Test allround lyží na zjazdovky 2017/2018 zahŕňa modely lyží, ktoré nepatria k extrémne športovým úzkym slalomovým či GS lyžiam a nemohli byť ani súčasťou Skitestu All-mountain lyží, lebo im chýba schopnosť zvládať jazdu vo voľnom teréne.

Do nášho testu v kategórii Allround lyží na zjazdovky  boli zaradené aj carvingové lyže, ktoré sú určené výhradne na zjazdovky, lyže pre športovejšie zameraných lyžiarov, ako aj lyže pre mierne pokročilých. Zameranie jednotlivých výrobcov sa samozrejme líši: Niektoré modely sú veľmi športové, majú tvrdý flex a pôsobia takmer ako pretekárske lyže, iné sú skôr vhodné na uvoľnenú jazdu dole kopcom, dobre reagujúce a ľahko ovládateľné. Ako vidno, táto kategória obsahuje pestrú zmes rôznych - a často veľmi rozdielnych - lyží.

Väčšina lyží na zjazdovky sa predáva spoločne s viazaním, keďže ide o navzájom prepojený a koordinovaný systém. Pokiaľ ide o ceny uvedené v našom skiteste, sú to nezáväzné ceny odporúčané výrobcom a vzťahujú sa na lyže s viazaním, prípadne na samotné lyže - presnejšie informácie nájdete pri konkrétnom modeli.

Niektoré testované modely sú na trhu už druhý či tretí rok, iné sú však celkom nové. Výrobci používajú množstvo nových technológií, ako napríklad 3D.Glass od Völkl či C/FX-vlákno od Salomon, iné modely prešli oproti minulému roku vylepšením a majú nový vzhľad. V skiteste Allround lyží na zjazdovky 2017/2018 nájdete tieto lyže (výrobca + model): Nordica GT 80 Ti EVO, Nordica GT 84 Ti EVO, K2 iKonic 80 Ti, K2 iKonic 84 Ti, Kästle MX84, Nordica Navigator 80, Head Power Instinct Ti Pro, Fischer RC4 The Curv GT, Völkl RTM 81, Völkl RTM 84, Head Supershape i.Rally, Head Supershape i.Titan, Atomic Vantage X 83 a Salomon XDR 84 Ti.

Tento test robili lyžiarski experti z Realskiers.com za podpory firmy MasterFit.