diaľnici A9.

Jediná pretekárska dráha Svetového pohára FIS v Hornom Rakúsku

Ten, kto sa chce vydať po stopách jedného z najznámejších synov tohto regiónu, mal by začať na trati Svetového pohára Hannes-Trinkl v Hinterstoderi. Na 3,5 kilometroch náročnej zjazdovky tam nájde zjazd plný výziev s maximálnym sklonom 60 % a možno stretne aj tohto úspešného lyžiara, ako si carvuje oblúčiky vo svojom domovskom regióne. Lyžiarske stredisko dosahuje nadmorskú výšku 2.000 metrov a zimným športovcom tak ponúka obzvlášť dobrú záruku snehu na 40 kilometroch zjazdoviek. Miesto konania Svetového pohára, Hinterstoder, okrem toho ponúka dokonalé tréningové a pretekárske podmienky pre spolky a firmy na zjazdovkách všetkých stupňov náročnosti.

O zábavu sa postará SnowTrail s vlnitou dráhou a ostrými zákrutami, rýchlostnou dráhou a permanentnou pretekárskou dráhou s meraním času. Na maximum vytrénovaní lyžiari si svoju výzvu nájdu na zjazdovke Inferno s maximálnym sklonom 70%.

Zábavný park (Fun-Park) každý rok plánujú a tvoria skúsení snowboarderi, ktorí sa na snowboardovej scéne vyznajú, preto sa miestny Fun-Park považuje za ten najlepší v Hornom Rakúsku. Na trati dlhej 300 metrov na vás čakajú raily, boxy či dvojitý kicker-line.


Zimný svet Wurzeralm

Lyžiarske stredisko vo Wurzeralm sa ešte aj dnes považuje za tajný tip. Optimálne podmienky si tu nájdu predovšetkým rodiny a tí, ktorí hľadajú uvoľnený zážitok z lyžovačky. Wurzeralm ponúka radosť z lyžovania na 22 kilometroch zjazdoviek s úžasnou horskou panorámou. Najrýchlejšia pozemná lanovka sveta dopraví hostí v najkratšom čase na vrcholovú stanicu Wurzeralm. V tomto prírodnom snehovom raji nájdete jedinečné, dlhé a široké zjazdovky. Obzvlášť slnečná trať Gammeringabfahrt dlhá 4,5 km patrí k najkrajším zážitkom pre rodiny. Ponuku dopĺňa množstvo zážitkových zjazdoviek s vlnitou dráhou, haďou dráhou, rýchlostnou traťou a permanentnou pretekárskou dráhou s meraním času. Špeciálne ponuky ako rodinná nedeľa so zážitkovými stanicami a súťažami s množstvom výhier, ako aj s výhodami pre celú rodinu, sa postarajú o dokonalý lyžiarsky deň.


Ústretovosť voči rodinám je prioritou

Pre rodiny s deťmi sú Hinterstoder a Wurzeralm prehľadné lyžiarske strediská s množstvom atrakcií pre tých najmenších. Detské parky (Sunny Kids Parks) ponúkajú cvičné vleky, lyžiarsky kolotoč, dopravníkové pásy, čarovný koberec či vlnité dráhy. Množstvo chát vás pozýva oddýchnuť si, slniť sa a vychutnať si miestne domáce špeciality.

Ústretovosť voči rodinám však v tomto lyžiarskom regióne dopĺňajú aj rodinné ponuky. Deti mladšie ako 10 rokov (ročník 2005) v sprievode jedného rodiča si tak môžu užívať deň v lyžiarskom stredisku už za 2 eurá (potrebný dôkaz o rodinnej príslušnosti). Ten, kto región navštevuje častejšie a rozhodne sa pre sezónnu kartu, dostane sezónnu kartu Sunny Card pre deti zdarma. Všetky informácie o cenách a ponukách nájdete na www.hiwu.at.

