Redakcia OnTheSnow a Skiinfo udeľuje od začiatku zimy 2014/15 nové ocenenie "Snowiest resort of the week", teda "Najviac zasnežené stredisko týždňa". Vždy na začiatku pracovného týždňa vám predstavíme lyžiarske stredisko, ktoré za posledných 7 dní zaznamenalo najviac čerstvého snehu.

 

Rebríček 3. týždňa 2015

V treťom kalendárnom týždni tohto roka je náš rebríček celkom pestrou zmesou rôznych európskych stredísk. Najviac snežilo v Taliansku, no na svoje si prišli aj francúzske, švajčiarske a rakúske strediská. A čo by to bolo za rebríček, keby sa aspoň na tretie miesto neprebojovali Nóri, ktorí bielou nádherou v tohtoročnej zime zásobení viac ako dobre. Tu je poradie stredísk s najväčším nahláseným množstvom nového snehu za obdobie od 13.1.2015 do 19.1.2015:

 

1. 160 cm...... APRICA (Taliansko)
 

2. 150 cm................ CHIESA VALMALENCO (Taliansko)
 

3. 125 cm................ HOVDEN SKISENTER (Nórsko)
 

Najviac snehu mimo Taliansko a Nórsko napadlo vo francúzskom La Grave - La Meije, 110 cm. Vo Švajčiarsku najviac snežilo v Les Pléiades - Blonay a v Pizol - Bad Ragaz - Heidiland, z obidvoch stredísk bylo hlásených zhodne 75 cm. Z rakúskych rezortov menujme Hintertux, Zillertal Gletscherwelt 3000 či Silvrettu Montafon s 60 cm prašanu. 

Pre slovenské hory bol tretí týždeň tohto roka zrážkovo slabý, najviac snehu - 15 centimetrov namerali na Skalke, 10 cm zaznamenali v Jasnej a 8 cm na Makove a v Parihuzovciach

 

Tu si môžete pozrieť kompletný prehľad sneženia za ostatných 7 dní:
http://www.onthesnow.sk/sneh-ostatnych-7-dni.html