Azda niet lyžiara, ktorý okrem zdolávania alpských zjazdoviek, netúži „zdolať“ aj vysoké barové stoličky v elegantných kluboch a Lounges. Ďalší sa zasa v kruhu svojich priateľov zastavia v niektorej z gurmánskych reštaurácií v blízkosti zjazdovky a doprajú si výdatný obed alebo večeru.

Program Après Ski a Relax

V svete rakúskych hôr začína "Après Ski" už počas lyžovačky. Môžu za to rôzne lyžiarske chaty s občerstvením a barmi, ktoré sa nachádzajú v tesnej blízkosti zjazdoviek. Nezastaviť sa tu je takmer nemožné a častokrát sú tieto zástavky dokonca dopredu naplánované. Ideálne je spojiť večeru s relaxačným programom. Napríklad v Ischgli sa dajú v  chate "Champagnerhütte"  Hotela Romantica v pôvodnom rázovitom prostredí decentne popíjať ušľachtilé  bublinky šumivých vín priamo vo wellness.  A v tirolskom stredisku Serfaus sa po výmene ťažkých lyžiarok za mäkké papuče ocitnete v pohodlnom koženom kresle pred otvoreným krbom v Ski-Lounge v nadmorskej výške 1900 m pri šálke vynikajúceho čaju alebo poháriku červeného vína.

Oveľa autentickejšie prebieha lyžovačka v rázovitých lyžiarskych chatách, kde dostáva spolupatričnosť prednosť pred eleganciou. Nad hranicou lesa si podľa starého zvyku lesníkov a tulákov tak či tak každý s každým potyká  a atmosféra v spoločenskej miestnosti zrubovej chaty je hneď oveľa „familiárnejšia“. Veď nakoniec tu všetci majú niečo spoločné: dobrú náladu po perfektnom dni na zjazdovke a radostnú vidinu chutného jedla. A táto vidina sa rýchlo premení na realitu. Do miestnosti sa z kuchyne rozšíri vôňa domáceho jedla a všetkým sa zbiehajú slinky. Mnohí hostia sa tu po prvýkrát stretnú s lukulskými zázrakmi ako "Schlipfkrapfen" alebo "Kasnocken" a sú nimi nadšení. Nechajte sa prekvapiť aj vy!

Špeciality z domácej kuchyne

Mnohé chaty majú vlastné špeciality, ktoré neochutnáte nikde inde na svete a kvôli ktorým ich hostia vyhľadávajú zas a zas. V chate s bielym plesnivcom nad vchodom -  Edelweißhütte - na horskej lúke Mariazeller Bürgeralpe sú takýmito magnetmi domáce Grammelknödel mit Sauerkraut (knedličky plnené údeným mäsom a slaninou s kyslou kapustou) a fantastický Grießauflauf mit Erdbeersauce (krupicový nákyp s jahodovou omáčkou). Takto tu lyžiarov láka chatár "Pfanni" .

V stredisku Bründlstadl am Hochkönig servírujú sýte - Kasnocken (domáce syrové halušky zapečené so syrom v tradičných obrovských panviciach). Aby takéto chutné a výdatné jedlo nezostalo ležať v žalúdku, zvykne sa v chatách servírovať niečo ostré na trávenie. Väčšinou je to "Verdauungsschnapserl"- vynikajúca pálenka, s intenzívnou vôňou po ovocí, ktorá Vám po prekĺznutí hrdlom rozpáli dušu i žalúdok.   

Pôžitok uprostred sveta alpských štítov

Čo by ste povedali na najvyššie položenú gurmánsku rešturáciu v rakúsku - "Verwallstube" v Galzigu. Nachádza sa vo výške 2158 metrov nad morom tesne pri zjazdovke. A napriek tomu, že sa tu stoluje uprostred alpských štítov, sú v ponuke predovšetkým rybie špeciality. Tie dokonca tento dom preslávili a zaslúžili sa o dve kuchárske čiapočky za vysokú úroveň kuchyne. Výborné jedlo si tu vychutnáte spolu s nezabudnuteľným  výhľadom na okolité vrcholy alpských štítov cez panoramatické okná. Zaujímavým môže byž aj stretnutie so svetoznámimi „borcami“ ako spevák a lyžiar Hansi Hinterseer, bývalý jazdec formule 1 Gerhard Berger alebo kuchár storočia Witzigmann.
Na rakúskych svahoch sa domáca gastronómia teší výbornej medzionárodnej povesti. Mnohí o takom jedle iba snívajú, ale my lyžiari takýto luxus môžeme zažiť!

Viac informácií na www.austria.info/sk