Kým jednému nie je žiadna dosť široká, iný má radšej tenšiu, dynamickejšiu, všestrannejšiu. Freerideri, freeskieri, prašanoví nadšenci, milovníci hlbokého snehu aj prívrženci backcountry sú sami o sebe dosť rôznorodé skupiny lyžiarov, ktoré však majú jednu vec zaručene spoločnú, a to sú chúťky na hŕbu čerstvého snehu!

A keď už máte kopu snehu pod nohami, rozhodne nejde o žiadne obyčajné zjazdové lyžovanie. So správnymi lyžami s pásom najmenej 105 mm širokým môžete v pohode brázdiť široké svahy, rozrážať prašan na zasnežených lesných úsekoch alebo si raziť cestu rozjazdeným snehom na obľúbených terénoch, kde vás už predbehli všetci tí, ktorí si ráno privstali, aby chytili prvú stopu.

Do nášho testu lyží do prašanu sme zaradili 17 modelov známych značiek a detailne ich preskúmali spoločne s naším testovacím tímom OnTheSnow v americkom Snowbirde. Testovací lyžiari hodnotili každú lyžu v rôznych kategóriách, napríklad vztlak, všestrannosť, stabilita alebo hladká jazda.

Napokon sme zo všetkých testovaných lyží vybrali niekoľko najlepších, ktoré sme označili ako Tip redakcie - na tie sa rozhodne oplatí pozrieť. Všetko o najnovších a najširších lyžiach sezóny 2016/2017 nájdete tu, v našom skiteste.