Slovak
Pridaj na porovnanie
Pridaj k obľúbeným

Súvisiace regióny: Česká republika, – Európa –, Krkonoše

Zatvorené
Štart/koniec sezóny: 07/12/2019 - 13/04/2020
Nadmorská výška
:
702m - 1233m
Zjazdovky
:
30%| 55%| 15%
Vleky
:
17
Skipasy
:
od CZK510.00 do CZK1000.00
Ceny skipasov – kompletný prehľad

Lyžiarske stredisko

Lyžiarske stredisko Špindlerov Mlyn

Skiareál Špindlerův Mlýn je najväčšie lyžiarske stredisko v Českej republike, vzdialené od Prahy cca 2 hodiny jazdy autom. Tento členitý krkonošský rezort je každý rok dejiskom mnohých významných športových podujatí. Dovedna 24 kilometrov upravovaných zjazdových tratí v Špindlerovom Mlýně, prístupných na jeden skipas. 

► Dobre vedieť

Špindlerův Mlýn ako významné centrum zimných športov má pre návštevníkov vybudovanú rozsiahlu a veľmi modernú infraštruktúru, či už je to sieť požičovní športového vybavenia a ski servisov pod jednotnou značkou Špindl Motion, sieť lyžiarskych škôl Skol Max s certifikovanými lyžiarskymi inštruktormi, či sieť lyžiarskych školičiek, ktoré nájdete pri všetkých hlavných lyžiarskych velkoch v každej časti skiareálu. Ponuku prémiových služieb rozširuje aj sieť Špindl Motion Shops, luxusných obchodov so športovým vybavením a doplnkami.

Samozrejmosťou je aj pestrá ponuka gastronomických služieb: Panoramatická samoobslužná reštaurácia Na Pláni s veľkou vonkajšiou terasou či reštaurácia Medvědín so širokým výberom pokrmov českej aj svetovej kuchyne. Ďalším tipom je reštaurácia Svatý Petr pri dojazde zjazdoviek, odkiaľ môžete počas dňa sledovať dianie na svahu z vyhrievanej panoramatickej terasy a po večeroch prežívať nezabudnuteľné apres-ski párty. Pre návtevníkov, ktorí si potrpia na štýl a na luxus, je tu nóbl quattro® BAR s každodennou Happy hour a drinkami za akciové ceny. Do ponuky apres-ski barov patrí aj Après-ski bar Svatý Petr pri 6-sedačke, alebo Après-ski bar Hromovka, ktorý je otvorený aj počas večerného lyžovania, a okrem drinkov a teplých nápojov ponúka aj malé občerstvenie pre hladných lyžiarov.

Ubytovanie v Špindlerovom Mlýne je veľmi žiadané, okrem ponuky apartmánov (od 1200 Kč/deň) je možné využiť kapacity množstva hotelov, penziónov, horských chát či privátov.

► Tipy pre nelyžiarov

V Špindlerovom Mlýne je pre návštevníkov pripravených aj veľa nelyžiarskych aktivít: Súčasťou skiareálu je bobová dráha a svah na sánkovanie, ako aj snowtubingová dráha, ľadová stena či klzisko. Mesto ponúka vyžitie v novom aquaparku, v ktorom si prídu na svoje deti aj dospelí. Ďalej sú tu tenisové a squashové kurty, bowling, športová strelnica či golfový simulátor.

► Skipasy cez internet

Stredisko Špindlerov Mlyn ponúka možnosť nakupovať skipasy elektronicky cez e-shop gopass.cz. Skipasy zakúpené cez gopass sú cenovo výhodnejšie a navyše vám ušetria čakanie v radoch pri pokladni.

Nadmorská výška

 • 1233m
  Vrchol
 • 531m
  Prevýš.
 • 702m
  Údolie

Vleky

 • 0
 • 0
 • 1
 • 3
 • 0
 • 1
 • 1
 • 11
 • 17
  Spolu

Lyžiarsky terén

 • Modré zjazdovky

  30%

 • Červené zjazdovky

  55%

 • Čierne zjazdovky

  15%

 • Zjazdovky

  20

 • km zjazdoviek

  24.4 km

 • Snowpark

  3

 • Osvetlené (km)

  1.5 km

 • Najdlh. zjazdovka

  2.7 km

 • km zasnežovania

  13 km

Reklama

Viac informácií

Lyžiarske terény a zjazdovky Špindlerov Mlyn

Skiareál Špindlerův Mlýn ponúka lyžiarske vyžitie v podstae na všetkých kopcoch nad mestom. K hlavným lokalitám patrí Svatý Petr a Hromovka, ďalej sú to areály Medvědín, Horní Mísečky a Labská. Viac ako polovica zjazdoviek je vybavená výkonným systémom technického zasnežovania, pre freestylerov sú tu 2 snowparky a U-rampa. Skiareál ponúka online nákup skipasov prostredníctvom portálu gopass.cz.

