Kategória all-mountain lyží je už zopár rokov najobľúbenejšou skupinou lyží v obchodoch ako aj v našich každoročných skitestoch. Tieto lyže skvelo jazdia na upravených zjazdovkách a pritom nemajú prehnane športový charakter, súčasne zvládajú aj výlety do terénu a tam krúžia brilantné oblúky v hlbokom snehu.

Viacdňové testovanie nových modelov lyží na sezónu 2016/17 si náš testovací tím samozrejme veľmi užíval. Členovia nášho testovacieho tímu postupne otestovali 22 všestranných lyží, širokých pod viazaním od 84 mm až po 96 mm. Niektoré lyže sú ľahké, iné veľmi stabilné, niektoré sú vhodnejšie na zjazdovky a iné sú dobré skôr pre lyžiarov, ktorí majú sklon využívať ich viac na freeride. V tohtoročnej ponuke all-mountain lyží sa objavilo veľa rozličných modelov, niekedy dokonca aj viacero lyží od rovnakého výrobcu.

Testovací lyžiari hodnotili každý model z hľadiska všestrannosti, stability, hladkej jazdy, carvingu, vztlaku (flotácie) a ovládateľnosti. V skúšobných protokoloch môžete z jednotlivých údajov ľahko zistiť, aký charakter tá ktorá lyža má. Aj v kategórii All-Mountain udeloval náš testovací tím ocenenia Tip redakcie - a práve kvôli značnej rôznorodosti jednotlivých modelov je tentorkát ocenených modelov ďaleko viac ako je v našich skitestoch bežné.

Vývoj v oblasti all-mountain lyží sa zvyčajne zameriava na kombináciu úspory hmotnosti a využitia inovatívnych materiálov a ich zmesí, dreveného jadra s titanalovými výstuhami a tiež rockeru v špičkách aj pätách.

Viac informácií o jednotlivých modeloch all-mountain lyží 2016/17 nájdete v skúšobných protokoloch - stačí rozkliknúť názov modelu, ktorý vás zaujíma.