Najvyššie položené európske lyžiarske strediská majú spravidla najdlhšie zimné obdobie a najrozsiahlejšie a veľmi rozmanité zjazdovky. Najlepšie zo všetkého je, že je v nich veľa snehu.

Vyššie položené strediská majú podstatne viacej snehu oproti nižšie položeným. Takto tomu je najmä na začiatku a na konci lyžiarskej sezóny, čomu odpovedá dlhé zimné obdobie tiahnuce sa od novembra do mája. Snehové podmienky sú spoľahlivé po celú zimu. Vo vyššie položených strediskách môžete lyžovať doslova od dverí vášho hotela.

Všeobecne platí, že čím je stredisko vo vyššej nadmorskej výške, tým strmšie má zjazdovky. Tým pádom je lepšie pre pokročilých lyžiarov. Navyše sú tieto strediská väčšinou nad pásmom lesa a preto majú viac prašanu. Sú ideálne pre milovníkov freeride a prašanu.

Najvyššie položené lyžiarske strediská v Európe netrpia nedostatkom investorov, takže sú na špičkovej úrovni. Ale všetok tento sneh a úroveň nie je lacná záležitosť pre bežných lyžiarov. Ak ste nezdedili milióny, zvážte lyžovačku v trochu nižšie položených strediskách. Ceny klesajú s nadmorskou výškou.

Tu je náš výber z najvyššie položených lyžiarskych stredísk v Európe s najlepšími snehovými podmienkami a s najlepším ubytovaním.

NAJVYŠŠIE POLOŽENÉ LYŽIARSKE STREDISKÁ V EURÓPE