Kupujete darček nadšencovi zimných športov? Nechajte si poradiť od OnTheSnow.

 

GoPro HD Hero 3

Nové špičkové kamery GoPro Hero HD3 sú dostupné už aj v slovenských obchodoch. Najlepšia čierna edícia zvládne video v rozlíšení 1080p (full HD) pri 60 snímkoch za sekundu, čo garantuje plynulé zobrazenie aj tých najrýchlejšie pohybujúcich sa riderov. Čierna edícia ponúka tiež možnosť nahrávať 4K video pri 12 snímkoch za sekundu, aj keď reálne využitie tejto funkcie je zatiaľ minimálne, nakoľko 4K zobrazovacie jednotky nie sú bežne k dispozícii. Lacnejšia strieborná a biela edícia tiež zvládajú 1080p video, ale pri 30 snímkoch za sekundu. Všetky modely majú zabudované wifi.

Cena: 449 € čierna edícia, 349 € strieborná a 249 € biela

 

Vyhrievač lyžiarok a snowboardových topánok

Poznáte ten pocit, keď sa vraciate z lyžovačky, vaše lyžiarky sú prepotené a na druhý deň musíte v mokrých lyžiarkach ísť na svah opäť? S vyhrievačom topánok je tomu koniec. Vyhrievač len zapojíte do zásuvky, vložíte do topánok a necháte ho niekoľko hodín vyhrievať. Teplo v topánke optimálne cirkuluje a vykurovacie teleso dosiahne teplotu maximálne 65 stupňov, čím eliminuje vlhkosť a baktérie, ale nepoškodí topánky. Na Slovensku sú obľúbené výrobky značiek TeploUš alebo Therm-ic.

Cena: 20-25 €

 

Lyžiarske okuliare s displejom a GPS

Znie to futuristicky, ale kúpite ich už aj na Slovensku. Napríklad model Airwave Snow od výrobcu Oakley. Nová generácia lyžiarskych okuliarov je úplne neuveriteľná – v ráme má zabudovaný mini displej. Vďaka tomu, že sa tento displej nachádza blízko pri oku, máte pocit, ako keby ste sa pozerali na virtuálny 14 palcový displej umiestnený vo viac ako metrovej vzdialenosti.

Na tomto displeji sa vďaka GPS a iným senzorom zobrazujú aktuálne údaje o nadmorskej výške, vonkajšej teplote, rýchlosti jazdy, prekonanej vzdialenosti, prevýšení a podobne. Vďaka spárovaniu s vašim smartfónom pomocou Bluetooth môžete komunikovať s priateľmi a zisťovať ich polohu na svahu, prezerať SMS správy a prijímať hovory, ovládať playlisty a ďalšie.

Cena: 599 €

 

Lyžiarske palice namiesto ploskačky

Nosiť si so sebou na svah ploskačku nemusí byť vždy praktické, najmä keď na ňu nemáte prispôsobené vrecká na vetrovke. Niektoré súčasti výstroje si však na svah zoberiete vždy, pokiaľ ste lyžiarom. Okrem lyžiarok a lyží sú to aj lyžiarske palice. Čo takto ploskáčku integrovať do lyžiarskych palíc? To ponúkajú trebárs palice z rady Hot Shot od Leki. Každá palica môže byť naplnená dvomi deci alkoholu. Mimo túto funkciu ide samozrejme o kvalitné palice z hliníkovej zliatiny a s tvrdeným karbidovým hrotom.

Cena: 119 €

 

Celosezónna ski-aqua permanentka

Slovakia Super Skipas sa stáva každým rokom atraktívnejším. V rámci projektu je združených už deväť veľkých lyžiarskych stredísk: Tatranská Lomnica, Štrbské Pleso, Starý Smokovec, Jasná Chopok sever, Jasná Chopok juh, Donovaly, Ružomberok Malinô Brdo, Vrátna a Veľká Rača. Okrem toho môžete skipas využiť aj v aquaparku Tatralandia.

Sezóna 2012/2013 štartuje 8. decembra a skončí pravdepodobne až začiatkom mája. Kúpa sezónky v predpredaji za 350 € preto môže byť rozumnou investíciou. Pokiaľ túto sumu rozrátate na celú sezónu, jeden mesiac stojí nakoniec len okolo 80 € a lyžovať či snowboardovať môžete do zbláznenia.

Cena: 350 € dospelý, 280 € junior/senior, 250 € dieťa 6-12 rokov

 

Lego chalúpka v zimnej dedinke

A máme tu niečo pre deti od 12 rokov. Obľúbená stavebnica LEGO prichádza s novou zimnou verziou. Sada Chalúpka v zimnej dedinke (Winter Village Cottage – kód 10229) má 1500 súčiastok, z ktorých je možné postaviť zasneženú chalupu, iglu, šopu na drevo, snežný pluh či sánky. A obsahuje samozrejme LEGO postavičky – lyžiarov.

Cena: 110 €

 

Manažujte vlastné lyžiarske stredisko

Tento tip patrí do kategórie exotickejších. Ocenia ho fanúšikovia počítačových hier, ktorých zároveň zaujíma systém ako fungujú lyžiarske strediská. Počítačová hra Ski Region Simulator 2012 umožňuje ovládať lanovky a vleky, upravovať zjazdovky ratrakami, premiestňovať snehové delá či rozhodovať o nových investíciách. Pokiaľ poznáte vo svojom okolí osobu, ktorej niečo hovoria ratraky PistenBully alebo snežné delá DemacLenko, je cieľovou skupinou Ski Simulátora. V rámci hry je potrebné zvládnuť množstvo misií a úloh. Hra funguje na počítačoch Windows a Mac a cez internet alebo miestnu sieť ju môžete hrať aj v multiplayer režime.

Cena: 15 €

 

Batoh s vodným vakom

Pitný režim na svahu je potrebné dodržiavať. Ceny nápojov na svahu však nepatria medzi najnižšie a zobrať si so sebou do batohu fľašku s vlastným nápojom tiež nie je ideálne, nakoľko ten sa zvykne v mrazoch nepríjemne vychladiť. Riešením môže byť špeciálny batoh s integrovaným vodným vakom. Napríklad model Tycoon 3l od výrobcu Camelbak ponúka 15 litrov objemu na bežné veci a 3 litre veľký vodný vak naplniteľný tekutinou o teplote až 85°C. Trubica, ktorá slúži ako vývod z vodného vaku, je vedená do ramenného popruhu a je zakončená ventilom. Vodný vak je tepelne izolovaný – ak ho naplníte čajom, poslúži ako termoska.

Cena: 90 €