Slovak

Lyžiarske strediská neďaleko Bratislavy: záruka dobrého snehu, zábavy a výhodných cien

30. január 2015 | MaxMarketing

Správy z regiónu: Rakúsko, Dolné Rakúsko

Strediská v tomto článku: Lackenhof - Ötscher, Hochkar

Hochkar: Vorgipfel, 1.770m

Hochkar: Vorgipfel, 1.770m

Copyright: Pa3ck | Pa3ck @ Skiinfo Lounge

Dve lyžiarske strediská v Dolnom Rakúsku, HochkarLackenhof/Ötscher sú od Bratislavy vzdialené približne 240 km. Nové Freeride Zentrum a veľká detská zóna Kids-Landl oslovuje tak dobrodruhov, ako aj rodiny s malými deťmi. Podľa nemeckého testu lyžiarskych stredísk spája “lyžiarsky raj pre rodiny” prednosti malých a veľkých lyžiarskych stredísk. Rozmanité zjazdovky a moderné sedačkové lanovky podľa testu poskytujú zábavu „pre každého, od začiatočníkov, až po skúsených lyžiarov“.

Hochkar je najvyššie položené lyžiarske stredisko Dolného Rakúska a je známe svojou legendárnou zárukou dobrých snehových podmienok vďaka nadmorskej výške a severne orientovaným svahom. Iba 240 km od Bratislavy prezentuje Hochkar 9 moderných vlekových zariadení, 19 km zjazdoviek, park Senoner'park Hochkar a úžasnú krajinu s jedinečnou Dolnorakúskou panorámou. Hochkar sa považuje za kolísku svetových šampiónov Rakúska. Vyrastali tu hviezdy ako Thomas Sykora, Andreas Buder a Kathrin Zettel. 

Lackenhof am Ötscher sa nachádza len asi 220 km od Bratislavy a považuje sa za rozmanité lyžiarske stredisko pre rodiny. Pre najmenších hostí je tu Sunny Kids Park s čarovným kobercom, pre väčších snowpark pre freestylerov na lyžiach a snowboardoch. Vďaka 9 vlekovým zariadeniam a 19 kilometrom zjazdoviek všetkých stupňov obtiažností si každý lyžiar nájde vhodnú zjazdovku. V prapôvodných útulných Aprés-Ski chatách si hostia vychutnajú typické regionálne kulinárske špeciality a môžu tam nechať doznieť úžasný deň na lyžiach v príjemnej atmosfére. 

Galéria

Hochkar: Vorgipfel, 1.770m - © Pa3ck | Pa3ck @ Skiinfo Lounge
Perfektná lyžovačka v dolnorakúskom stredisku Hochkar - © Niederösterreich-Werbung/Leo Himsl
Hochkar - © Hochkar_Weinfranz
Hochkar - © linoso @ Skiinfo Lounge

Zobraziť všetko

Služby a kvalita sa neustále zlepšujú

Na ceste Hochkar-Hochalpenstraße boli medzi strediskami Hochkar a Ötscher zrušené mýtne poplatky a počas hlavnej sezóny premáva medzi týmito rezortmi bezplatný autobus. Celý príjazdový areál v Hochkare je pre hostí vynovený a zrealizovaný prehľadným spôsobom. Ďalej je tu k dispozícii nová, zaujímavá detská zóna s dvoma prestrešenými podpornými pásmi a množstvom zážitkových zjazdoviek pre malých hostí. V stredisku sa obnovilo a zmodernizovalo množstvo gastronomických a ubytovacích zariadení, napríklad JUFA (investície vo výške 6,5 miliónov eur), Almgasthof a Joschis Sporthaus. Modernizáciou prešli aj stravovacie zariadenia Gastro im Ötschertreff a Eiben-Hütte v Ötscheri.

Karta Snehuliak za 2 eurá

V strediskách Hochkar a Ötscher je karta Snehuliak (Schneemannkarte) výhodným riešením pre rodičov s deťmi. V sprievode rodičov lyžujú deti do 10 rokov (do roku narodenia 2005) s kartou Snehuliak iba za 2 eurá na deň. Vyžaduje sa však dôkaz o rodinnej príslušnosti.

 

Lyžiarske strediská Hochkar a Ötscher patria do skupiny Schröcksnadel spolu s ďalšími hornorakúskymi strediskami Hinterstoder, Wurzeralm, Hochficht a Kasberg, tirolským Hochkössen a korutánskym Heiligenblut am Großglockner.

Všetky informácie nájdete na www.skisport.comwww.hochkar.atwww.oetscher.at

 

Reklama

Najlepšie rodinné lyžiarske strediská

Reklama

Reklama