Od 18. do 22. 2. 2013 prázdninuje Východné Slovensko. V prevádzke sú všetky dôležité strediská v Košickom a Prešovskom kraji. Odporúčame návštevu snežného hradu v obci Mlynky.

 

Okolie Košíc

V najbližšom okolí Košíc sú položené strediská JahodnáKojšovská hoľa. Kým Jahodná je vhodná hlavne pre rekreačných lyžiarov a rodiny s deťmi, na Kojšovskej holi sa nachádzajú aj terény pre športových lyžiarov. Zjazd do údolia takmer 3-kilometrovou zjazdovkou je možný. V stredisku aktuálne počas pracovných dní platí akcia 2+1 – k dvom celodenným lístkom dostanete tretí zadarmo. Cena jednodňového skipasu sa už niekoľko rokov drží na úrovni 17 eur.

 

Okolie Prešova

Priamo pri Prešove sa lyžuje v areáloch DrienicaSki Lysá. Na Lysej je výhradne prírodný sneh, nakoľko stredisko dosiaľ nemá vybudované technické zasnežovanie. V prevádzke sú všetky vleky a zjazdovky. Prístup do areálu je pomerne komplikovaný, lanovka je mimo prevádzky už niekoľko rokov kvôli technickým problémom, od parkoviska pri dolnej stanici však ku zjazdovke premáva skibus. Prístup do areálu majú aj autá s pohonom všetkých štyroch kolies a s reťazami. Menšie stredisko Renčišov Búče sa nachádza pri Jarovniciach a ponúka 2,5 km prevažne červených zjazdových tratí za cenu 12 € na deň.

Neďaleko Bardejova leží areál Makovica - Nižná Polianka. Hlavnú zjazdovku dlhú 900 metrov s prevýšením 190 metrov obsluhuje lyžiarsky vlek, celodenný lístok stojí 13 eur. V oblasti sa nachádza aj stredisko Regetovka, kde je v prevádzke Dolný svah. Vleky pre rodiny s deťmi a začiatočníkov premávajú vo Fričkovciach.

Pri Humennom sa lyžuje v Skiparku Chlmec.

 

Okolie Spišskej Novej Vsi

Náročné červeno-čierne zjazdovky sa nachádzajú v niekoľkých strediskách pri Spišskej Novej Vsi. Levočská dolinaPoráčska dolina, HnilčíkMlynky Gugeľ ponúkajú kvalitné strmé zjazdovky. Rodinná lyžovačka za najnižšiu cenu 12 € na deň je v areáli Mlynky – Biele Vody – Dedinky.

Návšteva Mlyniek je dobrým nápadom aj vzhľadom na unikátny snežný hrad, ktorý v obci postavili. Na jeho výstavbe pracovalo 20 ľudí a pomohli si technickým snehom. Obvod podhradia je neuveriteľných 200 metrov, horná základňa hradu má 30 metrovú dĺžku a 20 metrovú šírku. Bašta je vysoká 25 metrov. Predpokladaný objem tejto stavby je okolo 1750 kubických metrov snehu, vďaka čomu bola zapísaná do slovenskej knihy rekordov.

 

Okolie Popradu

Vo Vysokých Tatrách sú otvorené všetky zjazdovky na Štrbskom Plese a v Tatranskej Lomnici. V Starom Smokovci sa lyžuje len na Jakubkovej lúke. Lyžovačka v plnom prúde je aj v Ždiari a v Tatranskej Javorine. Otvorené sú areály Strachan, Deny, Strednica, Bachledova dolina a TaJa.

Južne od Popradu sa nachádzajú areály Kubašok/Spišské Bystré a Vernár. Severne od Popradu sa pri Starej Ľubovni lyžuje v rodinnom stredisku Ľubovnianske kúpele.