Slovak
Mottolino Fun Mountain

Mottolino Fun Mountain

Copyright: Facebook Mottolino Fun Mountain

Veľa lyžiarskych stredísk a ešte viac lyžiarov je už nastavených na jarný režim, avšak zima o sebe ešte aj na jar dáva vedieť najmä v Alpách. Končiaci týždeň tam priniesol opäť husté sneženie  – v niektorých regiónoch napadlo takmer 100 cm snehu. V alpských skiareáloch prevažujú veľmi dobré až výborné snehové podmienky. Nadchádzajúci víkend sľubuje nádherné slnečné počasie. Podrobnosti v našich týždenných snehových správach.

 

>>> POZRITE SI NAJNOVŠIU FOTOGALÉRIU ZASNEŽENÝCH ÁLP <<<

 

SLOVENSKO

Na Slovensku už lyžiarska sezóna definitívne finišuje. Otvorené sú iba štyri tatranské strediská a jedno v oblasti Malej Fatry. Najväčšiu snehovú pokrývku si neudržala Jasná, kde teraz leží už len okolo 50 cm snehu. Prvenstvo v množstve snehu na svahoch teraz zaujíma Tatranská Lomnica s 80 cm. Štrbské Pleso hlási do 50 cm snehu a v Roháčoch namerali do 45 cm technického snehu. Jediný lyžiarsky areál mimo Tatry, ktorý eště zostává otvorený, je Winter Park Martinky (do 45 cm). Na Martinských holiach panujú veľmi dobré podmienky a upravené sú pre vás dve modré zjazdovky. Prevádzka je obmedzená na piatok, sobotu a nedeľu. Ostatné štyri strediská fungujú v celotýždennom režime.

V Jasnej sa v sobotu odohrá ďalší tohtoročný Red Bull HOMERUN 2014. Na Chopku je upravených 16 zjazdoviek o celkovej dĺžke 19 km a snehové podmienky sú veľmi dobré. V Tatranskej Lomnici je od minulého víkendu funkčná najstrmšia zjazdovka na Slovensku na Lomnickom sedle, ďalej zjazdovky Generál, Esíčka a Čučoriedky východ. Len dve z tatranských stredísk sa môžu pochváliť kompletne otvoreným areálom. Je to Štrbské Pleso, kde si zalyžujete na všetkých 12 zjazdovkách, a takisto aj Roháče s 5 upravenými zjazdovkami.

Predpovede počasia sľubujú jasný až polojasný víkend s vyložene jarnými teplotami. Možno teda práve tento víkend bude posledným pre niektoré z doposiaľ otvorených lyžiarskych rezortov. 

Zobraz slovenské webkamery.

Neskoro, ale predsa... Bielo na Telgárte (25.3.2014)  - &copy; Telgárt FB

Neskoro, ale predsa... Bielo na Telgárte (25.3.2014)

Copyright: Telgárt FB

 

ČESKÁ REPUBLIKA

Sneženie, ktoré minulý víkend prinieslo po niekoľko centimetrov snehu aj do českých lyžiarskych stredísk, pomohlo znovu obnoviť aspoň na pár dní prevádzku na krušnohorskom Klínovci. Práve Klínovec sa zajtra lúči so zimnou sezónou - lyžovať sa bude zdarma, v prevádzke bude lanovka CineStar Express. Po nečakanej približne polmetrovej pondelkovej snehovej nádielke sa znovu spustili vleky v Malej Úpe. Čerstvý sneh potešil aj lyžiarov v Skiresorte Černá hora - Pec. V areáli Černá hora sa lyžuje na cca 30 cm snehu a v prevádzke sú dve červené zjazdovky. V Peci pod Sněžkou leží zhruba rovnaká vrstva snehu, lyžiarom je k dispozícii 6 km zjazdoviek, ktoré obsluhujú 4 vleky. V sezóne pokračuje ešte do nedele Harrachov, v prevádzke sú dve červené zjazdovky v centre, ktoré obsluhuje LD Delta. V Špindlerovom Mlyne zajtra máte šancu na poslednú Fresh Track tejto sezóny. Zjazdovky sú upravené na Hromovke a v lokalite Svätý Peter, kde leží do 30 cm mokrého snehu. V prevádzke je dokopy 7 zjazdoviek v dĺžke 9 kilometrov, obsluhovaných 7 vlekmi. Špindl sľubuje veľmi dobré snehové podmienky a láka na zľavnené skipasy, dospelí zaplatia za celodenný lístok päťstovku, deti 350 Kč.

