ALTA PUSTERIA

V areáli Alta Pusteria vzniklo nové lyžiarske prepojenie z Elmo do Croda Rossa. Slávnostné otvorenie sa tu koná 29. 11. a lyžiarom bude k dispozícii celých 90 km zjazdoviek v plnom rozsahu. Obslužnosť lyžiarskych tratí vylepšia dve nové lanovky, každá s hodinovou prepravnou kapacitou 1800 osôb (jedna s dĺžkou 2033 metrov, druhá 1791 metrov). Ponuku zjazdoviek spestria dve nové trate, nazvané "Tri vrcholy" a "Býčia záhrada".

 

COURMAYEUR / MONT BLANC

V Courmayeur, nedaleko Mont Blancu, sa tiež buduje. Veľkolepá 100-miestna kabínková lanovka Doppelmayer, ktorá vyzerá ako guľa, umožní cestujúcim lyžiarom 360° výhľad na celé údolie. Na trase dlhej 1900 metrov budú v prevádzke dve gondoly, ktoré za hodinu prepravia 900 osôb. "Mont Blanc 1" dosiahne až k strednej stanici Le Pavillon, ktorá bola kompletne prestavaná. Horná stanica kabínkovej lanovky Funivie Monte Bianco na Punta Helbronna by potom mala byť premenovaná na Mont Blanc 2. Dokončenie týchto zmien je však plánované až na rok 2015, zatiaľ je v prevádzke štvorkilometrový úsek troch lanoviek. Po kompletnom dokončení bude pôvodná Funivie Monte Bianco úplne demontovaná. Zrušená bola tiež stanica na Turínskej chate, do prevádzky bol uvedený nový vlek na trase od chaty k Punta Helbronna. Investície do tohto mega projektu by mali predstavovať 110 miliónov eur.

 

ALTA BADIA

V Alta Badia tiež obmieňajú vozový park. Starú 4-sedačku nahradila nová 8-sedačková lanovka s prepravnou kapacitou 3000 osôb za hodinu na trase dlhej 1300 metrov. Distribúciu lyžiarov na svahy urýchli aj 6-sedačková lanovka "Pralongia". Obe nové lanovky sú vybavené bublinami, lyžiari sú tak počas jazdy chránení proti vetru a nepriaznivým klimatickým podmienkam.

 

CAREZZA SKI

Práve Práve pred začiatkom zimnej sezóny bude v lyžiarskom areáli Carezza uvedená do prevádzky nová 6-sedačková lanovka Tschein, ktorá prepojí oblasť na juhovýchod od Moseralm, Paolina a Latemar, so zjazdovkami Laurina v severozápadnej časti Dolomiti Superski vo Val d'Ega. Vzdialenosť medzi nástupnou a výstupnou stanicou nového dopravného zariadenia dosahuje takmer dvoch kilometrov, lanovka nahradí pôvodnú 3-sedačkovú lanovku a zaručí pohodlný výjazd na vrchol Tschein počas iba 6 minút. Približne 710 metrov dlhý vlek má nástupnú stanicu asi 550 metrov ďalej na juh smerom na Moseralm. Nová vrcholová stanica bude umiestnená o 80 metrov vyššie ako doteraz.