Slovak

Poľský Zieleniec - perfektné lyžovanie pre rodiny

27. november 2013 | Matej Petőcz

Správy z regiónu: Poľsko

Strediská v tomto článku: Zieleniec

Zieleniec

Zieleniec

Copyright: Radim Polcer

Rozsiahle a moderné stredisko Zieleniec, ktoré nájdete na poĺskej strane Orlických hôr v poľskom regióne Dolné Sliezsko, je lákadlom najmä pre rodiny s deťmi a rekreačných lyžiarov. Je ideálnym miestom na výučbu lyžovania. Viac ako 10 km zjazdových tratí v stredisku obsluhujú 3 sedačkové lanovky a 27 lyžiarskych vlekov. Prevažne modré, krátke a široké zjazdovky sú umiestnené po oboch stranách cesty č. 389, ktorá na dve časti pretína obec Zieleniec, ako aj lyžiarske stredisko.

 

Nevyzúvajte sa prosím!

Prepojenie oboch častí strediska je zabezpečené bez nutnosti vyzúvať lyže, a to prostredníctvom dvoch lávok. Prvá z lávok je v blízkosti lanovky č. 2 (Winterpol „Piątka“), druhá pri vleku č. 18 (Nartorama „Dwójka“ N2).

Obec Zieleniec sa nachádza neďaleko mesta Duszniki-Zdrój v Orlických horách, blízko poľsko-českej hranice. Nadmorská výška základne ski areálu je 900 metrov, čo spolu so špecifickou mikroklímou v oblasti zaručuje dobré snehové podmienky počas zimnej sezóny.

V stredisku pôsobí viacero prevádzkovateľov lanoviek a vlekov. Najväčším prevádzkovateľom je spoločnosť Winterpol (všetky lanovky a 4 vleky), k ďalším patria spoločnosti Nartorama, Diament či Mieszko. Ak chcete cestovať na lyžiach alebo snowboarde po celom stredisku a počas jedného dňa využiť všetky dopravné zariadenia, musíte pri kúpe skipasu v pokladni vopred oznámiť skutočnosť, že si prajete tzv. „spoločný skipas“.

Zieleniec

Zieleniec

Copyright: http://winterpol.eu/zieleniec/

 

Priestor pre freestyle

Súčasťou strediska  je snowpark a U-rampa. Jediná halfpipe v Dolnom Sliezsku sa nachádza práve tu, v Zielenci, pri vleku č. 6 Winterpol „Czwórka“. U-rampa má dĺžku 100 m a výšku 3,5 m. Snowpark s railmi, boxmi a miniskokmi je vybudovaný pri vleku č. 26 Mieszko III.

V stredisku nájdete samozrejme aj mnoho reštaurácií, lyžiarskych a snowboardových škôl a požičovní športového vybavenia.

Zieleniec

Zieleniec

Copyright: http://winterpol.eu/zieleniec/

 

Novinky 2013/14 

Novinkou zimnej sezóny 2013/14 je rozšírenie zjazdoviek a posilnenie technického zasnežovania v časti Nartorama (vleky č. 18-20). V priebehu leta 2014 je pripravovaná výstavba štvrtej sedačkovej lanovky v stredisku, ktorá by mala v predĺženej trase nahradiť vlek č. 18 (Nartorama „Dwójka“ N2).

 

Pozrite si tiež:

Mapu zjazdoviek

Mapu príjazdu

Cenník skipasov

Webkamery

Reklama

Reklama

Reklama