Posledným strediskom, ktoré je ešte otvorené, je Ovčárna na Pradědu. Je to súčasne aj stredisko s celosezónne najväčšou vrstvou snehu, aj teraz tu leží prírodných 85 cm.

Zobraz české webkamery.

Černá hora 25.3.2014  - &copy; SkiResort Černá hora

Černá hora 25.3.2014

Copyright: SkiResort Černá hora

 

POĽSKO

Dosť snežilo aj v Poľsku. Vzhľadom na to, že všetky lyžiarske strediská (až na Kasprowy Wierch) už ukončili prevádzku, prišla však táto nádielka dosť neskoro. Nová vrstva snehu motivovala k obnoveniu prevádzky len Zieleniec, stredisko ležiace na poľsko-českej hranici v Orlických horách. Na svahu leží od 20 do 40 cm prírodného snehu a lyžiarov dopravuje 6-miestna sedačka Winterpol. Rezort by mal byť otvorený v piatok a v sobotu od 09:00 do 22:00.

Ako už bolo spomenuté, jediným otvoreným strediskom v Poľsku zostáva Kasprowy Wierch v Zakopanom. Po nedávnom snežení dosahuje snehová pokrývka v hornej časti areálu 65 cm.

Zobraz poľské webkamery.

 

Kasprowy Wierch - 26.03.2014  - &copy; Polskie Koleje Linowe FB

Kasprowy Wierch - 26.03.2014

Copyright: Polskie Koleje Linowe FB


RAKÚSKO

Nedávne snehové zrážky výrazne zlepšili podmienky pre lyžovanie v Rakúsku. Vďaka tomu zostáva stále otvorených 138 areálov! Podobná snehová búrka ako minulý víkend, aj keď nie tak výdatná, bola zaznamenaná aj v utorok: 15cm v Lech-Zürs a v Nordkette v Innsbrucku .

Husté sneženie v posledných 7 dňoch bolo zaznamenané nasledovne: 65 cm v Lech-Zürs, 60 cm v Kitzsteinhorn-Kaprun, 55 cm v Obertauern, St Anton a Bad Gastein, 50 cm v Axamer Lizum, 35 cm v Kitzbüheli a Mayrhofene, 26 cm v Brixen im Thale, 20 cm v Ischgli a Obergurgli.

Najhrubšia snehová pokrývka v Rakúsku leží na ľadovci Mölltal (430 cm) , štyri metre snehu leží tiež v Zillertali a na Hintertuxe, nasleduje ľadovec Kaunertal s 363 cm – vrátane 50 centimetrov čerstvého snehu z 24. marca – a Stubai (350 cm).

Na nedeľu 30. marca je naplánované ukončenie sezóny v SkiWelt Wilder Kaiser-Brixental. Po nedávnych zrážkach (20 cm čerstvého snehu) tam panujú dobré podmienky, na svahoch leží okolo 55 cm snehu.

Predpoveď: cez víkend sa neočakáva žiadne sneženie, predpoveď sľubuje nádherné slnečné počasie.

Zobraz rakúské webkamery.

