Rakúske strediská budú určite aj v sezóne 2017/18 vyhľadávaným cieľom zimnej dovolenky pre veľa slovenských lyžiarov a snowboardistov. V našom rebríčku sa dozviete množstvo zaujímavostí o najväčších rezortoch našich južných susedov aj šikovné tipy a aktuálne ceny za 6-dňové skipasy.

V aktuálnom rebríčku najväčších lyžiarskych stredísk v Rakúsku pre sezónu 2017/2018 nenastali v porovnaní s predošlým rokom významné zmeny. Rebríček aj v tejto sezóne vedie lyžiarsky mega-región Ski Arlberg (St. Anton - Lech Zürs - Warth Schröcken). Rebríčkom zamiešal jeden jediný kilometer zjazdoviek, kvôli ktorému sa zmenilo poradie v druhej päťke.

Stále posilňujúci trend rozširovania a prepájania lyžiarskych stredísk však môže už o rok všetko zmeniť a znovu totálne pomeniť poradie. Ešte stále platí, že definovať najväčší lyžiarsky rezort v krajine nie je také jednoduché. Môže za to výpočtová štúdia rakúskeho kartografa Christopha Schraheho, ktorý na základe vlastných meraní za pomoci s pomocou GPS dokázal, že niektoré z najväčších európskych lyžiarskych stredísk - nazvime to eufemisticky - neuvádzajú dĺžku svojich zjazdových tratí úplne presne. V niektorých prípadoch išlo o rozdiely až o 150 percent. O prekvapivých výsledkoch Schraheho štúdie sme písali v článku «Veľké znižovanie dĺžky zjazdoviek v alpských strediskách».

Hoci zverejnenie tejto štúdie vyvolalo značný rozruch v celej lyžiarskej obci, doteraz sa žiaľ nepodarilo ustanoviť jednotné normy a štandardy, ktorými by sa strediská pri meraní dĺžky zjazdoviek mali riadiť. A na zmenu si zrejme ešte zopár rokov počkáme.

V našom rebríčku sa teda budeme aj naďalej držať údajov, ktoré uvádzajú samotné lyžiarske strediská. Pre váš lepší prehľad uvádzame pri každom stredisku okrem celkového počtu kilometrov tiež zopár tipov a zaujímavostí a takisto aktuálne ceny 6-dňových skipasov v hlavnej lyžiarskej sezóne, kedy sú tieto oblasti najviac navštevované. Pre porovnanie uvádzame aj o koľko skipasy medziročne podražia. Obrázok si už urobte sami....