Slovak

Čo si pre vás na leto prichystali horské strediská na strednom Slovensku?

Salamandra resort: Leto

Salamandra resort: Leto

Copyright: Salamandra resort

Na juhu stredného Slovenska sú cez leto pre návštevníkov otvorené štyri horské strediská. Okrem turistických a cykloturistických trás, prostredníctvom ktorých môžete poznávať krásy okolitej prírody, sa môžete tešiť aj na spestrenie v podobe viacerých adrenalínových atrakcií či aktivít.

 

Kráľová pri Zvolene

Rezort Kráľová nájdete cca 10 kilometrov juhovýchodne od Zvolena a na lúkach obklopujúcich Hotel Kráľová, srdce strediska, si môžete vyskúšať jazdu na horských štvorkolkách. Milovníci romantiky ocenia možnosť jazdy na koni. Nebudete možno rýchlejší ako majstri na štvorkolkách, ale je predsa všeobecne známe, že najkrajší pohľad na svet je aj tak z konského chrbta. V hoteli Kráľová potom samozrejme môžete doplniť energiu pri konzumácii vynikajúcich jedál aj nápojov a relaxovať pri malebnom udržiavanom jazierku.

 

Hriňová – Košútka

Na Košútke je v lete rovnako pekne ako v zime. Zjazdovky sa v lete premenia na downhillové dráhy pre bikerov, usporiadané v rámci DevilWork Bikeparku. Na vrchol Košútky vás na horskom bicykli vytiahnu vlekom a vy si môžete vybrať niektorú z vyznačených tratí rôznych náročností. Ak so sebou náhodou nemáte bicykel a napriek tomu máte chuť prubnúť miestny downhill, nezúfajte, v požičovni bicyklov vám za mierny poplatok bike požičajú. (Mapu bikeparku nájdete v galérii pod článkom.)

Kto MTB neholduje, môže vyskúšať iné atrakcie adrenalínového parku, a začať by mohol hneď od ZipWire, zjazdom na kladke na najdlhšej dráhe svojho druhu na Slovensku. Tá spája dve strany doliny Slanec a je dlhá 450 metrov. Keď to pri jazde stihnete, pokochajte sa nádherným výhľadom na Poľanu :-)

Pre tých menej odvážnych či menších návštevníkov sú na Košútke k dispozícii preliezačky v lanovom parku a zajazdiť si tu môžete aj na koni.

ZipWire na Košutke - najdlhšia dráha na Slovensku (450 metrov)

ZipWire na Košutke - najdlhšia dráha na Slovensku (450 metrov)

Copyright: http://www.kosutka.sk/
 

Salamandra Resort – Banská Štiavnica

Pomerne mladé horské stredisko Salamandra Resort pri Banskej Štiavnici, ktoré bolo uvedené do prevádzky v roku 2009, ponúka najmä množstvo príležitostí na turistiku a cykloturistiku. Vďaka sedačkovej lanovke, ktorá premáva po celé letné prázdniny, sa Salamandra stáva výborným východiskovým bodom na putovanie po viacerých náučných chodníkoch, ktoré križujú celé Štiavnické vrchy. V hoteli Salamandra Resort, ktorý je situovaný pri dolnej stanici lanovky, sa nachádza veľmi dobre vybavené wellness centrum, ktorého súčasťou je bazén s hydromasážnymi tryskami, parná a fínska sauna, odpočinková zóna a masážne služby.  

Salamandra Resort - Kúpanie s občerstvením priamo pri tajchu, jazda lanovkou, jednoducho relax v prostredí Štiavnických vrchov.  - © Salamandra Resort FB

Salamandra Resort - Kúpanie s občerstvením priamo pri tajchu, jazda lanovkou, jednoducho relax v prostredí Štiavnických vrchov.

Copyright: Salamandra Resort FB
 

Skalka Arena

V Kremnických vrchoch, neďaleko mesta Kremnica, leží horské stredisko vychýrené pre svoje bežkárske trate a vysoko položené zjazdovky. Relax a aktívny oddych si tu však môžete dožičiť aj v lete. Celoročne otvorené Relax centrum ponúka množstvo možností pre milovníkov adrenalínu ako aj pre rodiny s deťmi. Súčasťou Relax centra je bazén s protiprúdom, viacero druhov sáun, ale aj squashové ihrisko, bowlingové dráhy a fitness centrum. Zabavíte sa však aj vonku na čerstvom vzduchu – k dispozícii vám je In-line dráha – osvetlená dráha v lesnom prostredí so špeciálnym povrchom, vhodným na kolieskové korčule aj kolieskové lyže, dlhá 3 x 1800 metrov. Ponuku dopĺňajú ihriská na volejbal, futbalové ihrisko, plážový volejbal a tenisové kurty.

 

Považie


Kálnica

Lyžiarske stredisko Kálnica pri Novom Meste nad Váhom sa po skončení zimnej sezóny rýchlo mení na jeden z troch najvýznamnejších bikeparkov na Slovensku. Bikepark je tu otvorený vo víkendovom a sviatkovom režime už od marca a jeho prevádzka pokračuje až do decembra! Areál ponúka množstvo rôzne náročných tratí pre downhill a súčasťou areálu je aj Pump Park s tzv. nekonečnou traťou, na ktorej jazdec získava rýchlosť „pumpovaním“ vlniek a klopeniek. Všetky nástrahy a lákadlá pumptracku môžu vyskúšať tak deti a začiatočníci, ako aj profesionálni bikeri.

Bikepark Kálnica  - © Bikepark Kálnica

Bikepark Kálnica

Copyright: Bikepark Kálnica

Čertov – Lazy pod Makytou

Aj Čertov, horský areál na slovensko-českom pomedzí ponúka cez leto bikerom možnosť vyšantiť sa na svahoch, ktoré v zime brázdili lyžiari. Vývoz lanovkou na trate Bikeparku je možný v čase medzi 12:00 a 17:00 za cenu 6 €. Občerstvenie, obed alebo aj grilovačku na terase si môžete dopriať v chate Alpina pri dolnej stanici vleku.


POZRITE SI AJ TIPY NA


✔ LETNÉ AKTIVITY NA VÝCHODE A NA SPIŠI
 

LETNÉ AKTIVITY NA ORAVE

✔ LETNÉ AKTIVITY NA KYSUCIACH

✔ LETNÉ AKTIVITY V MALEJ FATRE A TURCI

✔ TIPY NA LETNÉ AKTIVITY V JASNEJ

✔ TIPY NA LETNÉ AKTIVITY NA HOREHRONÍ A LIPTOVE

✔ TIPY NA LETNÉ AKTIVITY VO VYSOKÝCH TATRÁCH


 

Galéria

Leto v Salamandra resort - © Salamandra resort
Adrenalínové leto na strednom Slovensku
Leto na strednom Slovensku
Leto na strednom Slovensku - © Košútka

Zobraziť všetko

 

Reklama

Reklama

Reklama