 

TALIANSKO

V talianskych Alpách a v Dolomitoch panujú napriek kalendárnej jari ideálne lyžiarske podmienky. Najsilnejšie zrážky boli v tomto regióne zaznamenané v nedeľu a pondelok. V strediskách lyžiarskeho regiónu Via Lattea (Mliečna dráha) zaznamenali sneženie aj vo štvrtok, napadlo okolo 40 cm snehu.

Prehľad najsilnejšieho sneženie za posledných 7 dní: 90 cm v Bormio a Val Gardena, 46 cm v Madonna di Campiglio, 40 cm v Sestriere, Clavière a Sauze d'Oulx, 30 cm v Kronplatz, Livigno, Alta Badia a Cervinia.

Taliansko v tejto čudnej sezóne jednoznačne kraľuje všetkým snehovým rebríčkom. Na čele toho s najvyššou snehovou pokrývkou je stredisko Sella Nevea-Kanin (650 cm) na taliansko-slovinských hraniciach, nasleduje ľadovec Presena v lyžiarskej oblasti Adamello Ski (600 cm), Pontedilegno Tonale z tej istej lyžiarskej oblasti (550 cm) a Alpe di Mera (500 cm).

Zobraz talianske webkamery.

Claviere, Taliansko, 27.3.2014

Claviere, Taliansko, 27.3.2014

Copyright: http://www.jbyoung.co.uk/home.html


ŠVAJČIARSKO

Tiež švajčiarskej skiareály si tento týždeň užívali silné snežene. Výsledkom je, že vo väčšine lyžiarskych stredísk ponúkajú veľmi dobré lyžiarske podmienky. Otvorených zostáva ešte takmer sto rezortov, vrátane vyhlásených letovísk typu Verbier, Crans Montana či Davos. Čo sa týka snehových podmienok, jednoznačne vedie Verbier, kde sú stále ešte otvorené komplet všetky zjazdovky (dokopy 177 km).

Najsilnejšie sneženie za poslencíh 7 dní bolo zaznamenané takto: 78 cm v Engadin St. Moritz, 50 cm v Gstaad Mountain Rides, 40 cm v Adelboden, 27cm vo Verbier a 20cm v Saas-Fee, Grindelwald, Wengen a v Laaxe.

Najviac snehu zo švajčiarskych stredísk leží na svahoch Skiareny Andermatt-Sedrun (400 cm), Saas Fee (355 cm) a Engelberg (350 cm).

Zobraz švajčiarske webkamery.

 

FRANCÚZSKO

Husté sneženie zasiahlo aj Francúzsko, podmienky sú teda aj tu vynikajúce. Najlepšie snehové podmienky ponúkajú alpské areály v Avoriaz, Morzine a Alpe d'Huez, z tých pyrenejských potom Cauterets, Luz Ardiden a Gourette.

Najväčšie zrážky zaznamenali vo Francúzsku cez víkend. Za posledných 7 dní napadlo 80 cm v Cauterets, 79 cm v Avoriaz, v Gourette 70 cm, 55 cm v Luz Ardiden, 45 cm v Morzine, 39 cm v Alpe d'Huez, 32cm vo Val Thorens, 30 cm v Chamonix a Courchevel, 25 cm vo Flaine a Tignes a 20 cm v Méribel a vo Val d'Isere.

V piatok a v sobotu sa predpokladajú snehové zrážky najmä v Pyrenejach, nemalo by ale ísť o žiadne hromady snehu, len pár centimetrov prašanu pre niekoľko málo stredísk.

Zobraz francúzske webkamery.

Avoriaz - 23.3.2014

Avoriaz - 23.3.2014

>>> NAJNOVŠIE OBRÁZKY ZO ZASNEŽENÝCH ÁLP <<<

 

 

 

Galéria

Mottolino Fun Mountain - &copy; Facebook Mottolino Fun Mountain
Neskoro, ale predsa... Bielo na Telgárte (25.3.2014) - &copy; Telgárt FB
Livigno, IT
Slovenské zjazdovky 25.3.2014

Zobraziť všetko

Reklama

Reklama

Reklama