► Svatý Petr

Najvyhľadávanejšia súčasť celého komplexu, kde si svoje trate vyberie naozaj každý. Na lyžiarov tu čakajú dlhé a predovšetkým široké modré zjazdovky, ako aj pretekárska čierna FIS World Cup pista pre veľmi dobrých jazdcov. Prepravu lyžiarov zabezpečujú tri lanové dráhy a päť vlekov. Pre vyznávačov freestylu je v časti Svatý Petr každoročne budovaný snowpark, ktorého súčasťou je aj U-rampa. Náš tip: Dožičte si oddych a občerstvenie v panoramatickej reštaurácii s obrovskou vonkajšou terasou Na Pláni. 

► Hromovka

Lokalita Hromovka sa môže pochváliť jednou z najdlhších osvetlených zjazdoviek v Česku. Ide o členitú stredne ťažkú (červenú) trať, ktorá je vhodná skôr pre zdatnejších lyžiarov.

► Medvědín

Lyžiarsky areál Medvědín v severozápadnej časti Špindlerovho Mlýna sa rozkladá na svahoch rovnomennej hory, ktorá je súčasne najvyšším lyžiarskym bodom v Špindlerovom Mlýně. Pod vrcholom Medvědína pri výstupnej stanici lanovky sa nachádza fotopoint, kde sa lyžiari môžu vyfotiť s nádhernou panorámou Krkonôš za chrbtom.

Kvalitná čierna a červená medvědínska zjazdovka je určená predovšetkým pre náročnejších lyžiarov. Medvědín je lanovkou spojený s areálom Horní Mísečky.  

► Horní Mísečky

Pre začiatočníkov a rodinné dovolenky s deťmi je z celého Špindlu najvhodnejší lyžiarsky areál Horní Mísečky, ktorý ponúka 3 lyžiarske vleky a vždy kvalitne upravené najmiernejšie zjazdovky pre začínajúcich lyžiarov a snowboardistov, ako aj snowpark s vlastným vlekom. Bežecké trate na Horných Mísečkách sú východiskovým miestom na hrebeňové túry. 

► Labská

Areál Labská bol vybudovaný na trase pôvodneho lyžiarskeho vleku Labská. Trasa lanovky je oproti tej pôvodnej dlhšia o 300 metrov a vedie až k bežeckej trati na Horné Mísečky. V tejto časti sa nachádza 1770 metrov dlhá stredne obtiažná červená zjazdovka s prevýšením 310 m. 

► Davidove budy

Davidove boudy v posledných rokoch znovu užívajú. Ide o historicky a architektonicky významné stavby, ktoré v 90. rokoch chátrali, po odkúpení novým vlastníkom však došlo k ich rozsiahlej rekonštrukcii a teraz sú určené na bývanie, sú v nich vybudované samostatné horské byty. V tejto lokalite sa nachádza rovnomenný lyžiarsky vlek spolu so stredne ťažkou pistou Davidovky, dlhou 1500 metrov. Na tejto zjazdovke sa lyžuje iba na prírodnom snehu.

Gastronómia vo výškach

Kompletnou rekonštrukciou prešla počas roka 2013 panoramatická reštaurácia Na Pláni. Nachádza sa neďaleko hornej stanice lanovky zo Sv. Petra v nadmorskej výške 1198 metrov.

 

Sledovanie skipasu

Na základe unikátneho čísla zo skipasu je možné si na internete po skončení lyžovačky pozrieť štatistiku svojich jázd.

 

Večerné lyžovanie

Večerné lyžovanie v Špindli je na 1500 m dlhej stredne ťažkej (červenej) zjazdovke na Hromovke. Prepravu zabezpečuje rýchla 4-sedačka.

 

Aquapark

Aquapark Špindl ponúka rekreačný bazén s netermálnou vodou (28°C) a detský bazén, 3 tobogány, dve vírivky (33°C), divokú rieku, saunový svet či soľnú jaskyňu. Aquapark nájdete pri dojazde zjazdoviek na Medvědíne.

Kontaktné údaje

 • Špindlerův Mlýn

  Lyžařská 281

  543 51 Špindlerův Mlýn

  Česká republika


  Telefón: +420 499 467 101

  info@skiareal.cz

Dôležité dátumy

 • Začiatok sezónyKoniec sezóny07/12/201913/04/2020

Reklama

Snehové správy a powder alarmy zo strediska Špindlerův Mlýn rovno do tvojho mailu!

Galéria: Špindlerův Mlýn

Reklama

Špindlerův Mlýn Prevádzková doba

TypDenná lyžovačkaVečerná lyžovačka
Po8:30-16:0018:00-21:00
Ut8:30-16:0018:00-21:00
St8:30-16:0018:00-21:00
Št8:30-16:0018:00-21:00
Pia8:30-16:0018:00-21:00
So8:30-16:0018:00-21:00
Ne8:30-16:0018:00-21:00