LA PIERRE SAINT MARTIN

V La Pierre Saint Martin vybudovali dve nové sedačkové lanovky: V oblasti Mailhné je to expresná odpojiteľná 6-sedačka Doppelmayr s prepravnou kapacitou 2500 osôb za hodinu a dĺžkou trasy viac ako 1900 metrov. Nová moderná sedačková lanovka nahradí pôvodnú dvojsedačku a starší tanierový vlek, teda dopravné zariadenia, ktoré už nevyhovovali kapacitným požiadavkám lyžiarskeho areálu. Ďalšia nová štvorsedačková lanovka začne premávať v priestore "Soum Couy". Okrem toho došlo k rozšíreniu niektorých zjazdoviek a ku zväčšeniu retenčných nádrží, dôležitých pre technické zasnežovanie.

 

LE LIORAN

V Le Lioran je pripravená novovybudovaná moderná 6-sedačka Leitner, ktorá výrazne vylepší prepravnú kapacitu vlekov v stredisku, keďže za hodinu prepraví až 3000 lyžiarov! Na svojej 1224 metrov dlhej trase nahradí staršiu 3-sedačkovú lanovku.

 

LES 2 ALPES

Vo francúzskom Les 2 Alpes zainvestovali do novej modrej zjazdovky. Viac informácií získate z tohto videa:

 

LES SAISIES

Nový vlek a tri nové zjazdovky privítajú návštevníkov francúzskeho Les Saisies v zime 2014/2015. Vďaka 6-sedačke Bellasta bude lyžiarom sprístupnených ďalších 7 km lyžiarskeho terénu na troch nových tratiach. Investície mierili tiež do posilnenia technického zasnežovania, zakúpených bolo ďalších 20 nových snehových diel. Celková investícia do rozšírenia areálu dosiahla 24 mil. Eur.

 

PORTÉ PUYMORENS

V Porte Puymorens doslúžila stará 2-sedačková lanovka, ktorú nahradí štvorsedačka s kapacitou 2400 osôb za hodinu. Nová lanovka s názvom Estagnol bude premávať na trase dlhej 1489 metrov.