Cez víkend bude v prevádzke viac ako 30 stredísk. V Tatrách otvárajú ďalšie zjazdovky.

 

Lyžiarska sezóna sa pomaly rozbieha. Prírodného snehu síce na slovenských horách veľa nie je, avšak strediská zjazdovky vďaka záporným teplotám zasnežujú technicky. V tomto týždni otvárajú ďalšie dve desiatky stredísk.

 

Vo štvrtok 13. decembra otvorili lyžiarske strediská Pezinská Baba, Zochova chata a Ski TMG Remata.

 

V piatok 14. decembra boli otvorené strediská Ski Bachledova, Fačkovské sedlo, Ski Makov a Martinské hole.

 

V sobotu 15. decembra odštartuje sezóna v strediskách Čertovica, Jasenská dolina, Krahule, Králiky, Kubašok Spišské Bystré, Orava Snow, Oščadnica – Športcentrum, Ružomberok Malinô Brdo, Salamandra, Skiland Stará Myjava, Snowpark Lučivná, Snowland Valčianska dolina, Vyšná Boca/Bačova Roveň, Zuberec Janovky a Zóna Snow Makov.

K týmto strediskám je treba pripočítať tie, ktoré otvorili už 8. decembra 2012. Sú to Jasná Chopok sever, Jasná Chopok juh, Donovaly, Štrbské Pleso, Tatranská Lomnica, Roháče Zverovka, Vrátna, Veľká Rača, Ždiar Strednica, Litmanová a Bezovec.

 

Lyžovačka za 1 € je tu!

Pôvodne avizovaná lyžovačka za 1 € bola v tatranských strediskách zrušená. Lyžiari a snowboardisti si však za symbolické 1 € môžu skipas kúpiť už v sobotu 15. decembra v Ružomberku – Malinô Brdo! Otvorená bude 4-sedačka s hlavným svahom (zjazdovka 1a) a lyžiarske vleky P1 a P3 s príslušnými zjazdovkami. Prístup do hornej časti strediska bude kabínkovou lanovkou obojsmerne.

 

V Jasnej sa už neoficiálne lyžuje z Chopka

V Jasnej v Nízkych Tatrách otvárajú od soboty aj 6-sedačky Záhradky – Priehyba a Záhradky – Rovná hoľa, funitel Priehyba – Chopok prejde do dennej prevádzky.

Spolu s lanovkami na severe sprístupnia zjazdovky Pretekárska 1a (Priehyba - Záhradky), FIS 11 (Rovná hoľa - Záhradky) a Pretekárska 1b (Konský Grúň - Luková). Tie sa tak pripočítajú k zjazdovkám otvoreným minulú sobotu. Cez víkend bude na severe a juhu Chopka v prevádzke 11 kilometrov zjazdoviek.

Zjazdovka Pretekárska 1 z Chopku na Konský grúň je kvôli obmedzeným podmienkam zjazdná na vlastné riziko. Od tejto sezóny bola zjazdovka vybavená snežnými delami a stredisko ju v uplynulých dňoch zasnežovalo. Oficiálne ešte nie je otvorená, no dá sa zlyžovať, len je treba si dať pozor na kamene. Uplynulý víkend si veľa ľudí vyskúšalo prvý zjazd na lyžiach z Chopka v tejto sezóne.

 

9 km tratí vo Vysokých Tatrách

Cez víkend budú otvorené ďalšie zjazdovky vo Vysokých Tatrách. V Tatranskej Lomnici je to Štart východ, Štart západ a Čučoriedky východ a na Štrbskom Plese zjazdovka Solisko. Spolu tak bude lyžiarom k dispozícii viac ako 9 kilometrov upravených tratí.

V Tatranskej Lomnici v piatok 14.12. otvárajú vyhrievanú 6-sedačkou s oranžovými bublinami z údolnej stanice na Štart. O deň neskôr, v sobotu 15.12., bude spustená 4-sedačková lanovka a zjazdovka na Čučoriedkach.