Spolu s testovacím tímom talianskeho magazínu Sciare sme testovali 47 modelov lyžiarskych topánok pre sezónu 2015/16. Ktoré modely nás presvedčili najviac, sa dozviete v našom teste.

Rozličné hodnotiace kategórie

Lyžiarske topánky sú veľmi zložité a vysoko kvalitne spracované produkty, konštruované tak, aby odolávali silným tlakom a okolitým vplyvom. Zvyčajne sa skladajú z vnútornej topánky a vonkajšieho skeletu, ktorý je možné v špecializovaných obchodoch a servisoch rôznymi metódami upraviť a formovať priamo na nohe lyžiara podľa individuálnych potrieb a požiadaviek. Pri lyžiarkach je dôležité ich správanie po zapnutí do lyže, teda ako sa správajú, keď chce lyžiar prechádzať z hrany na hranu, keď sa chce otáčať či len posúvať. Nemenej dôležité sú však faktory ako ľahkosť obúvania, pocit pohodlia, ako lyžiarky "sedia" na holeni a na pätách. Podstatné je aj ako fungujú pracky, aký je výkon topánok pri chôdzi a státí či miera využiteľnosti rozličných možností nastavenia.

Testéri hodnotili lyžiarky "na suchu", najmä pri chôdzi a pohybe vôbec, a absolvovali v nich aj testovacie jazdy na zjazdovke i v neupravených terénoch, aby lyžiarky vedeli posúdiť zo všetkých možných hľadísk.

Pozrite si, ako dopadlo hodnotenie takmer takmer päťdesiatky modelov lyžiarskych topánok pre sezónu 2015-16.