All Mountain, teda všestranné lyže sú aj v sezóne 2017/2018 opäť veľmi obľúbenou kategóriou lyží na trhu. Ak chcete vedieť, ktoré lyže ponúkajú najvšestrannejší výkon a ktoré značky u nás najviac bodovali, pozrite si aktuálny skitest lyží kategórie All-Mountain, ktorý sme pripravili v spolupráci s realskiers.com.

V tejto kategórii sme testovali 15 modelov pánskych lyží s šírkou od 85 mm do 93 mm pod viazaním. Lyže All-Mountain, v obchodoch tiež známe ako Allround lyže, by mali umožňovať pohodovä jazdu na upravených zjazdovkách, ako aj občasný výpad do otvoreného terénu či vedľa upravenej trate. V najlepšom prípade sú naozaj univerzálne, v tom najhoršom nie sú dobré v žiadnom type terénu. Ako kupujúci by ste sa mali pri výbere lyží vždy riadiť vlastnými lyžiarskymi preferenciami: Lyžujem častejšie mimo zjazdovky? Jazdím relatívne rýchlo a priamo, alebo si doprajem čo najviac oblúčikov? Hľadám ľahké, agilné lyže, alebo by mali byť skôr ťahšie, tvrdšie a stabilnejšie? Tieto a ďalšie otázky by ste mali konzultovať s odborným personálom v obchode, kam sa na nákup svojich nových lyží vypravíte.

V našom All Mountain skiteste 2017/2018 sa nachádzajú lyže nasledujúcich značiek: Atomic, Black Crows, Blizzard, Faction, Fischer, Head, Nordica, Kästle, Line, Rossignol, Salomon a Völkl.

Tento test robili lyžiarski experti z Realskiers.com za podpory firmy MasterFit.