 

Žiadne čakanie na permanentky

Ako prví v Hornom Rakúsku ponúkajú Hinterstoder a Wurzeralm predaj lyžiarskych permanentiek on-line. Môžete si ich rezervovať na www.hiwu.at. Ten, kto si ponechá svoju KeyCard, si ako denný turista zakaždým môže znovu nabiť svoju kartu on-line a ušetrí si tak státie v rade do pokladne počas frekventovaných dní. Permanentky od 2 dní sú zasielané poštou. On-line je možné kúpiť aj darčekové poukazy. Ostatné možnosti sú k dispozícii už dlhšie: ten, kto cestuje autom, si môže denný skipas kúpiť po ceste do lyžiarskeho strediska na vybraných čerpacích pumpách BP. Okrem toho sa skipasy dajú kúpiť aj priamo na mieste, vedľa hlavnej pokladne v samoobslužnom automate. Počas veľmi frekventovaných dní premáva aj mobilný ticket-servis „MobiTick“ na parkovisku, aj tam je možné kúpiť si svoj skipas bez nutnosti čakať v rade. „Prečo by mal hosť lyžiarskeho strediska tráviť svoj cenný voľný čas čakaním v rade pri pokladni? Ponúkame množstvo alternatív, ktoré vám umožnia priamu cestu od auta, alebo autobusu, k lanovke“, hovorí Helmut Holzinger.


Tematické zjazdovky pre každé gusto

Na nových tematických zjazdovkách môžete prebádať obe lyžiarske strediská - napríklad „Höss-Totale“, najdlhší zjazd regiónu (s výškovým rozdielom 1.400 m) alebo „Höss-Tour“ v Hinterstoder. Tematické zjazdovky „Panoramarunde“ s najkrajším výhľadom ponad štíty hôr a „Bärenachter“ ponúkajú dobrú príležitosť spoznať Wurzeralm.


Investície do infraštruktúry

Podniky prevádzkujúce lanovky musia každý rok investovať do infraštruktúry zariadení, do zasnežovania a vlekových zariadení. Takisto aj gastronómia lyžiarskeho regiónu tvorí dôležitý faktor pre pohodlie hostí. V regióne Hinterstoder a Wurzeralm čaká na hostí množstvo útulných chát s kulinárskymi dobrotami z regiónu. Za centrálnu gastronomickú inštitúciu v Hinterstoderi sa považuje chata Bärenhütte v Hutterer Böden. Chata je zrenovovaná a ponúka atraktívne priestory pre skupinové podujatia, akými sú vyhlasovania víťazov, lyžiarske kurzy alebo uzavreté firemné podujatia. Celkovo je v tejto separovanej časti k dispozícii 80 miest pre nerušené podujatia počas plnej prevádzky chaty.  „Investovali sme veľmi veľa, aby sme skupinám športovcov, spolkom a predovšetkým aj firmám mohli ponúknuť optimálne podmienky pre ničím nerušené podujatia. Veríme, že tak aj naďalej budeme zvyšovať atraktívnosť nášho regiónu v súvislosti s firemnými podujatiami", verí Helmut Holzinger.

Inovatívna ponuka služieb zahŕňa aj 145 nových, moderných lyžiarskych úschovní, ktoré sú k dispozícii pri údolnej stanici Hinterstoder. Za 3 eurá denne si môžete vo vykurovaných lyžiarskych debnách uložiť dva páry lyží, lyžiarky a palice, lyžiarky vyschnú a vy si ušetríte ich prevoz z hotela či z domu. Rodinná úschovňa stojí 5 eur na deň, úschovňa pre dve výstroje na celú sezónu 99 eur.

 

Pozrite si tiež:

»»» Mapu zjazdoviek Hinterstoder a Mapu zjazdoviek Wurzeralm

»»» Mapu príjazdu Hinterstoder a Mapu príjazdu Wurzeralm

»»» Snehovú predpoveď pre Hinterstoder a Snehovú predpoveď pre Wurzeralm