V podmienkach strediska Kronplatz vitalita znamená fitnes a telesné zdravie, ktoré je úzko späté s prírodou. Chceme sa uistiť, že máte po svojom boku tých najkvalifikovanejších lyžiarskych sprievodcov. Tiež vám chceme pomôcť nájsť správnu rovnováhu medzi  aktívnym a pasívnym odpočinkom, ako aj medzi námahou a relaxáciou. Koniec koncov, ste na dovolenke a nie vo výcvikovom tábore.


Prameň mladosti – Zdravotné prínosy zimných prázdnin

Ide o takzvaný „AMAS“ (Austrian Moderate Altitude Study) a zaoberá sa dovolenkou v miernych nadmorských výškach.  Každoročne prichádza do Álp na prázdniny 60 miliónov ľudí. Vždy sa tešia na nové zážitky, ale má tento pobyt prínosy aj pre ich zdravie? Rozhodne áno!

Profesor Humpeler našiel v horách „prameň mladosti“, ktorý spočíva jednoduchým zdržiavaním sa v nadmorskej výške medzi 1400 – 2000 m.n.m.. Akákoľvek  fyzická aktivita poskytuje dodatočný bonus pre vaše telo.

Prečo to je tak?  V stimulačnej výške 1400 m.n.m. telo vytvára viac nových červených krviniek, a to bez zvýšenia celkového množstva krvi. Takže i keď si krv udržiava normálnu konzistenciu, preprava kyslíka do buniek sa výrazne zlepšuje. Profesor prirovnáva tento proces k motoru: „Spočiatku sa otáčky zvyšujú až do dosiahnutia plného výkonu, kde sa vo vysokej výške zastavia. Avšak, motor beží potichu v nižších otáčkach, čím dosiahneme rovnaký, dokonca lepší výkon.“