Fotenie na snehu je ťažké. Prekážok je mnoho – fyzické, kreatívne, duševné a technické – a popravde -  nosiť batoh s fotografickým vybavením je drina. Každý nadšený fotograf lyžovania alebo snowboardovania ti povie vlastnú verziu vtipu, kde sa prirovnáva lyžovanie s takýmto batohom k lyžovaniu s 20 kilogramovým škriatkom na chrbte.

Profesionálny fotograf Liam Doran nám v tejto sérii článkov čiastočne odhalí tajomstvo ako robiť úžasné fotky na snehu. Tento článok začína základmi, a neskôr sa presunieme k vybaveniu, expozícii, kompozícii a ďalším veciam.

Či už chceš pár skvelých fotiek zo svojho prvého výletu na helikoptére s chalanmi alebo si ostrieľaný amatér, ktorý chce nafotiť skok, tieto články ti ponúknu pár tipov ako sa zlepšiť.

A čoskoro budeš vymieňať objektívy a  chrliť fotografie.

O svoje najlepšie lyžiarske fotografie sa s nami samozrejme môžeš podeliť, a to prostredníctvom našich facebookových stránok OnTheSnow.sk, alebo ešte lepšie prostredníctvom našej mobilnej aplikácie Snehové správy OnTheSnow, ktorá je na stiahnutie tak pre Android, ako aj pre iPhone.


Tak poďme na to, najskôr si prejdeme základy.

Návod na fotenie lyžovania: Časť prvá - základy