Redakcia OnTheSnow a Skiinfo udeľuje od začiatku zimy 2014/15 nové ocenenie "Snowiest resort of the week", teda "Najviac zasnežené stredisko týždňa". Vždy na začiatku pracovného týždňa vám predstavíme lyžiarske stredisko, ktoré za posledných 7 dní zaznamenalo najviac čerstvého snehu.

 

Rebríček 5. týždňa 2015

Piaty kalendárny týždeň priniesol viac ako dva metre čerstvého snehu! Najmä Francúzi mali na sneženie šťastie. O prvú priečku sa delia hneď dve francúzske strediská, na druhom a treťom mieste sú takisto francúzske lyžiarske rezorty. Tu je poradie stredísk s najväčším nahláseným množstvom nového snehu za obdobie od 27.1.2015 do 2.2.2015:

 

1. 225 cm ................ FORMIGUÈRES a LUZ ARDIDEN

 

2. 216 cm................ COURCHEVEL

 

3. 215 cm................ PRAZ DE LYS SOMMAND
 

Ešte najmenej ďalších dvadsať miest obsadili za uplynulý týždeň výhradne francúzske strediská, medzi ktoré sa votrel jediný nemecký rezort, bavorský Obermaiselstein so 150 cm čerstvého snehu. 

Slovenské hory sa konečne tiež dočkali silnejšieho sneženia, a aj keď do francúzskych rekordov máme ešte ďaleko, na doterajšie zimné pomery zaznamenali lyžiarske strediská úctyhodné čísla! Ak by sa udeloval certifikát Najviac zasnežené stredisko na Slovensku, titul by za 5. týždeň dostal liptovský PARK SNOW Donovaly, kde napadlo 77 cm prašanu. (Fotky zo zasnežených Donovál si môžete pozrieť tu). Piatková snehová búrka priniesla sneh najmä na stredné Slovensko, preto nie je až také prekvapivé, že 75 cm nového snehu zaznamenali v Skicentre Kokava - Línia v Stolických vrchoch. A presne 71 centimetrov nového snehu zaznamenali aj na Opalisku

 

Tu si môžete pozrieť kompletný prehľad sneženia za ostatných 7 dní:
http://www.onthesnow.sk/sneh-ostatnych-7-dni.html

Tu si môžete pozrieť fotogalériu Francúzsko pod snehom:
http://www.onthesnow.sk/fotogaleria/p/photo/1179/alpe-d-huez-30-1-2015-id251506