Fotenie na snehu je ťažké. Prekážok je mnoho – fyzické, kreatívne, duševné a technické – a popravde -  nosiť batoh s fotografickým vybavením je drina. Každý nadšený fotograf lyžovania alebo snowboardovania ti povie vlastnú verziu vtipu, kde sa prirovnáva lyžovanie s takýmto batohom k lyžovaniu s 20 kilogramovým škriatkom na chrbte.

Profesionálny fotograf Liam Doran nám v tejto sérii článkov čiastočne odhalí tajomstvo ako robiť úžasné fotky na snehu. Tento článok začína základmi, a neskôr sa presunieme k vybaveniu, expozícii, kompozícii a ďalším veciam.

Či už chceš pár skvelých fotiek zo svojho prvého výletu na helikoptére s chalanmi alebo si ostrieľaný amatér, ktorý chce nafotiť skok, tieto články ti ponúknu pár tipov ako sa zlepšiť.

A čoskoro budeš vymieňať objektívy a  chrliť fotografie.

O svoje najlepšie lyžiarske fotografie sa s nami samozrejme môžeš podeliť, a to prostredníctvom našich facebookových stránok OnTheSnow.sk, alebo ešte lepšie prostredníctvom našej mobilnej aplikácie Snehové správy OnTheSnow, ktorá je na stiahnutie tak pre Android, ako aj pre iPhone.