Fajitas

Na fajitas použite jednu z týchto surovín:  kuracie mäso/  krevety /bravčové mäso/ tofu spolu s restovanou červenou / oranžovou / žltou paprikou a cibuľu. V obchode kúpte celozrnné tortilly a nízkotučný syr a vložte ich k ďalším ingredienciám.  Na záver dokončite fajitas plátkami paradajok, avokádom, koriandrom a čerstvo vylisovanými limetkami.

Cestoviny

Mäsové alebo zeleninové špagety s celozrnnými cestovinami je najobľúbenejšie jedlo športovcov pred súťažou. Varte cestoviny, zatiaľ čo robíte omáčku z mäsa a / alebo zeleniny. Opražte mäso pred pridaním zeleniny na rovnakú panvicu. Vyberte si prírodné  omáčky na špagety  s nízkym obsahom sodíka. Na kraj taniera môžete pridať jednoduchý šalát.

Pečené kurča alebo ryba

Pečené kurča alebo ryba so zeleninou a ryžou sa je ľahké a chutné jedlo. Varte ryžu a zeleninu samostatne a skombinujte ju na tanier až po uvarení. Pečte kura alebo ryba na olivovom alebo repkovom oleji s vami zvoleným chutným korením.

Šalát

Vytvorenie jedla ako šalát môže byť prekvapivo komplikované. Vyberte si tmavé listové šaláty ako Romaine a skombinujte ich s listovým špenátom alebo rukolou, ktoré obsahujú štedrú porciu vlákniny a vápnika. Pridajte nakrájané mandle, mandarínky u konzervy, nakrájané avokádo, hrozienka alebo sušené brusnice a malé množstvo modrého syra. Navrch dajte rybu alebo kuracie mäso a ľahko premiešajte s malinovým octom.  K šalátu nezabudnite aj celozrnné pečivo pre doplnenie komplexných sacharidov.

Čili z moriaka

Čili z moriaka poskytuje potrebné bielkoviny pre naše svaly. Marinujte morčacie mäso v olivovom oleji, kým nezhnedne. Pridajte korenia podľa chuti  spolu s pretlačeným cesnakom. Neskôr pridajte cibuľu a papriku. Dajte to všetko na panvicu. Ako náhle všetko zmäkne pridajte konzervované paradajky, čiernu fazuľu a zelerový vývar. Zamiešajte, zakryte a zvoľna varte 30-45 minút. Pridajte mrazené sójové klíčky a duste ďalších 10 minút.  Dochutíme pálivou omáčkou a pridaním ďalších obľúbených druhov zeleniny, ako mrazenej kukurice, cukety, šampiňónov a dokonca jalapenos.

Hydratácia, hydratácia, hydratácia

Dobre sa najedzte a hydratujte svoje telo veľkým množstvom vody. Hydratácia je pre vaše telo rovnako alebo ešte viac dôležitá ako konzumácia výživných kalórií. Pri lyžovaní vo vysokých nadmorských výškach vaše svaly potrebujú viac vody, než je obvyklé. Zakaždým, keď budete mať príležitosť  napiť sa pitnej vody, napite sa. Než opustíte hotel, dom, alebo byt poriadne sa napite.

Nevynechávajte jedlo pred dlhým dňom na svahu. Zaplatíte za to tým, že vám nezostanú sily na jazdy na  konci dňa.